Predikce cen etherea: ETH ustupuje z úrovně 1 800 $

Denní technická analýza ETH Ethereum

  • Cena etherea našla podporu u 20barové SMA.
  • Rezistence 1765 $ je silnou bariérou.

Tuto středu cena etherea dosáhla 1 800 $, ale od té doby ustoupila dolů. Medvědům se podařilo posunout ETH pod 1750 $ a v současné době se obchoduje kolem 1735 $. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena etherea má silný odpor na 1765 $

Relativní index síly je trendy podél okraje překoupené zóny, takže je možný další růst ceny etherea. Za současného stavu však existuje robustní bariéra odporu na 1765 $, která tlačí ETH dolů.

denní graf eth / usd 021121

Obrázek: ETH / USD denně

Podle IOMAP, dříve na této úrovni, si 182 250 adres zakoupilo 922 000 RTH tokenů. Nevýhodou je, že cena Etherea sedí na několika zdravých podpůrných zdech.

ether / usd objemový graf 021121

Obrázek: IntoTheBlock

Ve 4hodinovém cenovém grafu Ethereum dokázala společnost ETH převrátit 20barovou SMA z podpory na odpor. MACD navíc vykazuje rostoucí medvědí hybnost. Oba jsou velmi negativní znaky.

eth / usd 4hodinový graf 021121

Obrázek: ETH / USD 4 hodiny

Pobočka Federálního rezervního systému vyzývá DeFi k posunu paradigmatu

Federální rezervní fond St. Louis, pobočka americké centrální banky, nedávno na svém webu sdílel dokument o decentralizovaném financování (DeFi). Příspěvek napsal Fabian Schär, profesor na univerzitě v Basileji, který má odborné znalosti v oblasti blockchainu a technologií DeFi.

V příspěvku Schär nastínil, že DeFi může vést k „změně paradigmatu ve finančním průmyslu“. Dokument uvádí, že zatímco DeFi je stále malý ve srovnání s tradičními finančními službami, existuje mnoho výhod, pokud jde o „efektivitu“ a další faktory finančního systému.

“Dospěl jsem k závěru, že DeFi je stále mezerovým trhem s určitými riziky, ale že má také zajímavé vlastnosti, pokud jde o účinnost, transparentnost, dostupnost a skladatelnost.” Jako takový může DeFi potenciálně přispět k robustnější a transparentnější finanční infrastruktuře. “

Příspěvek také pojednává o tom, jak jsou smart kontrakty Ethereum skládatelné, což znamená, že mohou společně pracovat na vytváření důležitých inovací a výhod. Schär dále vysvětlil klíčové komponenty toho, jak fungují decentralizované protokoly (jako Aave a Uniswap) a proč jsou lepší než centralizované služby.

Mnoho odborníků na kryptoměny reagovalo na papír pozitivně. Fred Ehrsam, spoluzakladatel společnosti Paradigm, se na Twitteru podělil o své myšlenky.

“Pobočka Federálního rezervního systému nazývá DeFi potenciálním posunem paradigmatu. Tyhle věci si nevymyslíš.”

Je pozoruhodné, že ačkoli pobočka Federálního rezervního systému sdílela noviny, nejde o potvrzení jejího sentimentu. Pobočka diskusi jednoduše uspořádala. Článek přichází v době, kdy se zdá, že životaschopnost prostoru DeFi je silnější než kdykoli předtím.

Může EIP-1559 poslat cenu etherea na 20 000 $?

Poplatky za plyn v síti Ethereum v posledních několika měsících prudce vzrostly, přičemž průměrná cena transakce se v současné době pohybuje kolem 25 USD. Ryan Berckmans, zakladatel společnosti Predictions Global, nedávno uvedl, že současná úroveň poplatků by měla odrážet cenu aktiv ve výši 2 500 USD.

Díky vysoce očekávanému návrhu EIP-1559 Ethereum Improvement Proposal síť blockchain doufá, že zmírní tyto neuvěřitelně vysoké poplatky. Berckmans navrhl, že jakmile k tomu dojde, potenciálně někdy později v tomto roce, některé z poplatků se začnou zvyšovat na držitele ETH prostřednictvím spalovacího mechanismu, který by mohl cenu aktiva zvýšit až na 20 000 USD.

Cílem EIP-1559 je upravit současný systém aukcí poplatků tak, aby každý zaplatil nejnižší nabídku, která byla do bloku zahrnuta. Poplatky by byly upraveny v závislosti na zatížení sítě a poptávce. To umožní, aby k němu připojené protokoly třetích stran automaticky nastavovaly nižší ceny plynu.

Navrhovaný systém by dynamicky spaloval poplatky, což by mělo dopad také na dodávky ETH. To by mělo nakonec snížit vydávání v průběhu času, když se zahájí proof-of-stake. Podle názoru Berckmana EIP-1559 vrátí Ether zpět držitelům, a ne těžařům, protože aktivum se zvyšuje nedostatkem kvůli spálení poplatků.

V současnosti musí těžaři prodávat své ETH, aby pokryli náklady. Bez tohoto prodejního tlaku má tedy aktivum větší prostor pro růst hodnoty. Budoucnost Etherea nebude zahrnovat těžbu a sníží vydávání a dodávky prostřednictvím tokenomiky ETH 2.0.

Vzhledem k tomu, že poplatky stále rostou, EIP-1559 se spouští později v tomto roce a Ethereum přechází na důkaz o podílu za dva roky, zdá se, že poplatky plynoucí držitelům ETH budou IMO pravděpodobně pohánět ETH na 20 000 $.

Očekává se, že cena etherea těchto úrovní dosáhne

Cena etherea pravděpodobně poklesne na 50barovou SMA (1675 $) ve 4hodinovém grafu, než znovu vyskočí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me