Zvlněná technická analýza: XRP se pohybuje pomalu pod psychologickou úrovní 0,25 $

Denní analýza cen Ripple XRP

  • XRP prochází obdobím těžké konsolidace.
  • Příznivci zvlnění podávají do Bílého domu petici, aby XRP prohlásili za měnu.

Na rozdíl od svých vrstevníků prochází Ripple absolutní noční můrou. Od té doby, co vypukly zprávy o možném soudním sporu SEC, cena prošla nezáviděníhodným propadem. Za současného stavu má XRP horizontální trend pod psychologickou úrovní 0,25 $.

Ripple’s Price Action

Poté, co na 20denním SMA čelil odmítnutí, token přeshraničního převodu havaroval z 0,585 USD na úroveň podpory 0,256 USD. Kupující se pokusili zachránit cenu tím, že posunuli XRP nad 200denní SMA. Prodejci však poté převzali kontrolu zpět a stlačili cenu dolů z 0,34 USD na 0,21 USD.

xrp / usd denní graf 010421

Obrázek: denní graf XRP / USD

Relativní index síly (RSI) je trendový podél okraje překoupené zóny. Abychom lépe pochopili tento nedostatek cenové volatility, měli bychom se podívat na čtyřhodinový graf. Bollingerovo pásmo se značně zúžilo, což naznačuje klesající cenovou volatilitu.

xrp / usd 4hodinový graf 010421

Obrázek: 4hodinový graf XRP / USD

To obvykle naznačuje, že cena prochází konsolidačním obdobím, než exploduje nahoru nebo dolů.

Ripple Supporters File Petition to Declare XRP A Currency

Skupina příznivců XRP nedávno podala petici, aby donutila ruku Bílého domu k obviněním Komise pro cenné papíry (SEC) proti Ripple.

Petice s názvem „My lidé žádáme federální vládu, aby považovala XRP, virtuální měnu, měnu“, za shromažďování podpisů od příznivců Ripple. Petice tvrdí, že SEC podala „frivolní žalobu, v níž tvrdí, že kryptoměna XRP, kterou FinCEN již považuje za měnu“, je cenný papír.

Výňatek z petice zní:

Díky této akci trh s měnou v hodnotě 40 miliard dolarů rychle selhává, protože se společnosti snaží dodržovat předpisy. Miliardy dolarů z hodnoty se rychle stávají z trhu a nejkritičtější je, že statisíce obyčejných Američanů – právě těch Američanů, které má SEC chránit – trpí nenapravitelnou škodou a škodami.

Petici vytváří osoba pomocí iniciál JW. K přijetí odpovědi od Bílého domu potřebuje celkem 100 000 signees. Petice nakonec požaduje, aby Bílý dům „okamžitě přestal“ stížnost SEC, protože „poškozuje držitele měny XRP“.

Investoři podniknou právní kroky proti SEC

Držitelé XRP rovněž nedávno podali petici, v níž tvrdí, že Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nechránila zájmy investorů “prohlášením XRP za cenný papír. Návrh byl podán u amerického okresního soudu na Rhode Islandu proti úřadujícímu předsedovi SEC Eladovi Roismanovi.

Podle petice SEC poškodila investory XRP tím, že při žalobě na Ripple prohlásila aktivum za jistotu. Dne 22. prosince Komise v oficiální stížnosti oznámila, že společnost Ripple prodala neregistrované cenné papíry investorům ve formě XRP. Mezitím více platforem kryptoměny zastavilo nebo pozastavilo obchodování s tokeny, což způsobilo pokles ceny aktiva.

John E Deaton, hlavní navrhovatel a držitel XRP, uvedl:

Zápis žádá SEC, aby vyloučil volání našich cenných papírů XRP.

Navrhovatelé dále tvrdí, že prohlášení tokenu za bezpečnost sedm let po první distribuci zpochybňuje výkon jejího uvážení ze strany SEC. Petice konstatuje, že bývalý předseda SEC Jay Clayton nevyjasnil postoj komise k XRP, přestože byl mnohokrát požádán.

Výňatek z petice zní:

Jako předseda SEC bylo povinností Cidutona (Claytona) zmocnit se prosazovat prohlášení mise SEC. Namísto ochrany investorů a sdílení informací, které investorům pomohou činit informovaná rozhodnutí, respondent [SEC] vědomě a úmyslně způsobil nevinné investory ztráty za několik miliard dolarů.

Pokud je povoleno, soudní příkaz se pokusí zabránit pokračování akce SEC nad právním stavem tokenu.

26 Crypto Platforms Drop Support for XRP

Podle analytika Leonidase Hadjiloizoua změnilo 26 společností své politiky týkající se XRP v reakci na tvrzení, že XRP může být neregistrovaným zabezpečením.

Každá platforma pro kryptoměny přijala jedinečné parametry týkající se prodeje nebo výměny XRP. Některé firmy odstranily podporu digitálního aktiva pouze na svých platformách v USA. Několik dalších globálně pozastavilo obchodování s XRP. Zatímco některé kryptoměnové burzy aktivum vyřadily, jiné zastavily nebo deaktivovaly obchodování XRP.

Kryptoburzy jako Bitstamp, Abra a eToro a tvůrce trhu s kryptoměnami B2C2 pozastavily obchodování s XRP pouze v USA. Výměny jako Coinbase, Beaxy, OSL, OKCoin, Ziglu a iTrustCapital také pozastavují obchodování s nativním aktivem Ripple. Přesto se tak rozhodují ve všech zemích, ve kterých působí. Společnosti Binance USA, CrossTower, Crypto.com a Bittrex aktivum vyřadily.

Kryptoměnová firma Simplex blokuje XRP transakce globálně, zatímco platební společnost Wirex vylučuje XRP platby pouze v USA. Brokers Genesis Trading a Bitcoin Suisse zcela odstranili podporu pro XRP.

Několik platforem čelí právním problémům kvůli své předchozí podpoře XRP. Například společnost Coinbase údajně prodávala XRP, přestože věděla, že se jednalo o neregistrovaný cenný papír.

Klíčové cenové úrovně ke sledování

Po převrácení čáry 0,256 USD z podpory na odpor má nyní cena pouze jednu životaschopnou zeď podpory na 0,17 $. Pokud cena klesne pod tuto hodnotu, může to být pro XRP naprosto katastrofické. Na druhé straně mohou kupující získat zpět určitou zdání kontroly tím, že převrátí hranici 0,256 dolaru z odporu na podporu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me