Predikce ceny bitcoinu: BTC se vrací po testování psychologické úrovně 28 000 $

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Bitcoin se vrátil na 27 000 $.
  • Desetidenní SMA je silnou bariérou podpory pro BTC.

Bitcoin překročil úroveň 28 000 $ a tuto neděli dosáhl nové nejvyšší úrovně 28 288,84 $. Cena se však od té doby vrátila a dosáhla 27 000 USD. Podívejme se na 1denní a 4hodinové grafy, abychom získali lepší perspektivu.

Bitcoin se vrací od úrovně 28 000 $

Premiérová kryptoměna sedí pěkně na 10denním SMA a tuto úroveň využila k odrazu a dosažení nových výšin. Býci začali v pondělí silně a vypadá to, že se chystají znovu zahájit útok na cenovou hladinu 28 000 USD, protože znovu získali psychologickou zónu 27 000 USD.

Obrázek: denní graf BTC / USD

Je však třeba poznamenat, že index relativní síly (RSI) putoval na překoupené území. To ukazuje, že aktivum je v současné době nadhodnoceno a může brzy čelit dalšímu stažení. Podívejme se na čtyřhodinový graf, abychom získali lepší představu o cenové akci.

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Poté, co čelila odmítnutí na úrovni odporu 27 600 $, cena měla tři po sobě jdoucí červené svíčky a klesla pod 10 bar SMA. Kupujícím se podařilo znovu získat kontrolu a převrátit 10barovou SMA z odporu na podporu. MACD vykazuje trvalou býčí dynamiku.

Druhý nejbohatší muž v Mexiku: Bitcoin je „vůbec nejlepší investicí“

Ricardo Salinas Pliego, předseda konglomerátu Grupo Salinas, nedávno prohlásil, že svůj první bitcoin koupil v roce 2013. Pliego, druhý nejbohatší muž Mexika, řekl Cointelegraph, že nákup BTC byl jeho „nejlepší investicí vůbec“.

Poté, co ji udržel až do svých vrcholů v roce 2017, prodal všechny své pozice za 17 000 $ a později ji koupil znovu za levnější cenu. Salinas v současné době drží kolem 10% svého likvidního portfolia v BTC a neplánuje nic z toho v nejbližší době prodat.

Chci tu sedět dalších pět nebo deset let.

Salinas poznamenal, že ho zpočátku přitahoval bitcoin jako prostředek směny. Nyní je však přesvědčen, že potenciál bitcoinu zůstává v zásobě hodnotových funkcí. Podle něj jsou vlastnosti bitcoinu obzvláště atraktivní v latinskoamerických ekonomikách, kde dochází ke znehodnocování nekryté měny a nekontrolovatelné inflaci.

To, co se děje ve Venezuele, v Argentině, kde se rozpadají fiat peníze, se stalo skandálem (…) Opravdu vám to otevírá oči před problémem fiat peněz.

Podle názoru miliardáře je bitcoin přirozeným výsledkem vývoje peněz, od fyzických po digitální.

Bitcoin jsou bity a bajty v etheru, ale dobrá věc je, že jej nelze znehodnotit a nelze jej tak snadno zabavit.

Bitcoinová tržní kapitalizace je nyní více než víza

V návaznosti na vánoční cenový boom bitcoinů mince překonala MasterCard a Visa a stala se 11. největším aktivem podle tržní kapitalizace, podle Asset Dash. V současné době je tržní limit aktiva 461,9 miliard dolarů, což je o dvě miliardy dolarů více než u akcií Visa, což je 459,9 miliard dolarů. Tržní kapitalizace Mastercard je 332 miliard $.

Aby společnost Bitcoin převzala další největší aktivum podle tržní kapitalizace, akcií třídy B ve společnosti Berkshire Hathaway, potřebuje ke své tržní kapitalizaci přidat dalších 70 miliard dolarů. Berkshire Hathaway má tržní kapitalizaci ve výši 531,4 miliard dolarů.

K převrácení Berkshire Hathaway by bitcoin musel dosáhnout ceny 28 602 USD. To by pravděpodobně mohlo dráždit generálního ředitele Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, který dříve odmítl bitcoin jako „hranatý jed na krysy“. Pokud se bitcoinu podaří překonat Berkshire Hathaway, stane se desátým největším aktivem podle tržní kapitalizace.

Stupně šedi koupil něco málo přes 12 000 BTC za 24 hodin

Trust ve stupních šedi pro bitcoiny nedávno přidal 12 319 bitcoinů za 24 hodin, čímž se celková aktiva kryptoměny pod správou (AUM) posunula nad 15 miliard dolarů. Podle Bybt.com má Grayscale nyní téměř 589 000 bitcoinů spolu s 2,94 miliony ethereum.

K nedávné akumulaci dochází poté, co společnost Grayscale zastavila přijímání nových investorů do svých šesti fondů. Společnost v poslední době přitahovala velkou pozornost díky své reklamní kampani DropGold. Na začátku prosince také oznámila zájem o škálování společnosti Ethereum.

Nedávný nárůst cen bitcoinů zvýšil hodnotu BTC aktiv ve stupních šedi spravovaných. Celková hodnota bitcoinových aktiv společnosti nyní činí kolem 14 miliard $, spolu s téměř 1,8 miliardami $ aktiv Ethereum.

Klíčové cenové úrovně bitcoinů pro sledování BTC

Při pohledu na 1denní graf vidíme, že pokud přední kryptoměna bude čelit dalšímu odmítnutí, bude pravděpodobně testovat 10denní SMA na 24 500 $. Jak již bylo zmíněno, tato úroveň byla pro BTC silná. Býci budou doufat, že to zůstane silné, protože usilují o odpor 27 600 $.

Zlom pod 10denní SMA by však mohl být katastrofický, protože další zdravá podpůrná zeď leží úplně dolů na 50denní SMA (19 600 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me