Predikce ceny bitcoinu: BTC se zotaví po poklesu pod 30 000 $

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Bitcoiny klesly na 27 700 USD poté, co v denním grafu blikly signály o prodeji.
  • BTC nyní našel podporu ve středním Bollingerově pásmu ve 4hodinovém grafu.

Bitcoin má za sebou bouřlivé pondělí, kdy se přední kryptoměna otevřela na 33 000 $ a dosáhla minima 27 700 $. Od té doby se kupujícím podařilo vrátit se a tlačit cenu zpět na úroveň 32 700 $.

Bitcoiny klesají pod 30 000 USD…. A pak se zotaví

Podíváme-li se na denní graf, vidíme, že cena probleskovala prodejní signál v podobě zeleno-devíti svícen v sekvenčním indikátoru TD. Poté cena vzrostla až na 34 500 USD a poklesla na 27 700 USD.

graf BTC / usddaily 010521

Obrázek: denní graf BTC / USD

Relativní index síly (RSI) se stále pohybuje v překoupené zóně, což ukazuje, že aktivum je stále předražené. MACD ve 4hodinovém grafu ukazuje trvalou medvědí hybnost. Na druhou stranu, cena našla podporu ve středním Bollingerově pásmu poté, co se cena odrazila od spodního pásma.

BTC / USD 4hodinový graf 0010521

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

BTC velryby vydrží

Podle Santimentu, platformy pro analýzu chování v řetězci, počet adres s 10–1 000 BTC poklesl minulý týden o více než 1 000. Vypadá to však jako velryby (adresy drží >1 000 BTC) vzrostly nejméně o 50.

graf adres bitcoinů 010521

To je pozitivní znamení, protože naznačuje, že velryby v nejbližší době neprodávají své hospodářství.

Retailoví investoři většinou nejsou zapojeni do BTC Bull Run

Bitcoin lámal všechny své předchozí cenové rekordy, protože se nedávno pohyboval kolem hranice 34 500 USD. V roce 2017 byl býčí běh BTC z velké části přičítán retailovým investorům, kteří uzavírali spekulativní sázky na rodící se trh kryptoměn z počátečního šílenství nabídky mincí.

V té době „průměrný Joe“ poháněl zisk BTC nad 1 300%, podle zprávy Wall Street Journal Chrisa Westona, hlavního tržního stratéga společnosti IG Group. V roce 2020 však byli tváří v tvář institucionální investoři. Od těchto investorů se většinou očekává, že zaujmou dlouhodobé holdingové pozice bez plánů na prodej v nejbližší době.

Tito institucionální investoři se také hrnou na bitcoinové futures trhy, kde otevřený zájem na chicagské obchodní burze nedávno překonal 1 miliardu dolarů. Zdá se, že posilují své rozvahy bitcoinem, místo aby ho nechali sedět v hotovosti. Mnoho korporátních gigantů, kteří nyní podporují a investují do bitcoinů, bylo před pár lety ostře proti minci..

Dalším hlavním rozdílem je, že cena bitcoinu začala v roce 2017 obchodovat na přibližně 1 000 USD. V roce 2020 se cena mince začala obchodovat na 7 200 $. Aktiva jsou dnes evidentně mnohem dražší. Ne všichni retailoví investoři si mohou uvědomit, že nemusí kupovat celý bitcoin, aby získali expozici vůči aktivu. Na rozdíl od roku 2017 východoasijští investoři údajně letos vykládali své bitcoiny bezprecedentním tempem.

Mike Novogratz si připisuje institucionální přijetí pro Bull Run

Mike Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital, připsal pokračující cenovou rally bitcoinů institucionálním investorům. V nedávném rozhovoru pro BBC World News Novogratz uvedl, že vlády po celém světě, které tisknou peníze a „znehodnocují nekryté peníze“, podporují probíhající bitcoinový běh bitcoinů (BTC). Institucionální hráči investující do kryptoaktiv však mohou být podle jeho názoru větším příběhem.

Generální ředitel poznamenal, že mnoho velkých firem v poslední době změnilo svůj postoj ke kryptoměnám, což může mít dopad na nabídku dostupných mincí. Řekl:

Nyní vidíme místa jako PayPal – u 340 milionů zákazníků – obsluhující bitcoiny a prodávající bitcoiny [spolu s] velkými pojišťovacími společnostmi ve Spojených státech. Vzhledem k tomu, že se instituce nastěhovaly, není zde příliš mnoho dodávek […] Existuje mnohem více než 21 milionů milionářů.

Investor Raoul Pal v návaznosti na prohlášení společnosti Novograt uvedl, že věří, že je možné, aby BTC dosáhlo "mezi 400 000 a 1,2 miliony USD" do konce roku 2021, pokud by trendy měly pokračovat. Pal poznamenal, že v listopadu bylo 98% jeho čistého čistého jmění investováno do BTC a etheru (ETH), ale dodal, že „stále [dostatečně] nevlastní“.

Novogratz také změnil názor na to, jaké procento by měli investoři přidělit bitcoinům. Před listopadem řekl, že bitcoiny měli investovat až 3% do BTC. Minulý měsíc však prosazoval nové investory, aby přidělili 5% na BTC, protože „bitcoiny se nevrátí na nulu“.

VanEck obnovuje nabídku bitcoinových ETF

Společnost VanEck, která se zabývá správou investic, je připravena zahájit bitcoinový ETF. Společnost nedávno požádala o schválení „VanEck Bitcoin Trust“ u americké Komise pro cenné papíry (SEC).

V září 2019 VanEck stáhl svůj tlak na bitcoinový ETF s SEC. Jak bylo navrženo v předchozím podání, ETF by obchodovala na burze Cboe BZX. Komise zatím popřela všechny pokusy o spuštění BTC ETF.

Několik odborníků však nyní doufá kvůli výkonu a přijetí bitcoinu v roce 2020. Toto aktivum letos upoutalo pozornost institucionálních investorů a shromáždilo se kolem 34 000 USD.

Generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor uvedl, že firma má v plánu vlastnit bitcoiny v hodnotě 1 miliardy dolarů. Mezitím jiné významné podniky, jako je Square a pojišťovací monstrum MassMutual, uzavřely menší sázky na vlajkovou loď kryptoměny.

Důsledky bitcoinového ETF by byly pravděpodobně značné. Makroanalytik a investor Raoul Pal říká, že na zavedení takové důvěry čeká přílivová vlna institucionálních investorů.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Na druhou stranu nejdůležitější úroveň pro bitcoiny zůstává na 34 500 USD. Aby kupující mohli pokračovat v útoku, musí tuto psychologickou úroveň překonat. Medvědi se budou muset zlomit pod středním Bollingerovým pásmem (32 000 $), aby zvrátili tento vzestupný moment.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me