Predikce ceny etherea: ETH po medvědí korekci klesne pod zónu 1 400 $

Denní technická analýza ETH Ethereum

  • Medvědi Ethereum vstoupili do opravy trhu po pěti přímých býčích dnech.
  • Těžaři Etherea prodávali své žetony, což zvyšovalo prodejní tlak.

Od 13. ledna vyskočilo Ethereum tuto středu z 1 050 $ na 1 380 $. ETH se v úterý dotkla své nejvyšší úrovně všech dob, ale od té doby se vrátila zpět. Tento čtvrtek medvědi skočili v následujících pěti po sobě jdoucích zelených sezeních.

Ethereum Bears převzít kontrolu

Cena etherea klesla z 1380 $ na 1330 $ a při celkovém ocenění ztratila téměř 50 $. V tomto procesu se prodejcům podařilo převrátit hranici 1345 $ z podpory na odpor. Relativní index síly (RSI) byl trendový podél okraje překoupené zóny, než se dokázal vplížit zpět.

denní graf eth / usd 012121

Obrázek: denní graf ETH / USD

Když uvidíme IntoTheBlock’s IOMAP, můžeme si představit velmi zdravou zónu podpory na 1275 $. Dříve na této úrovni 125 200 adres zakoupilo 6,65 milionu ETH tokenů. Tato zóna vypadá dostatečně robustně, aby absorbovala obrovské množství prodejního tlaku.

ether / usd objemový graf 012121

Obrázek: IntoTheBlock

Odkud pochází tento prodejní tlak?

Vzhledem k tomu, že cena etherea prochází obdobím medvědí korekce, je zde životaschopná otázka, kterou si musíte položit – odkud pochází veškerý tento negativní tlak? Vypadá to, že Santiment má pro nás odpověď.

Santimentový graf eth / usd 012121

Obrázek: Santiment

Vypadá to, že ETH těžaři vzali v roce 2021 od 3. ledna určitý zisk, který mohl přispět k této negativní dynamice.

Ether po bitcoinové asistenci dosáhne ATH

Ether (ETH) nedávno dosáhl nového historického maxima, částečně kvůli volatilitě ceny bitcoinů. Podle indexu volatility bitcoinů (BVIN) společnosti CryptoCompare stoupá volatilita bitcoinů meziročně až o 51%. To pravděpodobně způsobilo, že se investoři obrátili na další digitální aktiva, jako je ETH.

Vijay Ayyar, vedoucí rozvoje podnikání na krypto burze Luno, řekl:

Bitcoin se v posledních několika týdnech pohybuje v rozmezí, což dává čas rotaci kapitálu [do jiných kryptoasetů].

Na základě úrovní návratnosti Fibonacciho se několik analytiků domnívá, že další tah bitcoinu může způsobit nebo zlomit jeho býčí běh. Úrovně Fibonacciho retrakce jsou vodorovné čáry, které označují, kde bude pravděpodobně probíhat podpora a odpor. Co se týče ETH, nejvyšší hodnota aktiva přichází, jak Ethereum 2.0 dělá pokrok.

Sektor decentralizovaného financování (DeFi) nedávno zaznamenal, že jeho celková hodnota uzamčená (TVL) překročila 25 miliard dolarů. Kromě toho byl z oběhu odstraněn ETH uzamčený v uzavírací smlouvě Ethereum 2.0, dokud nebude spuštěn upgrade sítě proof-of-stake (PoS). Nyní je v něm uzamčeno více než 3 miliardy USD v hodnotě ETH, které si vydělávají na zájmu jejich držitelů.

Alex Krüger, populární ekonom, zmínil čtyři cenové úrovně etheru, na které je třeba dávat pozor – 1 500 $, 1 600 $, 1 920 $ a 2 000 $. Řekl, že tyto úrovně jsou Fibonacciho rozšíření, ceny stávek opcí a zaokrouhlená čísla.

Ethereum těžit ze zákona Metcalfe

Ethereum (ETH) nedávno dosáhlo historicky nejvyššího cenového rekordu, když překonalo svůj dřívější vrchol v roce 2017. D H Taylor, ekonom a obchodník, uvedl, že Ethereum bude brzy následovat kroky Bitcoinu a shromáždit se na 20 000 $. V lednu 2018, jen několik týdnů poté, co bitcoin dosáhl svého tehdejšího rekordu 20 000 $, dosáhl ETH na Coinbase na 1419 $.

Taylor založil svůj předpokládaný cíl na „Metcalfově zákoně [sic].“ Podle souhrnu citovaného ve zprávě bitcoinistů může Metcalfe’s Law zmapovat „rychlost růstu sítě“ pomocí „druhé mocniny počtu“ jejích uživatelů. Pomocí tohoto zákona analytik tvrdí, že Ether zopakuje „to, co udělal bitcoin“ a posune se až na 20 000 USD za ETH.

srovnání bitcoinů ethereum

Obrázek: Tradingview

Ether bude muset vidět 1400% zisk ze svých současných cen, aby dosáhl 20 000 $. Jiní odborníci, například Claude Erb z Národního úřadu pro ekonomický výzkum v Cambridge, však tento model použili k omezení maximální ceny bitcoinu na pouhých 73 000 USD za BTC. Pokud jde o tento limit na BTC, nezdá se, že by cíl 20 000 $ na Etheru byl realistický.

TVL v éteru 2.0 překračuje 4 miliardy dolarů

Ethereum 2.0, něco málo přes měsíc po uvedení na trh, v současné době drží 2,7 milionu ETH (3,8 miliardy dolarů). Vysoký počet účastníků a nedávná cenová rally ETH pomohly ETH 2.0 stát se třetím největším blockchainem vložených prostředků. Síť navazuje na Polkadot s uzamčenými částkami 10,4 miliardy USD a Cardano s 8,3 miliardami USD.

Ve srovnání se svými sázkovými soupeři je procento Ethereum v nabídce, které se zavázalo sázet, výrazně nižší. Zatímco pouze 2% nabídky Etheru jsou vázána na vkladovou smlouvu, Cardano a Polkadot vidí více než 60% tokenů zavázaných ke sázení.

Podle Beaconcha.in je výplata sázek přibližně 9% – relativně průměrný výkon. Tento výnos je nižší než odměny Polkadot a Avalanche, ale vyšší než většina ostatních sázkových blockchainů, podle stakingrewards.com.

Ve srovnání s ostatními má společnost Ethereum další překážku v tom, že nemůže vybrat své prostředky, dokud vývojáři nedokončí přechod na síť proof-of-stake (PoS). Dokud k tomu nedojde, mohou účastníci získat přístup ke své likviditě prostřednictvím služeb třetích stran. Několik burz, jako je Kraken a Binance, nabízí vazby se schopností prodávat ETH na burze.

Očekává se, že úrovně cen etherea dosáhnou těchto úrovní

MACD ve 4hodinovém grafu ukazuje rostoucí medvědí hybnost.

eth / usd 4hodinový graf 012121

Obrázek: ETH / USD 4 hodiny

To nám říká, že se očekává další pokles cen. V takovém případě bude pravděpodobně testována bariéra podpory 1 275 $. Další zlom pod tuto úroveň přenese ETH na 200-bar SMA (945 $) ve 4hodinovém grafu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me