PlotX ($ PLOT): Uvedení predikčních trhů na blockchain

PlotX umožňuje lidem vykreslit další možný výsledek a jsou odměněni za správné předpovědi. Celý tento koncept pochází z predikčních trhů. Předpokládá se, že predikční trhy, jako je sportovní sázení, dosáhnou ve Spojených státech do roku 2024 hodnoty 155,49 miliard USD. Trhy byly rovněž podpořeny zaváděním online kasin a sázkových webů. V některých případech více než několik hráčů využilo sílu blockchainové technologie, aby zajistilo transparentnost na trhu, který byl udržován v tajnosti a pod nespravedlivým nastavením.

S rostoucí popularitou otevřeného financování (OpFi) pomáhají platformy založené na blockchainu uživatelům předpovědět směr trhu a stejně jako na tradičním trhu predikcí jsou odměněni, pokud jsou jejich předpovědi správné. PlotX je jedna taková platforma.

Podívejte se na můj rozhovor s Ishem Goelem, spoluzakladatelem PlotX:

Pozadí: Kdo je za PlotX?

Projekt žije podle populární mantry Abrahama Lincolna, že budoucnost lze předvídat pouze vizualizací v přítomnosti. PlotX má specializovaný tým vedený Ish Goel, Nitika Goel, Kartic Rakhra a Satheesh A. Kromě toho jsou rozsáhlé zkušenosti týmu rozloženy do různých sektorů.

Například Ish Goel spolupracuje s Ethereem od roku 2016 a vyhrál Hackathon London Blockchain Week v roce 2017. Mezitím Nitika Goel vedla vývoj Nexus Mutual a spoluzaložila GovBlocks. Mezi klíčové partnery PlotX patří také GovBlocks, Matic a Venrai.

Tým PlotXTým PlotX

Co je PlotX?

PlotX, postavený na blockchainu Ethereum, je síť, která se snaží učinit obchodování s decentralizovaným financováním (DeFi) „jednoduchým a zábavným!“ napájením predikčního trhu s ohledem na obchodníky s kryptoměnami.

Srdcem platformy je decentralizovaná aplikace (Dapp), která umožňuje obchodníkům s virtuální měnou předpovídat budoucnost bitcoinů (BTC), etherů (ETH) a dalších kryptoměn, a to na týdenní, denní a hodinové bázi. Projekt bere v úvahu také platformy decentralizovaného financování (DeFi), jako je Uniswap, které používají model automatizovaného tvůrce trhu.

Rozhodnutí poskytovat tržní předpovědi vychází odněkud, tj. Z problémů nalezených v centralizovaných platformách nabízejících predikční služby. Mezi hlavní problémy patří vysoké náklady na používání konvenčních systémů, zajištění spravedlnosti a rizika protistrany.

Vyzkoušeno, ale selhalo, je čas to udělat znovu

Ačkoli bylo vytvoření trhů s predikcí zaměřených na kryptoměny vyzkoušeno na decentralizovaných systémech, doba nebyla zralá. Proto viděl jen malou, pokud vůbec nějakou adopci.

Jako platforma pro předpovědi zaměřenou na DeFi si PlotX klade za cíl napájet předpovědi založené na kryptoměnách pomocí technologie distribuované účetní knihy. Umožňuje vytváření on-chain trhu pomocí inteligentních kontraktů. PlotX umožňuje těžit účast prostřednictvím gamifikovaného zážitku čerpáním inspirace z výnosového zemědělství nebo těžby likvidity, jak se používá v protokolech DeFi.

Kromě toho se PlotX snaží poskytnout okamžité odměny, krátké tržní cykly a použít mechanismus, který rozloží rizika. Rizika šíření umožňují uživateli přizpůsobit jeho expozici tak, aby zmírňovala ztráty vyplývající z nesprávných předpovědí. Při této možnosti uživatelé ztratí zhruba 20% svého celkového predikčního vkladu.

Platforma PlotXPlatforma PlotX

Vsazenou částku lze však přizpůsobit tak, aby odrážela ochotu uživatelů riskovat, a to od 1x, 2x, 3x, 4x a 5x. Všimněte si, že čím vyšší je riziko, tím vyšší je odměna a potenciální ztráta.

Správa na PlotX

Protokol využívá komunitní model správy pomocí decentralizované autonomní organizace (DAO), která hlasuje a iniciuje návrhy týkající se změn systému.

Tento přístup hraje zásadní roli při zajišťování řízení na řetězci na trhu predikcí založených na blockchainu. Pro řešení sporů mimo blockchain má však platforma poradní výbor. Správní rada nemá žádná práva na finanční prostředky a její role se s posilováním komunity zhoršuje.

K napájení tohoto modelu platforma odráží přístup používaný Nexus Mutual. Kromě toho zahrnuje inteligentní smlouvy postavené na síti GovBlocks k posílení zapojení komunity.

Platforma také využívá inteligentní kontrakty, které umožňují úpravy rozhodovacích bodů, držáky tokenů ke zvyšování problémů a také umožňují držitelům tokenů dosáhnout dohody.

Součásti PlotX zdravého predikčního protokolu DeFi

Jak PlotX vytváří zdravý předpovědní protokol DeFi? To je provedeno několika funkcemi protokolu PlotX následujícím způsobem:

Vytvoření trhu – Toto zpracovává vytváření různých párů kryptoměn v síti pro predikci. Typickým trhem na platformě může být: „Jaká bude cena ETH / BTC 17. října v 18:00 GMT.“

Pozice na trhu a tvorba cen – Pozice se může pohybovat od neutrální až po vzestupnou až medvědí a lze ji ovlivnit pouze zkušeností uživatele s obchodováním s digitální měnou. A vzorec se používá k výpočtu ceny pozice v řetězci. Kurzy se mění s ohledem na účast.

Nákup pozice – Nákup na pozici vyžaduje, aby uživatel vsadil kryptoměny, jako je ETH. Uživatel může nakupovat na více než jedné pozici v závislosti na množství vsazených tokenů, množství požadovaném pro každou pozici atd..

Poziční obchodování – Zde mohou uživatelé decentralizovaným způsobem obchodovat s pozicemi a opouštět pozice dříve, než vyprší jejich platnost.

Vypořádání trhu – Konečné ceny se počítají z údajů poskytnutých distribuovanými věštci, jako je Chainlink.

Žádosti o tržní odměnu – Odměny se rozdělí, jakmile se trh uzavře. Distribuce odměn je však v případě sporu zastavena, dokud nebude spor vyřešen. Spor však lze vznést pouze během chladicího období, které je dáno po uzavření trhu.

PlotX Alpha a PlotX Token ($ PLOT) případy použití

Alpha je verze PlotX existující v síti Kovan testnet společnosti Ethereum. Ačkoli systém do značné míry používá ETH při vytváření předpovědí, má nativní token zvaný PLOT. Token umožňuje:

· Provize P2P.

· Těžba doporučení – stávající uživatelé mohou pozvat přátele a rodinu a být odměněni.

· Komunitní těžba – přilákání více lidí na platformu pomocí vytěžitelných odměn za výsadek.

· Hrajte těžbu – uživatelé jsou odměněni za vsazení PLOTU před účastí na tržních předpovědích.

· Těžba správy – Hlasovací síla závisí na množství vsazeného PLOTU.

· Těžba likvidity prostřednictvím sázení.

Spuštění a výpis mainnetu PlotX ($ PLOT)

13. října 2020 bude PlotX spuštěn na mainnetu Ethereum. Po spuštění budou uživatelům k dispozici obchodní páry BTC / USD a ETH / USD, aby mohly předpovědět používání PLOTU a ETH.

Ve stejný den ve 13:00 (UTC) bude jeho nativní token PLOT uveden na Uniswap.

Závěr

Být neosobním protokolem, uživatelé PlotX přistupují k platformě pomocí své peněženky MetaMask nebo kterékoli ze svých mobilních peněženek. Uživatelé sítě se mohou také přihlásit pomocí svých e-mailových adres. Musí však integrovat centralizované finanční mosty, aby si mohli užít výhody trhu s predikcemi ve světě DeFi.

Spoléhání se na blockchain Ethereum a token ETH umožňuje jeho uživatelům optimálně komunikovat s protokoly OpFi, protože většina z nich je postavena na stejném řetězci. Díky online predikčním trhům, které získávají trakci v centralizovaném prostoru, poskytuje PlotX vynikající služby pro ty v decentralizovaném světě.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me