Įvadas į prekybą kriptovaliuta: bilietai, rinkos, diagramų skaitymas ir kt

“Aš esu naujas šifravimo srityje, matau šiuos prekybos grafikus su linijomis ir skaitau / girdžiu visus šiuos madingus žodžius, bet neįsivaizduoju, ką jie reiškia ir (arba) nuo ko pradėti.”

Supratimas apie bilietus / rinkas

Pirmas dalykas, kurį turite žinoti, pradėdami mokytis, kaip prekiauti kriptovaliutomis, yra tai, kaip atpažinti atskiras monetas ir skirtingas rinkas, kuriose galite jais prekiauti. Tinklalapiai patinka Tradingview.com ir „Investing.com“ yra puiki vieta pradėti ir siūlo nemokamas kriptovaliutų diagramas, kurias galėsite analizuoti ir susidoroti.

Žymeklis

Kiekviena kriptovaliuta turi savo „žymeklį“ arba sutrumpintą simbolį, kuris naudojamas jai identifikuoti prekiaujant biržoje ar žiūrint prekybos diagramą. „Bitcoin“ turi žymeklį „BTC“, „Ethereum“ – „ETH“, „Litecoin“ – „LTC“ ir pan. Kriptovaliutos žymeklį galite sužinoti paprasčiausiai ieškodami jo Coinmarketcap.com ar bet kurioje kitoje monetų sąrašo svetainėje.

Kriptovaliutos žymeklis nesikeičia, jis yra vienodas kiekvienoje biržoje ir jo negalima pakeisti.

Rinkos

Prekiaujant biržoje ar analizuojant kriptovaliutos diagramą, apsiribojama konkrečiomis fiat ir kriptovaliutomis, kuriomis galima prekiauti kitu skaitmeniniu turtu. „Rinka“ reiškia šias pagrindines valiutas.

„Bitcoin“, „Ethereum“ ir USDT („Tether“) yra 3 pagrindinės kriptovaliutų rinkos, su kuriomis susidursite skaitmeninių išteklių biržose. Tiems iš jūsų, kurie nėra susipažinę su „Tether“, tai iš esmės yra virtuali JAV dolerio versija, kuria galima prekiauti kaip skaitmeninį „fiat“, kai kiekvienas USDT žetonas yra susietas su 1 tikruoju USD, kad stabilizuotų savo kainą nuo kriptografinės rinkos nepastovumo..

Tai reiškia, kad jei planuojate pirkti / parduoti ar tirti konkrečią monetą, turėsite nustatyti, kurioje prekybos poroje ar „rinkoje“ norėtumėte tai padaryti. Pavyzdžiui, jei jus domina pirkti „Stellar Lumens“ (XLM) ) ir jūs jau turite „Ethereum“, turėsite prekiauti XLM / ETH rinkoje. Tas pats pasakytina ir apie tai, ar jus domina analizuoti „Stellar Lumen“ kainą, palyginti su „Ethereum“, prekybos diagramoje.

Prekiaujant ypač kripto biržoje, didžioji dauguma platformų dažniausiai palaiko tik kripto ir kripto prekybos poras. Tačiau yra keletas biržų, leidžiančių prekiauti valiutų poromis, tačiau jos yra skirtos tik pagrindinėms cirkuliuojančioms valiutoms: JAV doleris (USD), Japonijos jena (JPY), Didžioji Britanijos svaras (GBP), Korėjos vona (KRW) ir Kinijos juanis (CNY). Analizuodami arba prekiaudami pagal „fiat“ valiutų poravimą, kiekvieną aukščiau nurodytą žymeklį naudojate lygiai taip pat, kaip ir prieš kriptovaliutą..

Įvadas į žvakides ir lenteles

Taigi dabar, kai suprantate, kaip identifikuoti ir ieškoti konkretaus kriptografinio turto kiekvienoje rinkoje, kitas žingsnis yra suvokti pagrindinius prekybos diagramos pagrindus ir ką reiškia visi duomenys.

Aukščiau pateiktas vaizdas, kaip atrodo įprasta kriptografinės prekybos diagrama.

Pirmiausia, viršutiniame kairiajame kampe pažymėję varnele galite pasakyti, kad tai yra Bitcoin prekybos diagrama, palyginti su JAV doleriu.

Diagramos apačioje turite datą, šonuose – kainą (kuri šiuo atveju yra doleriais), taip pat realaus laiko kainų liniją, nurodančią, kokia kaina BTC prekiauja.

Žvakės

Pats diagrama susideda iš „žvakidžių“ arba „žvakių“, kurios paprastai yra žalios ir raudonos spalvos ir naudojamos turto „kainų veiksmui“ atspindėti. Tai paprasčiausiai nurodo turto kainų aktyvumą ar kryptį, kurios jis imasi rinkoje.

Nors žvakės gali atrodyti labai painios, iš tikrųjų žvakės yra tikrai paprastas ir efektyvus būdas parodyti turto rinkos judėjimą. Žaliosios žvakės yra žinomos kaip „bullish“ žvakės, tai yra, kai uždarymo kaina yra didesnė už atidarymo kainą. Tai reiškia, kad per tam tikrą laikotarpį turto vertė padidėjo. Virš ir žemiau žvakės esančios linijos vadinamos „dagtimis“ ir jos reiškia mažiausią ir aukščiausią kainos tašką, kurį turtas pasiekė per tą žvakę..

Raudonos žvakės yra žinomos kaip „meškinės“ žvakės, kurių uždarymo kaina baigiasi žemiau atidarymo kainos. Tai reiškia, kad turto vertė sumažėjo. Aukščiau pateiktame pavyzdyje matote, kad virš raudonos žvakės nėra dagties. Tai atsitinka, kai turtas nepakyla daugiau nei jo pradinė kaina. Tas pats gali nutikti ir su žemiau esančiomis dagtimis, jei turto vertė nesumažėja žemiau jo uždarymo / atidarymo kainos.

Laikotarpiai

Šalia prekybos poros turite kiekvienos žvakės laikotarpį. Laikotarpiai gali būti koreguojami pagal minutes, valandas, dienas, savaites, mėnesius ir metus.

Keičiant laikotarpį, jūs padidinate arba sumažinate prekybos laiką, kurį vaizduoja žvakė.

Tai naudingas įrankis, leidžiantis peržiūrėti dienos, dienos, savaitės ar mėnesio diagramas, priklausomai nuo to, kokia prekybos rūšis jus domina.

Pvz., Jei nustatote laiko tarpą iki 5 minučių žvakių, galite daug atidžiau stebėti kainų veiksmus ir stebėti staigių nukrypimų – tai puiku, jei žiūrite į dienos prekybą ir norite atidaryti ir uždaryti greitas pozicijas.

Todėl dienos žvakės yra naudingos ilgalaikiams investuotojams, kurie domisi „HODLing“ ar prekiauja turtu ilgesnį laiką.

Jei norite greitai apibendrinti šį dalyką, priklausomai nuo to, kokio tipo prekybą norite atlikti, bus nustatyta, kokį žvakės laiko intervalą naudojate. Trumpalaikiams investuotojams geriau naudoti žvakes nuo 5 iki 2 valandų. Vidutinės trukmės ir ilgalaikiai investuotojai bus linkę naudoti bet ką, pradedant nuo 4 valandų žvakių.

Pagrindinė terminologija

Gerai, kad dabar šiame vadove arba atlikdami savo tyrimus galbūt esate girdėję keletą žodžių, kurie jums gali būti nežinomi, kai kurie iš jų yra įprasti prekybos terminai, o kiti – unikaliai susiję su kriptografija. Žemiau pateikiamas sąrašas dažniausiai vartojamų terminų, su kuriais neabejotinai susidursite prekiaudami, analizuodami ir tirdami kriptovaliutas;

HODL: „Laikykis brangaus gyvenimo“. Tai labai populiarus terminas šifravimo erdvėje, pritaikytas nuo termino „laikyti“. Šis žodis komiškai reiškia, kai kripto investuotojai laikosi savo kripto portfelio staigaus rinkos nuosmukio metu.

FUD: „Baimė, netikrumas, abejonė“. Šis terminas vartojamas, kai pagrindinė žiniasklaida, pavieniai asmenys ar grupė skleidžia gandus / naujienas apie rinkos trūkumus arba prognozuoja meškų kritimą, kai gali būti nepakankamai įrodymų. Kartais sakoma, kad šie asmenys ar grupės „skleidžia FUD“, norėdami sukurti neigiamą atsaką rinkoje.

„Alt-Monetos“: Šis terminas reiškia „alternatyvios monetos“ ir gali būti naudojamas nurodant bet kokią kriptovaliutą, kuri buvo sukurta po Bitcoin. Iš esmės kiekviena moneta, išskyrus „Bitcoin“, yra alt-moneta.

Kietos / minkštos šakės: Šakės atsiranda „blockchain“ tinkluose dėl daugelio priežasčių, dažniausiai kai kūrėjai nori atlikti esminius pagrindinių protokolų pakeitimus arba kai esama „blockchain“ buvo sugadinta / pažeista.

Kieta šakutė: Nuolatinis pokytis, sukuriantis visiškai naują blokų grandinę, paversdamas seną grandinę pasenusia.

Minkšta šakutė: Tai laikini „blockchain“ skirtumai, naudojami tinklo atnaujinimams ir nedidelėms modifikacijoms įgyvendinti. Tiek „senoji grandinė“, tiek naujoji grandinės vis dar yra suderinamos.

„SegWit“: Tai reiškia „atskirtas liudytojas“ ir yra protokolo atnaujinimas, kuris sumažina blokų dydį pašalindamas parašo informaciją. Kai praeityje „blockchains“, pvz., „Bitcoin“ ir „Litecoin“, tapo per daug „sunkūs“, jie abu naudojo „SegWit“ kaip priemonę sumažinti savo blokų dydį, kad būtų lengviau keisti mastelį.

DLT: „Paskirstytųjų knygų technologija“. Tai reiškia decentralizuotą „blockchain“ technologijos pobūdį. Kai kas nors sinchronizuojasi su blokų grandine kaip „mazgu“, kiekvienas iš jų turi išsamų įrašą apie kiekvieną operaciją, atliktą per tą konkretų tinklą. Tai reiškia, kad didžioji knyga yra platinama visame pasaulyje ir nėra laikoma tik vienos partijos ar organizacijos. Dėl to praktiškai neįmanoma sugadinti „blockchain“ knygos, nes jūs turėtumėte pakeisti kiekvieną atskirą mazgų knygą atskirai.

Decentralizuotas: Jūs pamatysite šį terminą visur. Decentralizacija reiškia koncepciją, kad nė vienas subjektas, organizacija ar tauta negali kontroliuoti kriptovaliutos dėl DLT. Tai taip pat reiškia, kad „blockchain“ tinkle nėra vieno gedimo taško, nes jis yra identiškai paskirstytas visame pasaulyje tūkstančiams žmonių (paprastai tariant). Skirtingai nuo „fiat“ valiutų, didžioji dauguma kriptovaliutų turi ribotas atsargas, kuriomis niekas, net ir jų kūrėjai, negali manipuliuoti ar pakeisti. Kriptovaliutų kūrėjai taip pat neturi galimybės susigrąžinti ar įšaldyti monetas, kai jos po ICO buvo išleistos į biržas..

ICO: Tai reiškia „Pradinis monetų siūlymas“, kaip ir IPO šifravimo atitikmuo tradiciniame verslo pasaulyje. ICO dirba kriptografijos startuoliai, norėdami surinkti pradinį pradinį kapitalą, kad galėtų pradėti kurti paslaugą ar produktą. Žetonai ar monetos yra parduodami didmeninėmis kainomis, prieš išleidžiant juos į biržą. ICO pastaruoju metu buvo labai kruopščiai tikrinamas dėl daugybės „sukčių ICO“, kurie buvo sukurti siekiant išvilioti pinigus iš nieko neįtariančių investuotojų.

Uparty / Lokinis: Pirmasis mūsų prekybos terminas yra bene plačiausiai naudojamas terminas, su kuriuo susidursite. „Bull, Bulls, Bullish“ yra to paties termino dalis, kuri naudojama „rinkos pirkėjams“ identifikuoti ir teigiamai judančiai rinkai parodyti. Jei turto vertė didėja, tai laikoma „bullish“.

Todėl „Bearish“ yra priešingai. Lokys yra pardavėjas / asmuo, kuris veikia prieš rinkos pirkėją. Meškų rinkos atsiranda, kai pardavėjai užgožia pirkėjus.

Rinkos nuomonė: Šis terminas vartojamas apibūdinti rinkos atspalvį. Jei turtas gerėja, galite pasakyti, kad yra „bulių / teigiamos rinkos nuotaikos“. Arba, jei turtas yra blogai veikiantis, galite pasakyti, kad „rinkos nuotaikos yra meškiškos“.

Palaikymas / pasipriešinimas: Analizuodami prekybos diagramą pradėsite pastebėti, kad yra bendrų kainų sričių, kuriose kaina grįžta / stengiasi prasimušti. Tai reiškia (atitinkamai) palaikymą ir pasipriešinimą. Palaikymo sritis yra tam tikras kainų taškas, kai turtas „ilsisi“ kartu, paprastai sumažėjus meškiukui. Pasipriešinimo sritis yra kaina, kurios nepavyksta peržengti turtui, ir dažnai tai yra bulių prekybininkų taikinys pradedant „bulių bėgimą“.

Aukštyn / žemyn: Kylanti tendencija yra tiesiog tada, kai žvakės palaipsniui kyla per diagramą per tam tikrą laikotarpį, paprastai kai vyrauja bulių rinkos nuotaikos. Nuosmukio tendencija yra priešinga šiam judėjimui, ir ją dažniausiai lemia turto paklausos sumažėjimas.

Atšaukimas: Tai gana savaime suprantamas terminas. Apsisukimas yra tada, kai turtas randa paramą po to, kai jis mažėja ir pradeda keliauti atgal į viršų. Tai taip pat gali būti naudojama apibūdinti staigų meškų nuosmukį, kai turtas pasiekia aukščiausią kainą.

Palaikymo / pasipriešinimo tendencijų linijos

Kaip minėta anksčiau, paramos ir pasipriešinimo linijų nustatymas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam investuotojui, nusprendžiant, ar prekiauti, ar ne. Suradę šias eilutes gausite tvirtą pagrindą analizuoti turtą išsamiau.

Dar kartą pažvelgę ​​į žemiau esančią BTC / USD diagramą per daugiau kaip 1 dienos žvakes, galime pamatyti labai aiškias palaikymo ir pasipriešinimo linijas, kurios per pastaruosius kelis mėnesius suvaidino svarbų vaidmenį formuojant Bitcoin kainų veiksmus..

Geriausias būdas nustatyti pasipriešinimo sritį – nubrėžti liniją, jungiančią visas didžiausias kainos veiksmo aukštumas. Kartais pastebėsite, kad linija ne visada puikiai dera tarp tam tikrų taškų, todėl jums gali tekti nepaisyti tam tikrų anomalių žvakių, tačiau vis tiek gerai įsivaizduosite, kur ateityje veiksmas dėl kainos..

Tas pats pasakytina ir apie atramos linijų paiešką; nubrėžkite liniją, jungiančią tiek žemiausių žemiausių taškų, kiek galite rasti. Šis lygis taip pat kartais vadinamas „bazine parama“ ir gali būti puiki vieta pozicijai atidaryti, jei turtas praeityje atsigavo iš tos pačios srities.

Kaip matote aukščiau pateiktoje diagramoje, „Bitcoin“ galėjo atsitraukti nuo pagrindinės atramos 3 atskiromis progomis. Tai daro tvirtą pagrindinį palaikymo lygį. Tačiau verta paminėti, kad bazinė parama gali žlugti, jei meškiška opozicija užvaldys bulių prekybininkus; taigi, norėdami tiksliai prognozuoti rinką, ne visada galite pasikliauti vien tik geromis palaikymo linijomis. Tą patį galima pasakyti ir apie stipraus pasipriešinimo sritis.

Taip pat yra atvejų, kai pasipriešinimas ar atrama tam tikru laikotarpiu gali „pasisukti“ ir veikti priešingai. Paprastai šios linijos išskaidomos per kainą ir kartais gali pateikti užuominų, kad tendencija netrukus pasikeis.

Toje pačioje BTC / USD diagramoje galite pamatyti šio „pasipriešinimo / palaikymo“ lygio pavyzdį. Ta proga Bitcoin pralaužė mažėjantį pasipriešinimo lygį ir pradėjo jį naudoti kaip atraminę sritį; vėliau stumti šią paramą ir pradėti bukiai grįžti.

Pagrindinis „Fibonači“ atsekimas

Garsus italų matematikas, vardu Leonardo Fibonacci, XIII amžiaus pradžioje atrado nepaprastai svarbią skaičių seką. Skaičių seka turėjo platų neįtikėtinų algebros, geometrijos pritaikymų spektrą ir vėliau buvo naudojama aiškinant natūralius reiškinius, pavyzdžiui, kaip formuojasi augalų žiedai ir sraigių lukštai..

XX a. Akcijų prekybininkai pradėjo pastebėti, kad būsimą palaikymo ir pasipriešinimo lygį galima nustatyti naudojant tam tikrą skaičių diapazoną iš „Fibonacci“ sekos; ypač 0,236 (arba 23,6%), 0,382 (38,2%), 0,5 (50%) ir 0,618 (61,8%).

Ši prekybos priemonė vis dar yra labai populiari, net ir šiandien labai nepastovioje ir dažnai nenuspėjamoje kriptografijos rinkoje. Galite naudoti šį indikatorių įrankį įvairiais būdais, norėdami numatyti įvairius skirtingus modelius, tačiau dabar mes sutelksime dėmesį į pagrindinį jo taikymą.

Naudodami „Fibonacci retracement“, norėsite nustatyti aukščiausią ir žemiausią diagramos tašką per tam tikrą laikotarpį, kurį norite analizuoti. Aukščiau pateiktame BTC / USD grafike buvo naudojamas aukščiausias taškas nuo 2018 m. Gegužės pradžios ir jis buvo matuojamas iki žemiausios kainos, esančios 5856 USD. Čia galite aiškiai pamatyti, kaip prognozuojamas „Fibonacci“ palaikymo ir atsparumo lygis suvaidino svarbų vaidmenį visam „Bitcoin“ atsigavimui nuo žemiausios kainos ir kur „Bitcoin“ ateityje greičiausiai ras palaikymą ir lėtą pardavimo spaudimą..

Įvadas į MACD, RSI ir slankiuosius vidurkius

Dabar, kai suprantate palaikymo / pasipriešinimo sritis ir „Fibonacci retracement“, atėjo laikas pažvelgti į 3 dažniausiai naudojamus rinkos prekybininkų rodiklius; MACD, santykinio stiprumo indeksas (RSI) ir slankieji vidurkiai.

MACD

MACD reiškia „slankiojo vidurkio konvergencija / divergencija“. Ji priklauso rodiklių grupei, vadinamai „atsilikimo“ rodikliais, o tai reiškia, kad ji braižo duomenis po to grafike įvyko tam tikras judėjimas. Nepaisant to, MACD rodiklis yra kiekvieno prekybininko duona ir sviestas, kai reikia įvertinti turto stiprumą ir ateities kryptį.

MACD sudaro du slankieji vidurkiai (MA), „greitesnis“ MA ir „lėtesnis“ MA. Pirmieji stebi kainų veiksmą daug arčiau nei antrasis, o tai leidžia mums daryti išvadas apie rinką, kai abu sąveikauja.

Kai greičiau MA konverguoja (arba praeina aukščiau), lėčiau MA, mes manome, kad už turtą įgyja pirkimo pagreitį. Kai greitas MA skiriasi (praeina žemiau) lėčiau MA, mes manome, kad pardavimo impulsas įgauna.

Taip pat yra horizontali 9 dienų MA linija, vadinama „signalo linija“, naudojama nustatyti pirkimo ir pardavimo signalus. Kai abu MA praeina žemiau signalo linijos, mes manome, kad bendras impulsas krinta, ir manome, kad jis įgyja, kai jis kerta aukščiau. Tai papildoma histograma, kuri sėdi išilgai linijos, kad atspindėtų judesio stiprumą ir trukmę.

BTC / USD diagramoje virš MACD yra apatinis rodiklis. Čia galite pamatyti, kad abi MA yra aukštai virš signalo linijos, o greitesnis MA atsitraukia nuo lėtesnio MA. Tai yra geras signalas apie stiprų pirkimo momentą už BTC dabar.

Santykinio stiprumo indeksas (RSI)

RSI rodiklis yra priešingas MACD, nes jis yra grupės, vadinamos „pagrindiniais“ rodikliais, dalis. Tai reiškia, kad jis naudoja tam tikrą formulę, kad prognozuotų kainų pokyčius iš anksto.

RSI yra osciliatorius, kuris keliauja nuo nulio iki 100. Šiame diapazone yra indekso kanalas, einantis tarp 30 ir 70. Kai RSI praeina žemiau 30, mes manome, kad turtas yra „per didelis“ – tai reiškia, kad turtas yra prekyboje. žemesnė už numatomą rinkos vertę ir turėtų greitai atsigauti. Kai RSI praeina virš 70, daroma prielaida, kad turtas yra „perkamas“ – tai reiškia, kad turtu prekiaujama viršijant jo suvokiamą rinkos vertę ir paprastai netrukus po pasitraukimo jis taisomas atgal.

Aukščiau pateiktoje BTC / USD diagramoje matote, kad BTC jau buvo parduotas ankstesniame rinkos judėjime ir vėl artimas virš 70. Be kita ko, tai mums sako, kad Bitcoin paklausa yra didelė ir kad turtas turi stiprų pirkimo impulsą.

Slenkantys vidurkiai

Yra dviejų tipų slankieji vidurkiai, kuriuos dažniausiai naudoja prekybininkai, paprasti slankieji vidurkiai (SMA arba tiesiog MA) ir eksponentiniai slankieji vidurkiai (EMA)..

Vienintelis skirtumas tarp šių dviejų yra tas, kad EMA suteikia didesnę reikšmę naujesniems kainų taškams, tuo tarpu SMA taiko tą patį svorį visuose kainų taškuose. Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes naudojame EMA.

Bet kurį slankųjį vidurkį galima reguliuoti pagal skirtingus ilgius – maža vertė (5,10,15 ir kt.) Suteiks jums labai artimą slankųjį vidurkį, palyginti su kainos veiksmu, o didesnė vertė MA (50 200 500, 1 200 ir kt.) Suteiks jums daug platesnė vidutinė linija. Panašiai kaip laikotarpiais, slenkantį vidutinį ilgį galima koreguoti, kad atitiktų bet kokį prekybos tipą, kurį norite / stebite. Visada norėsite naudoti bent 2 slenkamuosius vidurkius, kad gautumėte panašius atskaitos taškus, kuriuos gaunate naudodami MACD indikatorių.

Jei žiūrite į dienos prekybos „Bitcoin“, greičiausiai pažvelgsite į BTC / USD per 5–30 minučių žvakes ir naudosite du MA arba EMA, nustatytus maždaug 10/25. Tai reiškia, kad viena MA stebi vidutiniškai 10 žvakių, o kita – 25 vidurkius. Jei mažesnė vertė sutampa virš didesnės vertės MA, galite manyti, kad rinka juda sparčiai. Arba, jei 25 MA pradeda kirsti 10 MA, tai jums gerai parodys, kokia yra rinkos dalis.  

Jei žiūrite į prekybos grafikus, panašius į aukščiau pateiktus, geriausias derinys yra 50/200 MA arba EMA. Kai 50 MA kerta virš 200 MA, jis žinomas kaip „auksinis kryžminimas“ ir yra plačiai vertinamas kaip labai stiprus pirkimo signalas. Jei 200 MA kerta žemiau 50 MA, jis vadinamas „mirties kryžiumi“ ir rodo stiprų meškų pardavimo spaudimą.

Pagrindiniai trikampio, vėliavos ir vėliavos raštai

Galiausiai, mes turime keletą pagrindinių modelių, kurie kartais susidaro vykdant turto kainų pokyčius ir kurie, prieš jiems įvykstant, gali numatyti didėjančius ar mažėjančius rinkos pokyčius..

Šiame etape verta pakartoti, kad pradėdami analizuoti šifravimo rinką, norėsite sujungti visus šiuos atskirus veiksnius, prieš numatydami / judėdami..

Trikampio raštai

Bendra visų modelių taisyklė yra ta, kad jei žvakės patenka į modelį iš apačios, greičiausiai jos tęsis aukštyn (pakyla). Jei žvakės patenka į modelį iš viršaus, jos paprastai tęsiasi žemyn (meškiška).

Vėliavos raštai

Vėliavos modeliai pasižymi tolygiai mažėjančia / aukštėjančia atramos ir pasipriešinimo lygiais. Kainų veiksmas kartais gali labai ilgai nukeliauti į šiuos modelius ir iš pradžių gali būti sunku pastebėti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me