Newsletter č. 14

Červené vlajky týdne

Hodnota DeFi ($ VALUE) trezory utrpěly využití úvěru ve výši 6 milionů $, podobně jako u Harvest’s

Nebýt nedávné bitcoinové rally, mohlo by to být známé jako hackerská sezóna. Stále více projektů, zejména v oblasti decentralizovaného financování (DeFi), je napadeno a zdá se, že žádná inteligentní smlouva již není bezpečná.

14. listopadu v 10:45 EST, pouhé hodiny po vydání Vault Phase 2, která byla na Twitteru oslavována jako „nejvyšší bezpečnost, nejlepší návratnost a největší komunita„V krypto, komplexní„ dvojitá “flash půjčka Záchvat využil trezor MultiStables z Protokol ValueDefi. V tom, co bylo později definováno jako jeden z nejsložitějších útoků viděných v DeFi, hacker použil dvě flash půjčky, s Aave a Uniswap, ke krádeži 6 milionů USD.

Post-Mortem článek tým vysvětlil, co se stalo: útok si vyžádal 80k ETH prostřednictvím bleskové půjčky na Aave, koupil 116 milionů DAI a 31 milionů USDT, uložil 25 milionů DAI do trezoru, vrátil 24 milionů mvUSD a vyměnil 91 milionů DAI a 31 milionů USDT na USDC. MvUSD byly poté staženy z DAI a 80k ETH plus poplatky vráceny Aave. Nakonec bylo zpětně odkoupeno 33 milionů DAI a 2 byly odeslány zpět Deployeru (jak se to v poslední době stalo). Viník to udělal využitím výhod zranitelností v trezorech Value DeFi.

Origin Dollar ($ OUSD) ztratil miliony při útoku bleskových půjček

O tři dny později došlo k útoku na Origin dolar ($ OUSD).

The Projekt se stabilními výnosy generujícími výnosy utrpěl ztrátu finančních prostředků ve výši 7 milionů USD, Z toho 1 milion USD byly vklady zakladatelů, zaměstnanců a samotné společnosti Origin. Tým stále přesně zkoumá, jak byl útok proveden, ale mají podezření, že to byla transakce s flash půjčkou, která se zdá být kořenem útoku.

Po útoku byl hacker údajně schopen prodat část ukradených OUSD, DAI a ETH na Uniswap a Sushiswap. útočník také umývá ukradené prostředky pomocí RenBTC.

V této aktualizaci si můžete přečíst podrobné vysvětlení zneužití článek týmem Origin.

Jednalo se o pátý bleskový úvěrový útok pro Defi za poslední měsíc, po Harvest Finance, Akropolis, CheeseBank a Value.

Celkově podle CipherTrace, Dosavadní hackery Defi jsou v roce 2020 připsány na zhruba 100 milionů dolarů.

Crypto Exchange Liquid říká, že uživatelská data jsou pravděpodobně vystavena v rozporu s bezpečností

Tak jako oficiálně potvrzeno, kryptoměna Tekutý jak byly hacknuty 13. listopadu.

Útok spočíval v tom, že jeden z poskytovatelů hostingu nesprávně přenesl kontrolu nad účtem a doménu na škodlivého hráče, který získal přístup k některým interním e-mailovým účtům. Toto porušení mělo za následek vystavení uživatelských údajů. Jak uvedli:

“Věříme, že hráč se zlými úmysly dokázal získat osobní informace z naší databáze uživatelů.” To může zahrnovat údaje, jako je váš e-mail, jméno, adresa a šifrované heslo. Pokračujeme ve vyšetřování toho, zda hráč se zlými úmysly také získal přístup k osobním dokumentům poskytovaným pro KYC, jako jsou ID, selfie a doklad o adrese, a po ukončení vyšetřování poskytneme aktualizaci. “

To by mohlo vést ke krádežím identity, nevyžádaným e-mailům a pokusům o phishing. Přestože tým nevěří, že by to pro jeho uživatele představovalo bezprostřední hrozbu, navrhuje „aby si všichni zákazníci Liquidu změnili své heslo a přihlašovací údaje 2FA co nejdříve“.

Zemědělství UNI končí … co se stane dál?

Vzhledem k tomu, že 17. listopadu došlo k plánovanému konci $ UNI zemědělství, byly spekulace o budoucí ceně $ ETH a tokenu Uniswap objevující se, a první Uniswap komunitní hovor nepodařilo se dosáhnout žádného definitivního rozhodnutí o budoucích krocích platformy. Více než 2 miliardy USD byly uzamčeny ve čtyřech fondech, které dávaly odměny $ UNI (ETH-DAI, ETH-USDC, ETH-USDT, ETH-WBTC); všechny peníze, které byly určeny k návratu na trh. Vzhledem k tomu, že cena ETH $ byla v polovině 300 $ před zahájením zemědělství v září, mnozí se obávali o hrozící skládku, protože lidé ji vymění za stabilní mince nebo investiční lákavé altcoiny. Cena nebyla pro Uniswap jedinou starostí, protože všechny tyto shromážděné peníze znamenaly také velmi pomalý skluz na Dexu.

Chcete-li využít okamžik, Sushiswap ($ SUSHI) oznámil zvýšení odměn za stejné čtyři fondy na jejich platformě. Přesně o hodinu později vyvinul Hayden Adams (vynálezce Uniswap) nový návrh pokračovat s odměnami další 2 měsíce při poloviční rychlosti distribuce geneze. Návrh nyní čeká na fázi kontroly konsensu, než může být zemědělství znovu zahájeno 4. prosince.

Sushiswap a Uniswap TVLSushiswap a Uniswap TVL (Obrázek: DeFi Pulse)

Mezitím, jak vidíme na dalším obrázku, Uniswap TVL významně poklesl na úkor společnosti Sushiswap, která vzrostla a dosáhla podobné čisté hodnoty jako její hlavní konkurent.

Bitcoin pokračuje ve své rally

Po volbách v USA, i když je výsledek stále kontroverzní, $ BTC pokračuje ve své rally, jako by mu to mohlo být jedno. V posledních dnech jeho tržní kapitalizace dokonce dosáhla ATH ve výši 350 miliard USD, čímž překonala předchozí maximum z 16. prosince 2017 (kvůli inflaci BTC v USD, i když cena není na ATH, je v oběhu více mincí než před 3 lety, což má za následek vyšší tržní kapitalizace). Cena v současné době přesahuje 18 000 $! Konečně!

Cenový graf bitcoinůCenový graf bitcoinů (kredit obrázku: Coingecko)

Vzhledem k tomu, že $ BTC v poslední době rostl, dalo by se vsadit, že média začnou pokrývat také zprávy, a to se přesně stalo. Viděli jsme BBC, Rychlé peníze CNBC, CNN a mnoho dalších rozhovorů s „experty“ a spekulací o příštím ATH, spárovaných se spoustou starých a nových memů sdílených všude. Díky širokému pokrytí a stále většímu počtu maloobchodníků se obávají, že přijdou (krypto služba Paypal dosáhla 25 milionů USD v objemu obchodování v prvním měsíci od spuštění) by to mohlo znamenat, že se (místní) vrchol blíží?

Zatímco se to všechno dělo, vypadá to, že věci pro čínské horníky nejsou tak dobré. Wu Blockchain uvedlo, že 75% dotázaných horníků se snaží platit své účty za elektřinu. To je způsobeno omezeními, která čínská vláda uplatňuje na kryptoměny, takže je velmi obtížné nakupovat a prodávat za $ CNY. Mnoho horníků vidělo zmrazení bankovních karet nebo vypnutí jejich strojů, protože neměli peníze na zaplacení účtu za elektřinu.

Proto se také spekuluje, že tato velká rally nebyla způsobena pouze zvýšením poptávky, ale také proto, že skládková aktivita horníků, která vytváří neustálý prodejní tlak, zpomalila.

Co vidlice bitcoinové hotovosti?!

15. listopadu Bitcoinová hotovost ($ BCH) prošel upgradem protokolu, jak stanovil cestovní mapa.

Tato aktualizace obsahovala Hard Fork, který rozdělil řetězec na dva, BCHN a BCHA po bloku # 661647. Důvodem, proč se to děje, je nesouhlas se současným stavem blockchainu mezi Bitcoin Cash Node a Bitcoin Cash ABC komunitami poté, co byla zamítnuta navrhovaná aktualizace Amaury Sechet (ABC). Vypadá to, že $ BCHN bude dominantní částí, protože 80% horníků projevilo podporu před rozdělením a nyní je 667 bloků dopředu.

Nejedná se o první vidličku za $ BCH, která byla sama o sobě výsledkem bitcoinu Vidlička v roce 2017.

Jak probíhá vsazovací závod ETH2?

Méně než týden před termínem je ETH vsazený na mainnetu Ethereum 2 méně než polovina toho, co je zapotřebí ke spuštění fáze Beacon Phase 0. Jak předvídá mnoho zdrojů, komunita očekává rozhodné zvýšení sazby vkladů v poslední dny před termínem. Pokud budou minimální požadavky splněny do 24. listopadu, ETH2 bude spuštěn 1. prosince, jinak začne automaticky 7 dní po splnění limitu.

V nedávné době AMA, Danny Ryan, hlavní výzkumný pracovník nadace Ethereum, odpověděl na obavy uživatelů ohledně možnosti neúspěšného spuštění. Ryan říká, že nadace má řešení, které spočívá v úpravě prahové hodnoty na přibližně 100 000 + ETH, což považují za dostatečné. Tím se vyhnete tomu, že byste vsadili ETH v limbu. Ryan také poznamenal, že pro ty, kteří vsadili, bude pro tyto první adoptéry vysoké odměny. Jejich Stránka Github také jde do dalších podrobností o jiných alternativách.

Tady je 5 věcí, které o ETH 2.0 POTŘEBUJETE vědět

Dozvíte se také více o tomto vytyčovacím závodě a jeho potenciálních důsledcích:

Bude úspěšně spuštěno Ethereum 2.0 (ETH)?

OKEx Exchange konečně obnovuje výběry!

Více než měsíc po Okex Exchange se rozhodl pozastavit všechny výběry kryptoměny, tým právě oznámil, že operace se znovu otevřou 27. listopadu nebo dříve. Rovněž ujišťují, že 100% prostředků uživatelů je v bezpečí.

The oficiální oznámení potvrdil, že jeden z držitelů soukromého klíče Okexu spolupracoval s úřady v případě, který nemá nic společného se samotnou burzou. Upřesnili, že i když „společnost OKEx vždy používala mechanismus zálohování pro držitele soukromého klíče, aby zajistila, že každý držitel soukromého klíče může spustit aktivaci záložního soukromého klíče v případě dlouhodobé ztráty kapacity, jako je smrt nebo ztráta paměti“, toto konkrétní scénář je zaskočil, protože nebyla připravena žádná strategie.

Významné věrnostní kampaně budou oznámeny jako projev vděčnosti komunitě.

Sledujte vývojový příběh OKEx zde.

Boxminingové události: rozhovory, dárky a další!

  • Proč potřebujeme soukromí a škálování na blockchainu? Ochrana osobních údajů je dalším velkým skokem pro technologii blockchain, kterou lze použít k umožnění anonymního sdílení dat, výměny bez spuštění a skutečné zastupitelnosti tokenů. Mluvili jsme s profesorem Dawn Songem o potřebě inteligentních smluv na ochranu soukromí a o tom, jak je to implementováno Oasis Protocol ($ ROSE): https://youtu.be/JQzKKOV_ycA

  • Po měsících práce je náš NOVĚ REDESIGNOVANÝ web spuštěn !! https://boxmining.com/
  • Máme fantastickou spolupráci s týmem DuckDao a máme šanci vyhrát (podle našeho názoru) nejlepší NFT EVER!

&# 128525; Retweetujte a VYHRAJTE !!&# 128081;

PŘIPOJTE SE NEJVĚTŠÍ sběratelskou hru: Pool PRIZE o 200 000 $ vám přinesl @duck_dao

Detaily&# 128073;https://t.co/5ZFDXUtRBm

Rozdávání NEJVĚTŠÍ karty

1x&# 129332; �������� Boxmining&# 128640;

15x karty „Stratos“

1) Retweet

2) Označte 3 přátele

3) Eth adresa#duckdaohunters pic.twitter.com/Tnq3LbRIRp

– Boxmining (@boxmining) 18. listopadu 2020

Připravované akce

* Všechny časy jsou v UTC, pokud není uvedeno jinak

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me