Predikce ceny bitcoinu: BTC klesá po selhání na 39 400 $

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinů aktuálně sedí na vrcholu zdravé úrovně podpory.
  • Procento cirkulující nabídky, které se nepohnulo alespoň za 2 roky, dosáhlo minima 1 měsíce.

Cena bitcoinu klesla z 39 400 USD na 38 225 USD, což při celkovém zhodnocení ztratilo něco málo přes 1 000 USD. Tuto sobotu BTC flirtoval s psychologickou úrovní 40 000 $, než se vrátil. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu sedí nad zdravou podporou

Před medvědí akcí posledních dvou dnů byla cena bitcoinů uprostřed vzestupného nárůstu, kdy vyskočila z 30 300 $ na 39 400 $, což je téměř 9 000 $ nárůst celkového ocenění. Index relativní síly (RSI) se po nedávné negativní cenové akci propadl ze 64 na 61.

Obrázek: BTC / USD denně

Při pohledu na IOMAP IntoTheBlock je cena bitcoinu na vrcholu hromady zdravých bariér podpory. Nejbližší linka podpory je na 37 600 $. Dříve zde 805 000 adres zakoupilo něco přes 470 000 BTC.

Obrázek: IntoTheBlock

4hodinový graf cen bitcoinů vyslal tři negativní signály:

  1. MACD vykazuje trvalou medvědí tržní dynamiku.
  2. 20barová SMA se obrátila od podpory k odporu.
  3. Parabolická hodnota SAR se změnila z býčího na medvědí.

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Bitcoiny jsou v pohybu

Podle Glassnode dosáhlo procento cirkulujících dodávek bitcoinů, které se nepohnulo alespoň za 2 roky, měsíční minimum 46,168%. Předchozí 1měsíční minimum 46,200% bylo pozorováno 7. února 2021. Zatím není jasné, zda se jedná o kladné nebo záporné znaménko. Musíme počkat a dívat se.

Mike Novogratz: Bullish Bitcoin Rally se rozšíří do roku 2022

V nedávném rozhovoru pro podcast Alpha Trader se Mike Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital, podělil o své myšlenky na býčí trh bitcoinů. Novogratz uvedl, že býčí trh zdaleka nekončí, protože BTC je připraveno jít v příštích 22 měsících výše. Očekává, že velké banky začnou brzy nabízet krypto služby.

O čem jsem opravdu přesvědčen, je, že jsme ještě opravdu brzy v cyklu adopce velkých institucí. Ještě jste neviděli, jak velké banky přicházejí se svými nabídkami. S jistotou vám řeknu, přicházejí. Budu opravdu překvapen, pokud bitcoin nebude letos vyšší a rok poté vyšší.

Jak bitcoin pokračuje v prodlouženém období, CEO Galaxy Digital zdůraznil klíčové faktory ovlivňující růst vlajkové kryptoměny.

Covid změnil vše na makro pozadí tvrdých aktiv a bitcoiny jsou tak dobře vyvinuté, vytvořené jako tvrdé aktivum, že se křivka přijetí zrychlila. Paul Tudor Jones se na to podíval a řekl: „Páni, tohle opravdu funguje jako těžký přínos …“

Je to jediné největší distribuované aktivum, jaké kdy mimo dolar nebylo, a tak máte tu budování komunity, která bude vyprávět příběh, proč je důležité

Novogratz také odhalil aktuální makeup kryptoměnového portfolia Galaxy Digital. V tuto chvíli je portfolio tvořeno 70% bitcoinů, 25% etheru a 5% deFi (decentralizované finance).

Právě teď máme pravděpodobně 70% bitcoinů, 25% ethereum (ETH) a 5% DeFi (decentralizované finance). To mi připadá v souvislosti se správným portfoliem očištěným o riziko a volatilitu.

Scott Minerd z Guggenheimu: Bitcoinová rally je neudržitelná, ale mohla by jít na 600 000 $

Scott Minerd, hlavní investiční ředitel (CIO) v Guggenheimu, uvedl, že bitcoin má potenciál nakonec dosáhnout ceny 600 000 $. V nedávném rozhovoru pro CNN Minerd poznamenal, že desetiletý výzkum společnosti týkající se bitcoinů ukazuje, že digitální aktivum může potenciálně dosáhnout této cenové úrovně.

Podle jeho výpočtů, pokud by se dodávka bitcoinu rovnala zlatu, pak by se cena pohybovala mezi 400 000 až 600 000 USD.

Pokud vezmete v úvahu nabídku bitcoinů relativně … k nabídce zlata na světě a jaká je celková hodnota zlata, pokud by bitcoiny šly na tento druh čísel, mluvili byste o 400 000 až 600 000 $ za bitcoin.

Bitcoin je na cenové rally od listopadu 2020. Vrchol dosáhl v lednu, kdy cena prudce stoupla na nové historické maximum přes 41 000 USD. Poklesla však na úroveň 30 000 $, takže kryptokomunita přemýšlela, jestli se jedná o nový medvědí trh, nebo jen o navýšení na 20 000 $.

Minerd uvedl, že navracení je způsobeno tím, že institucionální účast ještě není dostatečně silná na to, aby podpořila tak rychlé shromáždění. Je však přesvědčen, že institucionální účast se rozšíří a zvýší potenciál bitcoinů k udržení jejího růstu, protože se stane relevantnějším aktivem v globální ekonomice.

Kryptoměna se dostala do oblasti úctyhodnosti a v globální ekonomice bude stále důležitější.

Cenový cíl pro bitcoiny ve výši 600 000 $ je revizí směrem vzhůru od 400 000 $, které Minerd dříve stanovil jako cenový cíl. Po návratu společnosti BTC analytici JP Morgan uvedli, že Grayscale, největší platforma pro správu digitálních aktiv na světě, bude hrát klíčovou roli při navrácení ceny nad úroveň 40 000 USD, ze které klesla.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinu pravděpodobně poklesne na podporu 37 600 USD, protože medvědi se postarají o cenovou akci. Poté může BTC vzrůst, pokud se jedná o dočasnou opravu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me