Ethereum Technická analýza: ETH ustoupí od psychologické úrovně 1700 $

Denní analýza cen ethereum ETH

  • Cena etherea tento čtvrtek poklesla o 70 $.
  • IOMAP vykazuje jednu robustní podporu na 1550 $.

Od pondělí do středy stoupla cena etherea z 1 310 $ na 1 670 $, vzrostla o téměř 360 $ a dosáhla nového historického maxima. Poté se ETH dotklo psychologické úrovně 1700 dolarů, než kleslo na 1598 dolarů. Podívejme se, co se děje v zákulisí.

Cena etherea je zpět nad 1600 $

Býci dokázali vytlačit cenu etherea zpět na psychologickou úroveň 1600 $ a v současné době má cenu 1620 $. Korekce z tohoto čtvrtka přinesla index relativní síly (RSI) z překoupené zóny na neutrální území.

denní graf eth / usd 020521

Obrázek: ETH / USD denně

Když uvidíme IOMAP IntoTheBlock, vidíme, že cena Etherea sedí na zdravé úrovni podpory na úrovni 1 550 $. Dříve na této úrovni 201 000 adres zakoupilo 1,4 milionu ETH tokenů. Tato bariéra podpory se zdá být dostatečně silná, aby absorbovala velký prodejní tlak.

ether / usd objemový graf 020521

Obrázek: IntoTheBlock

Když vidíme 4hodinový graf ETH, MACD se obrátil z býčího na medvědí, takže to vypadá, že cena etherea projde dočasnou korekcí.

eth / usd 4hodinový graf 020521

Obrázek: ETH / USD 4 hodiny

Spící étery jsou v pohybu

Santimentový graf eth / usd 020521

Obrázek: Santiment

Santiment, přední analytická firma v řetězci, poznamenal, že počet spících tokenů Etheru je v pohybu, zatímco denní aktivní adresy stále rostou. Tato kombinace je obvykle velmi pozitivní pro cenu etherea.

Komentáře ve stupních šedi k návrhu ceny plynového poplatku za cenu etherea

V nedávné zprávě s názvem „Valuing Ethereum“ diskutovala společnost Grayscale Investments o dopadu, který by mohla mít EIP-1559 na ekonomiku Ethereum. Společnost uvedla, že zavedení navrhovaného mechanismu poplatků a vypalování EIP-1559 by mohlo vytvořit „smyčku pozitivní zpětné vazby za cenu Etheru“, pokud se síťová aktivita bude nadále zvyšovat na Etherea.

Spolutvůrce společnosti Ethereum Vitalik Buterin a spoluzakladatel společnosti Ethhub Eric Conner navrhli EIP-1559 v dubnu 2019. Cílem tohoto návrhu je implementovat trh poplatků a vypalovací mechanismus, aby byly pod kontrolou často vysoké poplatky za plyn Ethereum. V prosinci Buterin znovu vyzval Ethereum, aby přijalo EIP-1559. Návrh by mohl vést k tomu, že ETH bude spalován rychleji než vytvoření nové zásoby. To by významně posunulo dynamiku nabídky a poptávky podporující trhy ETH.

Návrh navrhuje „základní poplatek“, který se bude spalovat, aby se usnadnily transakce, a navíc tip, který dostanou horníci. Základní poplatek se zvýší nebo sníží na základě toho, zda je síť nad nebo pod 50% kapacity. To umožní peněženkám lépe předvídat výkyvy cen plynu a etablovat ETH jako jedinou nativní ekonomickou jednotku sítě.

Pokud spalování ETH za platby za transakce překoná vytvoření nové nabídky ETH, Grayscale spekuluje, že EIP-1559 by mohl být za cenu ETH extrémně býčí.

Pokud se aktivita zvýší a nabídka etheru poklesne v důsledku hoření, křivka nabídky a poptávky by naznačovala zvýšení jednotkové ceny etheru, protože každá jednotka by musela uspokojit větší podíl ekonomické aktivity. Pokud je implementován EIP-1559, zavedl by mechanismus spotřeby, který by měl sloužit jako smyčka pozitivní zpětné vazby pro cenu Etheru.

Stupně šedi ukazují, jak moc si cení etherea

Společnost Grayscale Investments nedávno vydala zprávu nazvanou „Valuing Ethereum“, která má průvodce investorům, kteří chtějí začít s Ethereum. Zpráva charakterizuje metodiku oceňování ETH jako „neprůhlednou a měnící se“.

Výzkumné křídlo ve stupních šedi vydává zprávy o různých aspektech krypto ekosystému. Před několika měsíci společnost vydala podobný článek s názvem „Oceňování bitcoinů“.

Nedávný průvodce navrhuje, abyste se na ETH mohli dívat buď jako na peníze (jako na druh komodity vlastní síti Ethereum), nebo jako na „úrokové aktivum“ v kontextu Ethereum 2.0. ETH 2.0 bude zahrnovat posun od konsensu proof-of-stake od tradičního modelu proof-of-work.

Grayscale naznačuje, že pozdější fáze upgradu 2.0 Etherea mohou být čistým pozitivem pro hodnotu ETH. Phil Bonello, ředitel výzkumu ve stupních šedi, řekl:

Mezi enormním množstvím aktivity na Ethereu, ekonomickými vylepšeními Etheru a příslibem zvýšené škálovatelnosti s Ethereum 2.0 je pro komunitu Ethereum mnoho nadšení. Z dat můžeme pozorovat, že cena Etheru má tendenci se pohybovat se základní aktivitou v síti.

Očekává se, že cena etherea těchto úrovní dosáhne

Pokud bude naše krátkodobá medvědí hypotéza platit, cena etherea se pravděpodobně opraví a klesne na linii podpory $ 1,550, než se vrátí zpět.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me