Bitcoinová technická analýza: BTC přestávky pod klíčovou úrovní

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Ve 4hodinovém grafu se hybnost trhu brzy obrátí z býčího na medvědí.
  • 20denní SMA v denním grafu se změnil z podpory na odpor.

Medvědi si toto úterý odnesli velké vítězství zlomením ceny bitcoinu pod 20denní SMA. Přední kryptoměna má v současné době trendy o něco méně než 36 000 USD. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Trendy BTC pod 36 000 $

Po poklesu z úrovně 38 500 $ se BTC za poslední 4 dny horizontálně trendoval kolem 36 000 $. Během tohoto horizontálního pohybu se bitcoinové ceně podařilo převrátit 20denní SMA z podpory na odpor.

BTC / USD denní graf 012021

Obrázek: BTC / USD denně

Pokud zkontrolujete IOMAP IntoTheBlock, uvidíte, proč to byla velká výhra pro medvědy. 20denní SMA se shoduje s bariérou odporu 36 000 $. Dříve na této úrovni 688 000 adres zakoupilo 303 000 BTC tokenů.

Kromě toho bude další silná bariéra činit 38 500 USD. Na této úrovni zakoupilo 553 000 adres 330 000 BTC tokenů. Pokud se cena bitcoinu nějak zlomí nad 20denní SMA, bude mít obrovskou překážku na 38 500 $.

graf objemu BTC / USD 012021

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový graf dodává našemu celkovému medvědímu výhledu další důvěryhodnost. Nejprve se konvergence / divergence klouzavého průměru (MACD) brzy změní ze zelené na červenou. Zadruhé, 50-bar SMA překročil 20-barový SMA a vytvořil medvědí křížový vzor.

BTC / USD 4hodinový graf 012021

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Tyto indikátory nám říkají, že celkový sentiment ve 4hodinovém časovém rámci je negativní a lze očekávat další pokles cen.

Stupně šedi zvyšuje za pouhých 24 hodin 700 milionů $

Obří správa aktiv, společnost Grayscale Investments, nedávno získala více než 700 milionů dolarů během 24 hodin. Generální ředitel společnosti Michael Sonnenshein se rozhodl potvrdit novinky na Twitteru.

"Včera @Grayscale zvýšil na sever 700 milionů dolarů do své rodiny produktů … zdá se, že hybnost od Q4 zrychluje [sic] rychlost do nového roku."

Sonnenshein poznamenal, že se jedná o významný milník, protože naznačuje rostoucí zájem institucionálních investorů o diverzifikaci jejich investic výběrem jiných digitálních aktiv než bitcoinů. Podle zprávy společnosti Grayscale za čtvrté čtvrtletí roku 2020 bylo toto čtvrtletí pro společnost neuvěřitelně prosperující, s investicemi celkem 3,3 miliardy dolarů zaznamenanými u několika produktů.

Kromě toho měl Grayscale digitální fond s velkým kapitálem průměrnou týdenní investici 1,6 milionu USD. Produkty ve stupních šedi bez bitcoinové důvěry byly ve čtvrtém čtvrtletí svědkem průměrné týdenní investice ve výši 33,6 milionu USD.

Eric Balchunas, hlavní analytik ETF v Bloomberg, porovnal Grayscale jako "ARCHA" kryptoměn. Nastínil podobnosti mezi těmito dvěma entitami.

"Podobnosti jsou docela úžasné. Myslím, že oba viseli v relativním zapomnění na 3-4 roky, měli před 2 měsíci $ 2b a pak boom, 10x nárůst. Oba vzdorují trendům: ARK s výběrem akcií a stupně šedi s velmi vysokými poplatky a 20% + prémie. “

Vlajkovou lodí společnosti ARK Investment Management je ARK Innovation ETF (ARKK). Za poslední rok se ARKK vrátila o více než 171%, přičemž její celková spravovaná aktiva (AUM) vzrostla desetinásobně na 21,8 miliardy USD.

Naopak názor Sonnensheinu, generální ředitel společnosti New York Digital Investment Group (NYDIG), Robert Gutmann, uvedl, že z posledních 100 rozhovorů, které NYDIG vedla s investory, všechny „byly o bitcoinech a 0% z nich bylo o jakémkoli jiném kryptoměně. “

Jonathan Ruffer: Bitcoin je „jedinečné zvíře“

V nedávné investiční revizi se Jonathan Ruffer, předseda investiční společnosti Ruffer, podělil o své názory na bitcoin. Ruffer nazval toto aktivum „jedinečným zvířetem“ a řekl, že tato vlajková loď je stále více výzvou pro zlato jako aktivum.

Bitcoin je jedinečné zvíře jako rozvíjející se úložiště hodnoty, které spojuje některé z výhod technologie a zlata. [Bitcoin se] stává vyzyvatelem postavení zlata jako jedné nadměny.

Ruffer již dříve odhalil podrobnosti o své vlastní bitcoinové investici. V prosinci společnost utratila 744 milionů USD za BTC, což představuje 2,7% jejích celkových spravovaných aktiv (AUM) – 27,3 miliardy USD. Investice do bitcoinů byla pro Ruffera drastickým krokem, protože členové rady o investici pečlivě uvažovali.

V tomto měsíčním přehledu uvedl Jonathan Ruffer, že se firma „nervózně spokojila“ s tím, že BTC hraje při její činnosti důležitou roli. Předseda poznamenal, že stejně jako zlato, je bitcoin investicí, když jsou USD a další fiatové měny „kerplunked“ – když hodnota těchto měn klesá kvůli inflaci.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Pokud je hypotéza správná, pak můžeme očekávat pokles ceny na psychologickou úroveň 34 000 $. Další zlom níže by mohl být katastrofický, protože to bude trvat BTC na 50denní SMA (27 600 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me