Co je Vechain? Blockchain pro podniky

Co je Vechain? VeChain (nebo VechainThor) je inteligentní blockchainová platforma příští generace zaměřená na adopci v podnicích, internet věcí (IoT) a masové adopce prostřednictvím Toolchain. Blockchain podporuje vytváření inteligentních kontraktů – samovykonávajících kontaktů, které mají zaručený výsledek bez důvěry třetích stran. To umožňuje vytváření decentralizovaných aplikací („Dapps“), které mohou vyřešit podnikové problémy, jako například:

 • Proti padělání pro luxusní značky – pomocí inteligentních čipů sleduje Vechain každou jednotlivou položku a zabraňuje duplikaci. Vechain Toolchain umožňuje komukoli vytvářet značky proti padělání.
 • Logistika studeného řetězce – ujisti se že jídlo se během přepravy nezkazí a úložiště pomocí inteligentních senzorů IoT, které automaticky hlásí důležité informace blockchainu.
 • Automobil – vést záznamy o údajích o vozidle včetně historie oprav, pojištění, registrace a návyků řidiče.
 • Uhlíkové kredity – Kvantitativně sledovat uhlíkové příspěvky konkrétní společnosti ke snížení emisí uhlíku. Pro maloobchodní uživatele je aplikace již k dispozici na WeChat. Spotřebitelé, kteří se účastní chování s nízkými emisemi uhlíku (např. Nákup nízkouhlíkových produktů), by byli odměněni kredity, které lze vyměnit za zboží šetrné k životnímu prostředí nebo darovat na charitu.
 • Platforma sledovatelnosti klinických hodnocení – ve spolupráci s Bayer China použije Vechain blockchain k řešení problémů s dohledatelností digitalizovaných klinických studií.

Díky technologii blockchain usnadňuje VeChain výrobcům produktů shromažďování, správu a sdílení důležitých dat o produktech s prodejci a spotřebiteli po celou dobu životnosti produktu..

Klíčové vlastnosti Vechain

 • Veřejný blockchain Kdokoli může číst, zapisovat a nasazovat decentralizované aplikace a inteligentní smlouvy na blockchain VeChainThor.
 • Vlastní IOT a technologie řízení dodavatelského řetězce Osvědčené zkušenosti s implementací blockchainu v průmyslových odvětvích, jako je luxusní zboží, lihoviny a zemědělství.
 • Delegace nativních poplatků Blockchain podporuje implementaci nativního delegování poplatků, což znamená, že uživatelé dApp nemusí pro zápis transakcí držet VET nebo VTHO, pokud vývojáři určili sponzorované náklady na plyn.

VeChain ekosystém

K dosažení své ambiciózní vize vyvinula VeChain výkonnou podnikovou softwarovou platformu s blockchainem. Platforma umožňuje výrobcům přiřadit produkty s jedinečnými identitami, což výrobcům, partnerům v dodavatelském řetězci a dokonce i spotřebitelům umožňuje interakci s produktem prostřednictvím platformy. Využívá technologii blockchain k zajištění bezpečnosti shromážděných dat a přiděluje soukromé klíče všem účastníkům v dodavatelském řetězci.

Produktům je přiřazeno jedinečné ID, které je současně uloženo na blockchainu a přiřazeno k produktu pomocí NFC čipu, RFID tagu nebo QR kódu. S čipem, štítkem nebo kódem lze kdykoli během životnosti produktu interagovat, ať už distribučním nebo maloobchodním partnerem, který zjistí členství v dávce, nebo spotřebitelem, který se chce o produktu dozvědět více. Společnost předpokládá širokou škálu aplikací, včetně ochrany značky, boje proti padělání a bezpečnosti potravin.

VeChain existuje od roku 2015 a migroval svůj předchozí soukromý a konsorciový blockchain na svůj veřejný VeChainThor blockchain v roce 2018. Tento krok otevírá pokročilé funkce nalezené v blockchainu jakémukoli vývojáři nebo třetí straně pro vývoj a psaní aplikací na platformě. Existuje několik společností, které se rozhodly vybudovat své podnikání na vrcholu VeChainThor, včetně Plair a 8Hours Foundation, stejně jako několik nezávislých vývojářů komunity.

Ekonomika tokenů Vechain

Vechain používá a ekonomický model se dvěma tokeny. Primární token, Token VeChain (VET) se používá k reprezentaci hodnoty v síti, přičemž různé mechanismy jsou navrženy tak, aby stabilizovaly cenu odborného vzdělávání a přípravy v čase.

Držitelé VET také automaticky vygenerují token nástroje, Token VeChain Thor (VTHO). VTHO je měna „plynu“ a je vyžadována k odesílání transakcí nebo provádění akcí v síti. Běžní uživatelé sítě se však nemusí obávat samostatného nákupu VTHO, protože se automaticky generuje v poměru k množství zadrženého VET. Když je transakce provedena, 70% VTHO je trvale zničeno („spáleno“) a 30% je uděleno jako bloková odměna držitelům uzlů autorit.

Tento ekonomický model se dvěma tokeny byl zaveden za účelem zlepšení ekonomiky sítě. Tento systém je navržen tak, aby pomohl vývojářům v síti. Vývojáři dostatek odborného vzdělávání a přípravy bude moci používat síť zdarma, protože vygenerované VTHO bude stačit na zaplacení transakcí. Pokud vývojář vyvíjí aplikaci náročnou na transakce, může se také podívat na použití vícestranný platební protokol.

Ve zkratce:

 • Vechain Token (VET) slouží jako rezerva pro ekonomické sázení a převod hodnot na platformě. Odborné vzdělávání a přípravu lze „vsadit“ do různých ekonomických uzlů a generovat VTHO, které zajišťuje transakce v síti.
 • Token VeThor (VTHO) je „plyn“ potřebný k provádění transakcí a interakci s inteligentními smlouvami. Pokaždé, když je provedena transakce, je VTHO spotřebováno a zničeno.

Používání a ukládání Vechain

Vechain lze bezpečně uložit do peněženky VeChainThor, která je k dispozici na smartphonech (iOS a Android). Mobilní peněženka bezpečně šifruje klíče, které poskytují držitelům Vechain maximální zabezpečení.

Co jsou uzly VeChain?

Uzly jsou sledovatelné peněženky (například peněženka VeChainThor), které mají uvnitř uložené určité minimální množství VeChain. Existují 2 typy uzlů: Authority Nodes a Economic Nodes, oba mají své vlastní požadavky, funkce a výhody.

Uzly autority (Thrudheim): Zabezpečení Vechain na základě dokladu o autoritě

Srdcem Vechain je 101 autoritních uzlů, které zpracovávají a ověřují všechny blockchainové transakce a řídí síť prostřednictvím hlasovacího mechanismu. Tyto autorizační uzly jsou vybrány nadací Vechain Foundation a procházejí úplnou přihláškou a postupem KYC. Jako odměnu dostávají držitelé autoritních uzlů nejvyšší míru produkce VTHO a hlasovací práva. Autorizační uzly jsou obecně vlastněny velkými podniky a důvěryhodnými jednotlivci, aby byla zajištěna decentralizovaná důvěra. O totožnosti těchto držitelů autoritních uzlů je z bezpečnostních důvodů známo jen málo, ale několik velkých podniků, jako jsou DNV GL a PwC, přišlo s tím, že mají autorizační uzly.

Ekonomické uzly: Zajištění stability ekosystému prostřednictvím vytyčování

Economic Nodes nevalidují blockchainové transakce, spíše udržují stabilní ekosystém Vechain tím, že udržují určité množství tokenů VET ve své mobilní peněžence VeChain Thor. Existují různé úrovně ekonomických uzlů a čím více žetonů VET je vsazeno na delší dobu, tím vyšší jsou odměny.

Abyste se stali držiteli normálního ekonomického uzlu, je vyžadováno minimálně 1 000 000 odborného vzdělávání a přípravy po dobu 10 dnů.

Více specializovaných držitelů uzlů se může připojit k programu X Node společnosti VeChain, který nabízí ještě více odměn. U držitelů uzlů X je požadováno udržení minimálně 600 000 VET za všech okolností.

Existují 4 typy odměn v závislosti na typu drženého uzlu. Ty se pohybují od výdělku součtu VTHO za den, odměn z fondu odměn společnosti Foundation až po whitelistový přístup k VeChain ICO.

Zjistěte více o různých typech uzlů a odměnách.

Historie Vechain

Společnost VeChain začala v roce 2015 založením své společnosti v Šanghaji. Založeno CEO Sunny Lu (ex-CIO společnosti Louis Vuitton China) společnost vyvíjí podnikově zaměřená řešení založená na svém soukromém blockchainu. Vzhledem k tomu, že v odvětví blockchainu došlo k trendu lepší decentralizace, společnost VeChain migrovala na blockchain konsorcia, než konečně založila nadaci VeChain Foundation a zahájila finální migraci na veřejnou blockchainovou platformu založenou na Proof of Authority (PoA)..

Vizí nadace je vytvořit větší transparentnost trhu a poskytnout spotřebitelům přístup k podrobnějším informacím o produktech, které nakupují, prodávají a komunikují. Díky úplnému 360stupňovému pohledu na dodavatelský řetězec se všemi komponenty bezpečně zaznamenanými a uloženými v nedistribuované distribuované účetní knize si mohou maloobchodníci a výrobci být jisti kvalitou a autentičností svých produktů a zaručit spotřebitelům, že to, co kupují je opravdu to, co si myslí, že je.

VeChain se chlubí partnerstvími a případy živého použití s ​​mnoha významnými partnery, včetně DNV GL, PwC, Deloitte, Walmart China, BMW, BYD Auto, Bayer China, H&M, LVMH, ENN, AWS, PICC, ASI Group atd.

Klíčová partnerství VeChain

DNV GL

Společnost DNV GL byla založena v roce 1864 a má 300 kanceláří po celém světě. Poskytují služby zajišťování kvality společnostem v námořním, ropném a plynárenském a energetickém a obnovitelném průmyslu.

DNV GL vydává certifikáty systému managementu na konci procesu kontroly a certifikace. To dokazuje, že procesy a produkty společnosti splňují mezinárodní standardy.

DNV GL Luca Crisciotti představující výhody digitálního pojištění

DNV GL je partnerem a akcionářem společnosti VeChain. Obě společnosti sdílejí přesvědčení, že budoucnost jistoty spočívá v blockchainové technologii Na VeChain Summit 2019 DNVGL oznámila, že zcela migrovala svůj soukromý blockchain na VechainThor

Od oznámení partnerství DNV GL společně vyvinulo několik produktů, včetně nízkouhlíkového ekosystému a MyStory, řešení pro sledovatelnost a marketing. Společnost DNV GL rovněž potvrdila svůj závazek vůči ekosystému VeChain migrací svého soukromého blockchainu na veřejný blockchain VeChainThor pro své klienty. Společnost DNV GL také poskytla každému klientovi peněženku s digitálním nefunkčním tokenem (NFT), takže každý zákazník má digitální identitu a může přistupovat a komunikovat s ekosystémem DNV GL. Díky tomu DNV GL vydala více než 900 000 peněženek, ve srovnání s Ethereem, které má pouze 400 000 peněženek.

BMW

V březnu 2018 potvrdilo BMW účast společnosti VeChain na BMW Startup Garage Program, partnerský program, v jehož rámci bude BMW ve spolupráci s účastníkem vyvíjet své technologie a nakupovat je pro použití BMW.

Během summitu VeChain 2019 to bylo potvrzeno že VeChain a BMW společně vyvinou DApp s názvem VerifyCar pro automobily BMW. VerifyCar zaznamená informace o vozidle do blockchainu VeChainThor. Mezi příklady informací, které budou zaznamenány, patří počet najetých kilometrů, pojištění a servisní záznamy vozidla.

Cihan Albay, vedoucí IT Tech Office Singapore, BMW Group přednáší na VerifyCar

PriceWaterHouseCoopers (PwC)

Společnost PwC je známá jako jeden z auditorů „velké čtyřky“. Jedná se o síť firem ve více než 150 zemích a poskytuje služby 420 z Fortune 500 společností.

PwC má 3 hlavní servisní linky:

 • Ujištění poskytování finančních auditů;
 • Poradní o pojistněmatematických řešeních, řešeních pro správu pojištění a službách v oblasti lidských zdrojů; a
 • Daňové plánování a poradenské služby.

VeChain spolupracuje s PwC od května 2017 na společném vývoji a podpoře přijetí technologie blockchain. Po mnoha spekulacích byly podrobnosti jejich partnerství oznámeny během společné tiskové konference s PwC a Walmartem Červen 2019. to bylo oznámil že Vechain a PwC také spolupracovaly s Walmart China a spustily Walmart China Blockchain Traceability Platform postavenou na VeChainThor Blockchain. Platforma přijímá výzvu týkající se bezpečnosti potravin pomocí technologie VeChain, která společnosti Walmart China umožňuje implementovat strategii sledovatelnosti jejích produktů. Spotřebitelé mohou produkty skenovat a byli by schopni zobrazit podrobné informace o produktu, jako je jeho zdroj, logistický proces, zprávy o kontrole produktu atd..

V době oznámení bylo na platformě otestováno a spuštěno prvních 23 produktových řad Walmart. Očekává se, že do konce roku 2020 bude v čínském systému sledovatelnosti Walmart sledovatelné čerstvé maso představovat 50% jeho prodeje čerstvého masa, sledovatelná zelenina bude představovat 40% jeho celkového prodeje zeleniny a sledovatelné mořské plody budou představovat 12,5 % z celkového prodeje mořských plodů.

Produkty na platformě sledovatelnosti Walmart BlockchainProdukty na platformě sledovatelnosti Walmart Blockchain

Bayer Čína

Partnerství mezi společnostmi VeChain a Bayer China, pobočkou Velké Číny jedné z předních světových farmaceutických společností, bylo oznámeno 28. května 2020. VeChain vytvořil CSecure, platformu sledovatelnosti klinických studií, která se bude používat při výzkumu a vývoji lékařských intervencí společnosti Bayer, léky a jiné způsoby léčby. Zjistěte více o partnerství Vechain a Bayer.

CREAM inkubátor

CREAM je strategická blockchainová inkubace a poradenská společnost. Jsou strategickým partnerem a poradcem pro VeChain Foundation a poskytují inkubační a poradenské služby společnosti VeChain..

Jako strategický partner CREAM přímo pomáhal společnosti VeChain a je zapojen do několika vysoce postavených partnerství, jako je partnerství s kyperskou vládou, ve skupině slíbila podporu kyperské zemi při rozvoji blockchainu.

CREAM také přislíbil podporu pro ekosystém VeChain integrací platformy VeChain blockchain pro všechny jejich inkubační projekty, čímž přivede společnosti třetích stran, aby přispěly a rozvíjely se na blockchainovém ekosystému VeChain.

Dodatečné čtení

Podívejte se na VeChain Insider kompletní seznam partnerství a podrobností VeChain a naše rekapitulace oznámení na summitu VeChain 2019.

Zdroje:

webová stránka https://www.vechain.com

Nadace: https://www.vechain.org

Střední (aktualizace a klíčové články): https://medium.com/@vechainofficial

Vývojový plán https://cdn.vechain.com/vechain_ico_ideas_of_development_en.pdf

Telegram https://t.me/vechain_official_english

Průvodce spuštěním sítě Vechain http://www.asiacryptotoday.com/vechain-mainnet-launch

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me