Algorand (ALGO) vysvětleno

Co je Algorand?

Algorand je vysoce výkonný blockchain nové generace, jehož cílem je vytvořit transparentní systém, ve kterém každý může dosáhnout úspěchu prostřednictvím decentralizovaných projektů a aplikací. Mnoho lidí tento projekt nazvalo „Blockchain 3.0“, protože řeší známé problémy se škálovatelností bitcoinů při zachování bezpečnosti a decentralizace. Algorand má nativní token $ ALGO, který bude použit jako přenos hodnoty v síti. Pokud jde o páteřní technologii, Algorand používá funkce Pure Proof of Stake (PPO) a pseudonáhodné funkce, které zabraňují podvodným útočníkům v tajné dohodě v síti.

Algorand se odlišuje od ostatních vysoce výkonných blockchainů důvěryhodností svého zakladatele, profesora MIT Silvia Micaliho. Profesor Micali je držitelem prestižní Turingovy ceny za počítačovou vědu a mnoho z jeho vynálezů přímo ovlivnilo scénu kryptoměny.

Zakladatel Algorandu: Silvio Micali

Silvio Micali je držitelem ocenění Turning Award (nejvyšší ocenění od počítačových vědců) s inovacemi založenými na jeho výzkumu v kryptografii, nulových znalostech, generování pseudonáhod, bezpečných protokolů a konstrukci mechanismů. Kromě toho je Dr. Micali spoluautorem pravděpodobnostního šifrování, nulových znalostí, ověřitelných náhodných funkcí a mnoha protokolů, které jsou základem moderní kryptografie

Algorand se pokouší překonat Blockchain Trilemma

Blockchain může mít pouze maximálně 2 z těchto vlastnostíVitalik Buterin navrhl, že Blockchain může mít pouze maximálně 2 z těchto vlastností

V současné době jsou transakce na blockchainu velmi pomalé z důvodu „Blockchain Trilemma“. Toto je termín vytvořený Vitalikem Buterinem, zakladatelem společnosti Ethereum.

Podle této myšlenky má blockchain tři hlavní rysy: decentralizaci, škálovatelnost a bezpečnost.

Blockchain Trilemma však navrhuje, že je velmi těžké, aby projekt měl všechny tři funkce v uspokojivém stavu. Síť, která je decentralizovaná a má silné zabezpečení, by nebyla škálovatelná. Podobně blockchain, který je decentralizovaný a škálovatelný, bude mít malou bezpečnost atd.

Buterin věří na základní úrovni, že blockchainová síť může kdykoli dosáhnout pouze dvou ze tří funkcí. Blockchain Trilemma může být zdrojem problémů se škálovatelností na většině blockchainů s kryptoměnou. Většina projektů kryptoměny nedokáže zvládnout vysoký počet transakcí a zároveň zajistit decentralizaci a zabezpečení sítě.

Co je Algorand – je to opravdu blockchain nové generace??

Aby se to pokusil překonat, Algorand se rozhodl pro konsensuální mechanismus Pure Proof of Stake (Pure PoS). Je zajímavé, že mechanismus využívá odlišný přístup ve srovnání s jinými změnami mechanismu PoS.

Například místo požadavku 100% konsensu od všech ověřujících stran Algorandovi vyhovuje konsensus dvou třetin většiny. To znamená, že abyste mohli zaútočit na Algorand, budete muset koupit více než jednu třetinu celkové zásoby Algorandu. To bude každopádně neekonomické a držet tak velký objem dodávek znamená, že máte velký podíl a nechtěli byste vidět, že selže.

Algorandova tajná omáčka: kryptografické řazení

Vzhledem k tomu, že dnešní blockchainové platformy vyžadují rychlost jako nedílnou součást, Algorand má rychlý čas transakce tím, že umožňuje rychlou konečnost transakcí prostřednictvím kryptografického třídění.

Podle jeho webová stránka:

“Všechny transakce jsou v Algorandu konečné.” Jakmile se blok objeví, uživatelé se mohou spolehnout na transakce, které obsahuje, protože si mohou být jisti, že blok bude navždy součástí řetězce. I když je internet rozdělen na více skupin uživatelů, bude existovat pouze jeden bezpečný a konzistentní řetězec algoritmů. [Navíc], ani několik delegovaných uživatelů, ani stálý výbor není odpovědný za navrhování bloků v Algorandu. Místo toho jsou všichni uživatelé náhodně, tajně a průběžně vybráni k účasti v konsensuálním protokolu Algorand. “

Proces potvrzování bloků na platformě zahrnuje dvě fáze; fáze návrhu a hlasování. Během fáze návrhu je náhodně vybrán token a jeho vlastník navrhuje potvrzení dalšího bloku. Ve fázi hlasování je vybráno 1000 náhodných vlastníků tokenů, kteří vytvoří výbor, který schválí navrhovaný blok.

Jak vsadit Algorand?

Algorandová transakce v akciAlgorandová transakce v akci

Kdokoli se může zúčastnit platformy Algorand jako navrhovatel bloků pouhým přepnutím své adresy z offline na online na internetu Algoexplorer. Naštěstí tato možnost nezávisí na množství vsazených žetonů Algo. Těžba není nutná, vše, co potřebujete, je vsadit její ALGO token a mít uzly online.

Platforma Algorand podporuje dva typy uzlů; štafeta a účast. Je důležité si uvědomit, že přenosové uzly se neúčastní hlasování ani rozhodování. Místo toho usnadňují komunikaci mezi účastnickými uzly. Reléové uzly jsou také hardwarově náročné ve srovnání s účastnickými uzly.

Ačkoli je Algorand navržen tak, aby byl plně decentralizovaný, Algorandova nadace obsahuje spoustu ALGO žetonů a tím i kontrolu. Očekává se však, že platforma bude v příštích měsících decentralizovanější, protože nadace nadále likviduje svou pozici. 

Algorand můžete také vsadit pomocí hardwarové peněženky s kryptoměnou Ledger. Podívejte se na naši recenzi Ledger Nano X.

Upgrade protokolu Algorand 2.0

Na 22. listopadu 2019, nadace Algorand oznámila další obrovský skok pro Algorand – přezdívaný Algorand 2.0. Toto vydání přináší 3 hlavní funkce: Nativní vydávání tokenů (Algorand Standard Asset), Atomové swapy pro interoperabilitu a podpora inteligentních kontraktů prostřednictvím skriptovacího jazyka TEAL.

Algorand Standard Asset (ASA) přináší snadné vytváření a vydávání tokenů přímo v hlavním řetězci Algorand. ASA podporuje širokou škálu tokenů, jako jsou zastupitelné tokeny (podobné jako Ethereum ERC-20, a také nepostradatelné tokeny (používané pro digitální sběratelské předměty). Algorandova implementace tokenizovaných aktiv je přímo na vrstvě protokolu („vrstva 1“) , což umožňuje přímý přístup k aktivům s maximálním zabezpečením. To je významná výhoda oproti škálování vrstvy 2, které k fungování vyžaduje platební kanály.

„Algorand přináší tuto inovaci s touto novou sadou funkcí, která decentralizovanému financování přináší ohromné ​​množství příležitostí.

Shay Finkelstein (CTO of Securitize)

Algorand uvedený na Coinbase, cena prudce přes 30% za jeden den

Algorand byl na seznamu nadšenců kryptoměny, což bylo úplným překvapením Coinbase 17. července 2020. Lidé našli pouze tehdy, když viděli oznámení dne Blog Coinbase, přičemž burza uvedla, že jejich zákazníci nyní mohou nakupovat, prodávat, převádět, odesílat, přijímat nebo ukládat $ ALGO Všechno Regiony podporované Coinbase. Nezapomeňte se podívat na naši recenzi výměny Coinbase a několik hacků a tipů, jak se vyhnout poplatkům Coinbase.

Lidé byli tímto oznámením zcela zaskočeni, protože během několika týdnů před Coinbase hovořilo o dalších 18 kryptoměnách, které by mohli zvážit. Coinbase přesto nebyl jednou z těch 18 kryptoměn.

Tento seznam vytvořil pro společnost $ ALGO celou řadu aktivit, zejména pokud jde o její ceny. Od zařazení do seznamu ceny za $ ALGO vzrostly o 30% od oznámení a na svém vrcholu se dokonce obchodovaly za 0,367 USD.

Algo ceny coinbase výpisCeny $ ALGO vzrostly po překvapivém seznamu Coinbase dne 17. července 2020

Celkový sentiment pro budoucnost Algorandu je také pozitivní, přičemž 84% uživatelů Coingecko uvedlo, že mají pozitivní výhled na projekt k 17. červenci 2020.

Časté dotazy

Jak těžíš Algoranda??

Momentálně není možné Algorand těžit pomocí počítačového hardwaru. Algorand využívá konsensu důkazu o sázce, takže je možné získat ALGO odměny jednoduchým vsazením Algorand v peněžence.

Kde se nachází Algorand?

Algorand je decentralizovaný projekt, který založil profesor MIT Silvio Micali. Nadace odpovědná za údržbu Algorandu, Nadace Algorand se nachází na adrese 888 Boylston St, Boston.

Jak mohu koupit Algorand?

Algorand si můžete koupit na populárních burzách, jako je Binance nebo Coinbase s tickerem $ ALGO

Jak sázíte algoritmus

Algorand lze vsadit přímo prostřednictvím aplikace pro mobilní peněženku, kterou lze nainstalovat na zařízení Android i iOS. Chcete-li vložit minci, vložte ALGO přímo do peněženky. Peněženka bude v průběhu času automaticky akumulovat ALGO.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me