Predikce ceny bitcoinů: BTC za posledních 5 dní poklesl o> 7 500 $

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Bitcoin za posledních pět dní poklesl o téměř 20%.
  • MACD se během této sestupné spirály obrátil z býčího na medvědí.

Bitcoin za posledních pět dní výrazně poklesl a propadl se o více než 7 500 $. Od nynějška cena kolísá něco málo přes 32 500 $. Je pád na kartách nižší než 30 000 $? Podívejme se.

BTC poklesne o téměř 20%

Bitcoin úspěšně překonal bariéry 38 000 a 35 000 $ z podpory odporu. Od této chvíle je nejvyšší kryptoměna na vrcholu 20denní SMA. Zdá se však, že tato úroveň nebude platit. MACD se obrátil ze zelené na červenou, což ukazuje, že celková hybnost trhu je medvědí.

denní graf BTC / USD 011321

Obrázek: denní graf BTC / USD

Když se bitcoin prolomí pod 20denní SMA, bude čelit dvěma zdravým podpůrným zdím v hodnotě 31 000 $ a 29 000 $. Na předchozí úrovni si 337 000 adres zakoupilo 250 000 tokenů BTC. Zdá se to jako dostatečně silná úroveň, aby absorbovala docela dost prodejního tlaku.

graf objemu BTC / USD 011321

Obrázek: IntoTheBlock

50barový SMA překročil 20barový SMA a vytvořil medvědí křížový vzor ve 4hodinovém časovém rámci. To by mohlo signalizovat, že na kartách je další pokles. Podle parabolické hodnoty SAR je celkový sentiment na trhu na pokraji obrácení od býčího k medvědímu.

BTC / USD 4hodinový graf 011321

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Bitcoinové velryby kupují dip

Uprostřed náhlé korekce bitcoinu na něco málo přes 30 000 $ se zdá, že aktivum hromadí mnoho adres velryb. Ceny BTC v poslední době po nárůstu tokenu poklesly o 23% na historické maximum, které se o víkendu blížilo 42 000 $. Velrybí adresy však vykazovaly akumulační chování, což naznačuje, že současní pokles kupují velcí investoři.

Podle údajů předložených výzkumníkem Eliasem Simosem adresy peněženky s více než 1 000 BTC nadále rostly navzdory náhlému poklesu ocenění. Simos dospěl k závěru, že velryby „hltají“ bitcoiny během panického prodeje generovaného drobnými investory.

Údaje o trhu ukazují, že od 2. prosince došlo k nárůstu velrybích adres o 4%, zatímco počet menších adres (méně než 0,01 BTC) poklesl o více než 6%.

Analytik Lark Davis nedávno varoval investory BTC, že by se během ponoru měli vyhnout tomu, aby se stali „velrybími potravinami“. Podle něj velcí investoři otřásají trhem a zkratují jej, aby dosáhli zisku.

PayPal hostí obchodování s krypto kryptoměnou za 24 hodin za 24 hodin

Platební gigant PayPal zdvojnásobil svůj předchozí rekord v objemu kryptoměny, přičemž na platformě se v poslední době změnily ruce virtuálních aktiv v hodnotě 242 milionů dolarů. Zdá se, že platební společnost je stále populárnější mezi maloobchodníky, protože nedávný rekord společnosti v objemu se odehrává uprostřed probíhající cenové rally bitcoinů.

Uživatel Twitteru Toomas Zobel spekuloval, že nárůst objemu pravděpodobně vyplynul z kapitulace maloobchodu, podle zprávy společnosti Cointelegraph.

Mnoho lidí v komunitě kryptoměn ocenilo vstup PayPalu do kryptoměny, protože vede nové uživatele k digitálním aktivům. Několik dalších však kritizovalo PayPal za vytvoření „uzavřené“ komunity kryptoměn, která nepodporuje funkce výběru.

Uživatel Twitteru Toomas Zobel spekuloval, že nárůst objemu pravděpodobně vyplynul z kapitulace maloobchodu, podle zprávy společnosti Cointelegraph.

Existuje způsob, jak zjistit, zda se jednalo o objem nákupu nebo prodeje? Na této obrovské skládce to mohou být jen maloobchodní prodejci, kteří spíše kapitulují, než vytvářejí nákupní tlak.

K krypto službám PayPal se přistupuje prostřednictvím burzy ItBit společnosti Paxos.

Mark Cuban: Bitcoin Is "Úložiště hodnoty"

Mark Cuban, miliardář, podnikatel a investor, se nedávno podělil o své názory na kryptotrh. Podle jeho názoru se několika digitálním aktivům, jako je Bitcoin, Ethereum a některé altcoiny, podaří přežít současnou spekulativní bublinu, stejně jako startupy jako Amazon a eBay přežily bublinu dot-com, zatímco ostatní selhaly.

Kubánský poznamenal, že „krypto, podobně jako zlato, je řízeno nabídkou a poptávkou.“ Když byl dotázán na bitcoin (BTC), řekl, že o něm uvažuje jako o „uchovávači hodnoty“, a dodal, že nemá „žádnou skutečnou užitečnost“.

V prosinci 2020 se společnost Cuban vydala na Twitter, aby oznámila, že ti, kteří používají BTC k nákupu zboží Dallas Mavericks, získají slevu 25%. Kubánec je majoritním vlastníkem profesionálního basketbalového týmu Dallas Mavericks.

Podle zprávy Blitz Weekly Mavs přijímají bitcoin jako platební prostředek za lístky na hry a zboží za poslední rok a půl. Používají BitPay ke zpracování bitcoinových plateb.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Cena bitcoinu na bariéře podpory 31 000 $ je v celkovém výhledu cenového grafu naprosto zásadní. Pokud se cena bitcoinu zlomí pod touto zónou, parabolická SAR se ve 4hodinovém grafu obrátí z býčího na medvědí a vyzve k přerušení na úroveň 29 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me