Predikce ceny bitcoinu: BTC dosáhne historického středu historického maxima

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • BTC tuto středu překonal hranici 21 000 USD.
  • IOMAP IntoTheBlock ukazuje dvě zdravé úrovně podpory na 19 250 $ a 19 000 $.

Bitcoin je celosvětově populární téma číslo jedna na Twitteru, a to z dobrého důvodu. Přední kryptoměna překročila hranici 20 000 USD, dosáhla svého historického maxima a od té doby překročila bariéru 21 000 USD. Celkově to bylo pro bitcoiny pár historických dní.

Bitcoin jde nahoru, nahoru a pryč

Za poslední dva dny vyskočil BTC z 19 400 USD na 21 800 USD. Cena se pohodlně pohybuje nad 20denní, 50denní a 200denní SMA. Relativní index síly (RSI) se vyšplhal nad 70, což ukazuje, že aktivum může být mírně předraženo.

denní graf BTC / USD 121720

Obrázek: denní graf BTC / USD

BTC v současné době spočívá na úrovních zdravé podpory, které lze vizualizovat pomocí IntoTheBlock In / Out of the Money Around Price (IOMAP).

bitcoin adresy objemový graf

Obrázek: BTC IOMAP

Podle IOMAP existují dvě zdravé zóny podpory na 19 250 $ a 19 000 $. Na předchozí úrovni si 987 000 adres zakoupilo 470 270 BTC. Podobně na úrovni $ 19 250 si o něco méně než 595 000 adres zakoupilo ~ 430 000 BTC. Pokud nyní dojde k výprodeji, měly by být tyto dvě úrovně dostatečně robustní, aby absorbovaly medvědí tlak.

Podívejme se na kratší časový rámec pomocí 4hodinového grafu.

BTC / USD 4hodinový graf 121720

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Kratší časový rámec vám dává lepší představu o vysoké volatilitě, kterou BTC právě prochází. Čelist Bollingerova pásma se značně rozšířila, což naznačuje vyšší volatilitu. MACD také ukazuje rostoucí hybnost trhu. BTC by proto mělo být schopné tlačit se nad 22 000 $.

Bitcoin se stává třetím „nejvíce přeplněným obchodem“

Nedávný průzkum provedený Bank of America odhalil, že bitcoin je v žebříčku „nejvíce přeplněného obchodu“. Vlajková loď měny porazila tradiční investice, jako je zlato a dluhopisy.

Bitcoin, který je uveden na třetím místě, je označen za nejrušnější obchod 15% respondentů průzkumu. Akcie Tech (52%) a krátké dolarové pozice (18%) se umístily výše než kryptoměna vlajkové lodi.

bitcoinový tweet

Průzkum byl proveden od 4. do 10. prosince a kladl otázky týkající se trendů v chování investorů. Průzkumu se zúčastnilo 217 správců fondů společně odpovědných za aktiva ve výši 534 miliard dolarů. Na otázku, zda si drží bitcoinové dlouhé pozice, reagovalo 15% kladně.

Díky masivní inflaci je ve výsledcích průzkumu jasně patrný trend od hotovosti k nekorelovaným aktivům, jako je bitcoin. Několik investičních manažerů nyní hledá nákupy bitcoinů poté, co giganti z oboru jako MicroStrategy a Square získali velké množství bitcoinů.

Průzkum Bank of America také zjistil, že manažeři fondů mají podváhu v hotovosti poprvé od roku 2013 poté, co v posledních několika měsících nakoupili nepřiměřené množství akcií, komodit a dalších aktiv, včetně bitcoinů.

Bitcoinová likvidita je o kousek blíž než kdy dříve

Několik významných společností, jako jsou MicroStrategy a GrayScale, letos zmenšilo svoji expozici vůči bitcoinům. V reakci na to generální ředitel CoinCorner nedávno tweetoval, že krize likvidity pro bitcoiny by se mohla blížit.

Podle údajů, které sdílí Ryan Watkins z Messari, drží MicroStrategy v současné době ve svém úložišti 40 824 bitcoinů. Tato částka má hodnotu neuvěřitelných 797 milionů $ a společnost dosáhla zisku 322 milionů $, přičemž do přední kryptoměny vložila pouze 475 milionů $.

Před několika dny dokončila společnost MicroStrategy získávání finančních prostředků akcionářů za účelem získání dalších bitcoinů. Společnost získala od investorů 650 milionů dolarů. Generální ředitel společnosti CoinCorner, Danny Scott, je přesvědčen, že krize likvidity bitcoinů je za rohem. Poznamenal, že společnost GrayScale Investments letos položila ruce na 115 236 BTC, což se rovná 2,2 miliardám USD.

Nedávno tweetoval, že bitcoiny v hodnotě 700 milionů dolarů byly vybírány z kryptoměnových burz, protože uživatelé (včetně finančních institucí) dlouhodobě skládají BTC do chladírenských trezorů.

Raoul Pal: Bitcoin žere svět

Investiční stratég Raoul Pal nedávno uvedl, že bitcoiny „žerou svět“ kvůli 10letým výnosům přes 6 200 000% a ročním výnosům zhruba 200% ročně. V nedávném tweetu Pal vyjádřil své názory na bitcoin, protože nová data odhalila působivý výkon mince.

Investice BTC uskutečněná v roce 2011 přinesla výnosy 6 271 233%, jak uvedl Charlie Bilello, generální ředitel společnosti Compound Capital Advisors. Dodal, že od té doby se tomuto výkonu nic nevyrovná. Další nejlepší sázkou je podle něj Nasdaq, který nabízí úbohých 512%.

Rok 2020 byl pro bitcoiny plodným rokem, protože překonal akcie, zlato a další makro sázky. Oproti minimům 3 600 $ v březnu je BTC / USD až 440%. V nedávném tweetu makroanalytik Alex Krueger uvedl, že současná cenová akce je prostě bitcoin připravující se na expanzi na nová maxima.

Čím více času BTC stráví pod 20 tis. A čím nižší je základ financování a futures, když se cena blíží 20 tis., Tím silnější je vzestupný zlom, jakmile přijde.

Bitcoinoví býci předpovídají další vzestupnou dynamiku kvůli několika institucionálním kupcům, kteří akumulují vlajkovou loď měny.

Autor bestselleru: Bitcoin dosáhne v roce 2021 50 000 USD

Robert Kiyosaki, autor knihy Rich Dad Poor Dad, nedávno předpověděl, že bitcoin v roce 2021 dosáhne 50 000 $. Kiyosaki, který v minulém roce hovořil o BTC, uvedl, že nákup bitcoinů dříve, než se vyšplhá nad 20 000 $ USD, je ideální, než zasáhne jeho předpokládaná hodnota 50 000 USD.

Vzhledem k masivní inflaci a pozitivnímu sentimentu kolem bitcoinů se zdá, že trh s kryptoměnami je na vzestupu. Jak řekl Kiyosaki, zvýšený zájem o institucionální investice přivedl trh s kryptoměnou na vzestupnou vzestup.

Vzhledem k tomu, že instituce jako Grayscale, Square, MicroStrategy a CME nakupují stále více BTC, poptávka po minci vzrostla. Tím se zvýšila cena a na trh se dostali noví investoři. Pokud se předpovědi Kiyosaki naplní, cena bitcoinu směřuje k masivnímu nárůstu, který v příštím roce získá více než 250%.

Klíčové cenové hladiny ke sledování

BTC je v současné době na nezmapovaném území, takže bude zajímavé sledovat, jak se držitelé budou chovat, pokud cena dosáhne psychologické úrovně 22 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me