Bitcoinová technická analýza: BTC pochoduje na psychologickou úroveň 40 000 $

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Bitcoin čelí krátkodobému odporu v horním Bollingerově pásmu v časovém rámci 4 hodin.
  • IntoTheBlock vykazuje nedostatek silných odporových bariér na druhé straně.

Cena bitcoinu se minulý týden pustila do psychologické úrovně 40 000 $. Během následujících čtyř dnů mezi 9. lednem a 12. lednem však cena bitcoinu klesla na 34 000 $ a dosáhla vnitrodenních minim 30,180 $. Býci však během posledních tří dnů získali zpět kontrolu.

BTC na pokraji 40 000 $ Break

Cena bitcoinu se dokázala odrazit od 20denního SMA a otočit dvě klíčové úrovně odporu na podporu – 35 000 $ a 38 700 $. Přední kryptoměna se v současné době snaží znovu vstoupit na psychologickou úroveň 40 000 USD.

Mějte však na paměti, že konvergence / divergence klouzavého průměru (MACD) je v současné době trendy v červené barvě, takže cena bitcoinu nemusí být schopna explodovat.

denní graf BTC / USD 011521

Obrázek: denní graf BTC / USD

IOMAP IntoTheBlock nám ukazuje, že vpředu chybí silné úrovně odporu. Jedinou bariérou odporu je 40 000 $, přičemž 4 000 adres si dříve zakoupilo 39 000 BTC tokenů. Pokud kupující převezmou plnou kontrolu, neměli by mít problém s překonáním bariéry 40 000 $.

graf objemu BTC / USD 011521

Obrázek: IntoTheBlock

Když se podíváme na čtyřhodinový graf, vidíme, že cena bitcoinu v současné době čelí překážce v horním Bollingerově pásmu. Když se podíváte pozorně, uvidíte, že BTC se několikrát pokusilo rozbít horní Bollingerovo pásmo, aby dosáhlo úrovně 40 000 $, ale selhalo.

BTC / USD 4hodinový graf 011521

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

MACD však v tomto časovém rámci vykazuje pevný trend zeleně. Cena by tedy měla být schopna prorazit horní pásmo Bollinger a vstoupit do zóny 40 000 $.

Trh s možnostmi bitcoinů vidí na konci měsíce 20% šanci na 50 000 $

Zdá se, že bitcoin se vzpamatovává ze své nedávné cenové korekce, přičemž tržní ceny opcí byly svědky 20% šance, že do konce ledna vystoupí kolem 50 000 $. Vlajková kryptoměna vzrostla za posledních 24 hodin o téměř 4000 $ (11%) podle údajů CoinDesk 20.

I přes oživení je BTC stále na rekordní hodnotě 41 962 $ (8. ledna). Podle údajů poskytnutých společností Skew údaje z trhu opcí ukazují, že investoři sázejí na pokračující rally a připisují 20% pravděpodobnost, že bitcoin do 29. ledna vzroste nad 50 000 $ (měsíční platnost).

Pravděpodobnosti možností se počítají pomocí vzorce Black-Scholes na základě několika zásadních metrik. Některé z těchto metrik zahrnují ceny nákupních opcí, realizační ceny a cenu podkladového aktiva.

graf pravděpodobnosti ceny bitcoinu 011521

Obrázek: Šikmý

20% pravděpodobnost, že se bitcoiny pohybují nad 50 000 $, vypadá působivě, vzhledem k tomu, že do měsíčního vypršení platnosti zbývají pouhé dva týdny a mince je od $ 50 000 dost daleko. Pravděpodobnost, že BTC stoupne nad určitou úroveň v době nebo před vypršením platnosti, pozitivně koreluje s časem zbývajícím do vypršení platnosti.

Podle Deribit Insights může být 31% rally na 50 000 $ za dva týdny náročné představit si, ale zdaleka to není nemožné. Kryptoměna zaznamenala v poslední době významnější pohyby. Například ceny jen za poslední dva týdny v prosinci vzrostly o 52% z 19 000 na 29 000 USD.

MicroStrategy jako hostitel vzdělávací bitcoinové konference

Po investování více než 1 miliardy USD do bitcoinů pořádá společnost Business Intelligence MicroStrategy online konferenci, která má vzdělávat velké podniky o potenciálních výhodách investování do bitcoinů. Konference s názvem „Bitcoin pro korporace“ získala podporu od dalších průmyslových gigantů, jako jsou Gemini, Binance, Coinbase, Fidelity, Grayscale a další.

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, přijal iniciativu na Twitteru. Nazval jej „bezplatným online zrychleným kurzem strategie a taktiky bitcoinů k růstu vaší společnosti a vytvoření hodnoty pro akcionáře.“

První blok je naplánován na 3. února. Nastíní, jak by bitcoin mohl sloužit jako rezervní aktivum státní pokladny a makroekonomické faktory, které stojí za jeho podnikovým a institucionálním přijetím. Tuto část konference povedou generální ředitel Saylor a Stoneridge, Ross Stevens.

Později prezident MicroStrategy a finanční ředitel Phong Le poskytnou přehled různých způsobů, jak mohou korporace integrovat bitcoiny do svých strategií rezervní pokladny. Několik dalších témat, která se budou na konferenci zabývat, zahrnují právní a regulační aspekty, účetnictví, daně a audit.

Několik společností spřízněných s kryptoměnou zveřejní své prezentace druhý den – 4. února. Mezi názvy patří Fidelity Digital Asset Services, Galaxy Digital, Coinbase, Binance, Kraken, Grayscale, Gemini a Genesis.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne jakékoli úrovně?

Výhled cen bitcoinů je celkově vzestupný, takže můžeme očekávat, že víkendová rally posune cenu nad 40 000 $. Bude zajímavé sledovat, jak daleko cena v této rally dosáhne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me