Je použití MyEtherwallet bezpečné v roce 2021? [Informace o zabezpečení a bezpečnosti]

V loňském roce byla MyEtherWallet zasažena hackerem se schopností přesměrovat jejich servery na falešné a škodlivé stránky (často nazývané phishingové stránky) v Rusku s hlavním cílem vyprázdnit peněženky absolutně nic netušících obětí, které používaly MEW v době, kdy hack byl spuštěn, jak již bylo zmíněno, a přesměroval veškeré prostředky, které mohly být během této doby odeslány. 

Po hacku se spousta uživatelů vyděsila a nechali otázku, „je MyEtherWallet bezpečný?„A zda je to v roce 2019 stále bezpečná peněženka Ethereum.

Pokud to pro vás zní zajímavě, pojďme do toho!

Je MyEtherwallet bezpečný

Co je MyEtherwallet?

Založili Taylor Manahan a Kosala Hemachandra MEW (MyEtherWallet) zpět v roce 2015, krátce poté, co bylo vytvořeno Ethereum. 

Vzhledem k tomu, že společnost agresivně rostla, mnoho společností uzavřelo partnerství s firmou MEW, která pokračuje v růstu. Mezi ty největší patří velké kluky jako Bity, Kyber Network, Changelly a Simplex.

POZNÁMKA: Tyto poslední firmy je důležité mít na paměti, protože umožňují uživatelům obchodovat s fiatem za krypto, ETH za BTC, ETH za tokeny ERC-20 a další takové důležité páry.

Měli byste nadále používat MEW?

Abychom plně porozuměli těmto naléhavým otázkám a dokázali na ně odpovědět, pojďme si krátce shrnout, jak MyEtherWallet funguje, a nejlepší způsob, jak přesunout své kousky v rámci platformy, aby bylo vše v bezpečí. 

Když vytvoříte účet MEW, vygeneruje se veřejný i soukromý klíč a nebudou uloženy na webu MyEtherWallet..

Uživatel bude mít plnou odpovědnost za ukládání a zálohování svých klíčů na bezpečném a důvěryhodném místě offline. Uživatelé mohou přistupovat ke svým účtům a odesílat ETH pomocí hardwarové peněženky, jako je TREZOR nebo Ledger Nano S (další informace o nich poskytneme velmi brzy v této příručce), nebo přímějším využitím soukromých klíče, soubory úložiště klíčů nebo mnemotechnické fráze.

POZNÁMKA: Mnemotechnika je nástroj, který vám pomůže zapamatovat si různé aspekty nebo velké množství informací. Může to být rým, zkratka, píseň, obrázky a stejně jako v tomto příkladu fráze, která vám pomůže zapamatovat si seznam faktů v určitém pořadí.

MyEtherWallet Hacked! 

Ano, MEW byl hacknut. Zpět na 24. dubna 2018 se spustily alarmy.

 Podvodník vyvinul phishingový hack, který se v naší době stává až příliš běžným. Co se stane u těchto typů hacků, je přístup lidí na oficiální web bez jakéhokoli podezření. Netuší, že přistupují k falešným webům, které mohou vypadat přesně jako stránky, na které se pokoušely přejít. Je téměř nemožné si ho všimnout, protože web vypadá téměř stejně. A to se stalo s webem MEW a mnoho lidí bylo okradeno o ETH.

Jak se to může stát? Je smutné, že je známo, že phishingový útok je nejvýznamnější u centralizovaných služeb, jako je MEW, protože existuje jeden centrální web / služba, na kterou je snazší cílit. Jakmile někdo vstoupí na falešný web a zadá své osobní údaje, je hotovo. Sbohem osobní přihlašovací údaje, sbohem zabezpečení.

Před tím se v prosinci 2017 také odehrál podvod MEW. To bylo v mobilní oblasti, protože uživatelé mohli najít aplikaci MEW v obchodě Apple App Store, která mnoho lidí oklamala, protože byla identická se skutečnou aplikací MEW. Samozřejmě se dalo jen těžko říct, že to bylo falešné, protože ikony vypadaly skoro stejně. 

Nakonec Apple jednal a vypnul aplikaci, ale ne dříve, než již došlo k ohrožení citlivých informací uživatele, jako jsou přihlašovací údaje.

Je na vině MEW??

Vzhledem k tomu, že tyto typy útoků a hackerů společnost MEW tvrdila, poskytovatel domény měl váhu, pokud to bylo nešťastné a je výhradní odpovědností domény. 

Možná jednoduchá chyba, ale prolomila zabezpečení MyEtherWallet a hackerům pomohla snadno přesměrovat lidi na tento falešný web a v důsledku toho ztratit ETH.

Existují vynikající příklady toho, jak podvodníci mohou oklamat uživatele a dokonce i technologické giganty, jako je Apple. Tato konkrétní phishingová nebo falešná aplikace prošla celým systémem, což můžeme přidat, je přísnější než většina ostatních.

Pokud to pomůže vaší perspektivě, je pro nás důležité si uvědomit, že to nebylo pod kontrolou společnosti MEW. I když je pravda, že to bylo napadeno, velká část z toho souvisí také s bezpečnostními a preventivními opatřeními společnosti Apple proti těmto typům falešných aplikací. 

Což je nejbezpečnější způsob, jak používat náš účet MEW? 

Se všemi výše uvedenými informacemi, jak bych mohl na Zemi vůbec věřit MyetherWallet? Pokud potřebujete posílit důvěru a zjistit, jak bezpečná je MyEtherWallet, určitě se budete chtít dozvědět více o hardwarových peněženkách. Bezpochyby můžeme říci, že jde o naše vítěze, pokud jde o bezpečnost. 

jak bezpečná je MyEtherWallet

Úlohou hardwarové peněženky je být přístupovým klíčem, takže může poskytovat další vrstvy zabezpečení, jako jsou kódové saláty, které zajistí, že vaše fráze nebo soukromé klíče nebudou ukradeny.

Kódy se zobrazují na hlavní obrazovce skutečné fyzické peněženky, kterou máte, nikoli na obrazovce vašeho počítače. externí pozorovatel proto nebude moci narazit na vaše klíče a další informace, které vám pomohou získat přístup k vašemu účtu MEW. 

Vždy však existují preventivní opatření. I když jsou hardwarové peněženky obecně mnohem bezpečnější, pro hackery vždy existuje hrozba. 

Řekněme, že z jakéhokoli důvodu jste přesměrováni na phishingové stránky. Pokud se tam pokoušíte provést transakci s vaší hardwarovou peněženkou, jste úplně krytí? Nebudeme lhát, nikdy nejste stoprocentně v bezpečí, ale stále byste byli bezpečnější, než kdybyste to neměli. 

Nejhorší scénář, kterého jsme byli svědky, by byl ten, že skutečně provedete snadný přenos do hackerovy peněženky, ale na druhou stranu nebudou mít přístup ke všem vašim informacím.

Jistě, víme, že to není něco, z čeho bychom měli být šťastní, ale je to mnohem lepší, než být ukraden z celé váhy, nebo alespoň z velké transakce. 

Naše návrhy 

Můžeme doporučit dvě možnosti, pokud jde o hardwarové peněženky, jako je TREZOR nebo Ledger Nano S. Jak jsme již zmínili, že obě lze použít s MyEtherWallet.

Obě platformy jsou solidní, důvěryhodné a v tomto okamžiku nejsou hlášeny žádné velké chyby. Umožňují nám zpracovávat a ukládat ethereum a mnoho dalších coinů, jako jsou bitcoiny, DASH, bitcoinové hotovosti, ERC20 a další.

Přístup k vaší peněžence pomocí soukromého klíče, souboru úložiště klíčů nebo mnemotechnické fráze vás může vystavit zranitelnému místu pro tyto druhy hacků nebo útoků. Pokud tedy z nějakého důvodu přistanete na phishingové stránce, nemůže to být vaše chyba, ale hackerům nevědomky dáte plnou kontrolu nad svým účtem. 

Je MyEtherWallet důvěryhodný?

Společnost MEW vyvinula úsilí a snaží se udržovat MyEtherwallet co nejbezpečnější po výzvě k akci postižených uživatelů. Jedním z nejznámějších kroků k tomu je vytvoření MEWconnect

Co je MEWconnect? 

MEWconnect je a mobilní aplikace pro MyEtherWallet. Často je považována za hardwarovou peněženku, ale ve skutečnosti v této hře není žádný hardware. Je k dispozici pro všechny smartphony Android a iOS. 

Protože jsme však zmínili, že bezpečnost MEW se znatelně zvyšuje použitím samostatné hardwarové peněženky, můžete je použít namísto MEWconnect.

Bez ohledu na to, co si vyberete, garantujeme, že MyEtherWallet se věnuje tomu, aby byla zkušenost každého zákazníka nepochybně bezpečná.

Kroky k zajištění bezpečnosti MyEtherWallet

Postupujte podle těchto kroků, abyste pochopili, jak se bezpečně pohybovat v MyEtherWallet. Nevystavujte se nebezpečí, zveme vás k dodržování těchto bezpečnostních opatření:

  1. Nejlepší možností je vyhnout se reklamám typu „získejte zdarma ETH“. Vyhýbejte se jakémukoli období dárků! Lákavé a neškodné, jak se může zdát, to jistě často není pravda. Mějte na paměti, že neexistují žádné zkratky. Místo toho se rozhodněte pro tvrdou práci, odhodlání a další. 
  2. Nezadávejte přihlašovací údaje, dokud nezkontrolujete adresu URL. Pokud se vám zdá, že něco nefunguje, zkontrolujte to znovu a porovnejte. Jediný znak nebo písmeno může změnit. Ignorování tohoto může mít strmou cenu.
  3. E-maily od MEW nebo jiných organizací. Znovu dvakrát zkontrolujte, v tomto případě e-mail odesílatele. Pokud vás napadne „podezřelá atmosféra“ nebo pokud požadujete příliš mnoho osobních údajů, neodpovídejte a neposílejte je do spamu. Neklikejte také na žádné odkazy. Buďte velmi opatrní.
  4. Těžařské podvody. Existuje spousta podvodů zaměřených na peněženky a mince MEW ERC20. Buďte opatrní, pokud to zní příliš dobře, proveďte průzkum a najděte recenze a zkušenosti jiných lidí. Nenechte se chytit do pasti „zaručených výsledků těžby“. Těžba GPU může být velmi zisková, pokud je provedena správně.
  5. Stahování aplikací MEW. Nejprve přejděte na oficiální web a potvrďte, že mají oficiální aplikace. Nejbezpečnějším způsobem navigace bude vždy klepání na odkazy na oficiálních webových stránkách. 

Závěrečné myšlenky 

Takže pokud jde o otázku: „Je MyEtherWallet bezpečný?“ naše odpověď je:

Ano, MEW je bezpečný. Měli byste však vždy mít na paměti, že krypto světy mohou být stále nebezpečné. Je nutné jednat zodpovědně. Nyní, pokud se budete řídit a budete se řídit našimi radami v této příručce, můžete považovat MyEtherWallet za bezpečnou, protože je to jedna z nejbezpečnějších peněženek.

MyEtherWallet je bezpečná možnost použití a jeho popularita bude i nadále stoupat, pokud jde o platformy pro správu ETH, ale je nesmírně důležité, aby uživatelé pochopili, že zadávání soukromých klíčů nebo hesel na jakýkoli centralizovaný web představuje rizika. Proto jsme prošli několika kroky, abychom vám pomohli dělat věci co nejbezpečnějším způsobem. 

Doufáme, že jste se toho naučili hodně nebo alespoň dost na to, abyste se rozhodli, zda je MyEtherWallet tou nejlepší volbou pro vás a vaši správu ETH. 

Dejte nám vědět své myšlenky v komentářích!

Viz také:

  • Nejlepší způsoby nákupu altcoinů
  • Je peněženka Gatehub bezpečná?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me