Ethereum Technická analýza: ETH překračuje úroveň 1200 $

Denní analýza cen ethereum ETH

  • Ethereum nemá od ledna 2018 trend nad 1 200 $.
  • Zůstatky těžařů ETH dosáhly historického minima.

Ethereu se podařilo vyšplhat do zóny 1 200 $ poprvé od ledna 2018. Předem chybí značné překážky odporu, které by jim měly poskytnout dostatek prostoru k přesunu do zóny 1 300 $.

Ethereum stoupá >100% za dva týdny

Ethereum trendovalo kolem 595 $ zpět 24. prosince, kdy býci převzali kontrolu. Od té doby cena stoupla o téměř 109%, než skončila nad 1200 USD. Bollingerovo pásmo v 1denním časovém rámci nám říká, že cena procházela obdobím nízké volatility a konsolidace. Od té doby se volatilita vymkla kontrole.

denní graf eth / usd 010721

Obrázek: denní graf ETH / USD

Klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD) ukazuje, že hybnost trhu je stále vzestupnější. Očekává se tedy větší pohyb nahoru. Při pohledu na 4hodinový graf vidíme, že cena našla podporu na vzestupném trendu.

eth / usd 4hodinový graf 010721

Obrázek: 4hodinový graf ETH / USD

Ethereum, podobně jako bitcoin, vyslalo signál o prodeji v podobě zeleného devíti svícen v sekvenčním indikátoru TD. Cena se však po krátkém poklesu dokázala zotavit. Relativní index pevnosti se plazil podél okraje překoupené zóny. Očekává se tedy dočasná korekce.

Dále se podívejme na úrovně, které drží cenu nahoře v IntoTheBlock „In / Out of the Money Around Price“ (IOMAP).

eth / usd volumechart 010721

Obrázek: IntoTheBlock

V přední části chybí silné odporové bariéry, což dává ETH snadnou cestu na 1 300 $. Nevýhodou je, že nejsilnější podpůrná zeď je 1050 $, přičemž 337 500 adres si zakoupilo téměř 2 miliony ETH tokenů. Tato úroveň by měla být dostatečně silná, aby absorbovala velký prodejní tlak.

Bilance těžařů společnosti Ethereum dosáhly historického minima

Podle Santimentu dosáhl počet tokenů Ethereum v držení horníků historicky nejnižší úrovně (kromě otevřených týdnů ICO v roce 2015).

Santimentový graf eth / usd 010721

Obrázek: Santiment

Vypadá to, že horníci odprodávali své podíly na Etheru, což je negativní znamení.

Zabalený ether je nyní k dispozici na Tronu

Společnost BitGo nedávno zahájila svůj tokenizovaný bitcoinový projekt založený na ethereu – Wrapped Bitcoin (WBTC) – na blockchainu TRON. Podle knih veřejného pořádku společnosti její klienti již razí WBTC a WETH jako tokeny TRC-20 na TRON.

Alameda Research a CoinList zabalily a vytěžily téměř 100 BTC jako tokeny TRC-20 WBTC (zhruba 3,4 milionu $) poté, co BitGo v prosinci provedlo několik testovacích mincí. Podle zprávy CoinDesk řekl Ryan Salame ze společnosti Alameda, že společnost vyrvala na Tronu 1 WETH jen pár dní zpět. TRC-20 WBTC a WETH mincovny obchodní firmy byly vyrobeny, aby uspokojily poptávku klientů po OTC a otestovaly nový produkt.

Podle dřívější zprávy společnosti Coindesk oznámila společnost BitGo v září partnerství se společností TRON s plány přivést WBTC a WETH do sítě TRON. Projekt je v současné době plně funkční. Justin Sun, generální ředitel společnosti TRON, řekl:

Naše kvetoucí spojenectví s BitGo konečně přineslo uskutečnění řešení napříč řetězci, jako jsou WBTC a WETH.

Nabídka ERC-20 WBTC během druhé poloviny roku 2020 významně vzrostla a v listopadu dosáhla vrcholu přes 124 000 BTC zabalených na ethereu. Jak však boom decentralizovaného financování (DeFi) vychladl, nabídka ERC-20 WBTC klesla na současnou úroveň kolem 110 000 tokenů.

ETHE akcie ve stupních šedi poklesly o 50%

Zatímco cena Etheru (ETH) za posledních 15 dní vzrostla o více než 75%, společnost Ethereum Trust společnosti Grayscale Investments ve stejném časovém období poklesla o 50%. Akcie ETHE představují 0,09620794 etheru a představují zhruba 21% prémii nad spotovou cenou ETH.

Akcie společnosti Grayscale na ETHE byly na divoké jízdě a vzrostly kolem 500% z 4,20 $ na začátku října. To dosáhlo 25 $ 22. prosince. Akcie se od té doby propadly přibližně o 50% a v poslední době vykázaly místní minimum 12 $.

Joshua Frank, generální ředitel TheTie, nabídl teorii vysvětlující neobvyklou cenovou akci. Řekl, že institucionální arbitráž může pohánět nedávné zisky Etheru, spekuluje se, že investoři kupují ETH, aby uzavřeli půjčky na nákup akcií společnosti Ethereum Trust společnosti Grayscale.

Navrhl, aby si mnoho investorů společnosti Ethereum Trust vypůjčilo ETH s ročním úrokem zhruba 8%, než vypůjčené aktiva použilo na nákup akcií ETHE za ekvivalent spotové ceny Ethereum. To bylo provedeno proto, aby se využila příležitost, kterou nabízí historická cenová prémie ETHE (ETHE se na konci prosince obchodovala se 100% prémií přes Ether).

Po vypršení platnosti blokování mnoha investorských akcií Frank došel k závěru, že investoři ETHE nyní prodávají své akcie při nákupu Etheru na spotových trzích, aby uzavřeli své pozice a dosáhli zisku.

To je pravděpodobně velká část důvodu, že ETH měl tento víkend masivní rozběh, proč dnes ETHE poklesl (navzdory masivnímu běhu ETH tento víkend) a proč prémie na ETHE tak drasticky poklesla.

Klíčové cenové úrovně pro sledování ETH

Na druhou stranu bude zajímavé zjistit, zda mají kupující potřebnou hybnou sílu, aby do konce týdne dosáhli 1 300 $. Nevýhodou je, že pokud podpora 1050 $ nedrží silně, může cena klesnout na 1025 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me