Průvodce Curve Finance ($ CRV)

Křivka financí je decentralizovaná burza (DEX) pro obchodování se stabilcoiny. Stejně jako u všech ostatních projektů Decentralized Finance (DeFi) má Curve Finance svůj vlastní token známý jako token Curve DAO ($ CRV). Curve Finance DEX již funguje a funguje od ledna 2020 a farmáři s výnosem z toho již mají zisky. Byl to však náhlý výpis tokenu $ CRV dne 14. srpna 2020, který skutečně otočil hlavu v prostoru kryptoměny, a ne nutně v dobrém smyslu. V tomto článku se podíváme na pozadí a funkce Curve Finance a kontroverzní spuštění jeho tokenu $ CRV.

Chcete-li se dozvědět více o Curve Finance a konkrétně o farmářství s výnosem $ CRV a o tom, jak zjistit, zda VY můžete mít nějaký $ CRV, podívejte se na naše nejnovější video:

Curve Finance ($ CRV) Výnosové zemědělství

Pozadí

Michael Egorov generální ředitel společnosti Curve Finance, také pracoval s NuCypher tým jako spoluzakladatel a CTO po dobu pěti let. Egorov sloužil Curve díky svým odborným znalostem v oblasti vývoje softwaru, a to díky svým manažerským stážím v různých technologických společnostech v minulosti.

Tým, který stojí za Curve Finance, začal na burze oficiálně pracovat v prosinci 2019 a spustil ji v lednu 2020. I v té době už Curve používalo několik obchodníků s arbitrážemi, ale jeho popularita vzrostla poté, co nedávno (a překvapivě) začala její token řízení v srpnu 2020.

Je zajímavé, že se zdá, že ani po spuštění tokenu CRV někteří členové týmu Curve nevěděli, že již byl venku. Bylo to tak náhlé, že ho tým musel přijmout poté, co neměl jinou možnost, než po nasazení pouze zkontrolovat jeho kódy.

Co je to křivka financování?

Curve je decentralizovaný devizový likviditní fond vytvořený na podporu efektivního obchodování se stablecoiny. V současné době Curve podporuje páry BTC, stejně jako DAI, BUSD, sUSD, TUSD, USDC a USDT.

A pomocí AMM (automatizovaných tvůrců trhu) umožňuje Curve obchodování s nízkým skluzem a zároveň udržuje nízké transakční poplatky. Většina obchodníků s arbitrážemi upřednostňuje Curve ve srovnání s jinými fondy likvidity, jako je Uniswap, jednoduše kvůli úsporám v obchodech.

Platforma, která existuje jen několik měsíců, již porazila ostatní burzy, pokud jde o objem obchodování. S Uniswapem v čele řad si Curve vedl silněji než projekty jako Aave, Compound Finance a Balancer.

Co odlišuje křivku od ostatních DEXů?

Problém s DEX, jako je Uniswap, jsou náklady, které uživatelům vznikají při obchodování s tokeny. Pokud se podíváte na jiné DEXy, nemohou usnadnit přímé obchody s tokeny. Například v případě Uniswapu musí být stablecoiny stále obchodovány za ETH, než budou obchodovány se stablecoiny, které si uživatel přeje získat (Uniswap V2 již mohl tuto nevýhodu eliminovat). Vzhledem k tomu, že transakce zahrnuje dva obchody, transakční poplatky se také zdvojnásobí pro každého uživatele.

Křivka funguje jinak. Fond likvidity platformy umožňuje přímé obchodování tokenů mezi uvedenými páry. Díky funkci přímého swapu uživatelé ušetří více placením nižších poplatků za obchodování. A nyní jsou poplatky stále stanoveny na 0,04% za transakci. To znamená, že uživatelé mají příležitost provádět efektivnější obchody, aniž by museli za každou transakci platit velké poplatky.

Algoritmy pro oba DEX jsou také odlišné. Uniswap se zaměřuje na maximalizaci dostupné likvidity, ale algoritmus Curve klade větší důraz na minimalizaci skluzu. Z tohoto důvodu obchodníci s vysokou frekvencí a velkým objemem ušetří více pomocí Curve.

Ve srovnání se systémy objednávkových knih používá Curve model AMM, který maximalizuje fondy likvidity v řetězci, aby poskytl potřebné financování ještě před provedením obchodů.

Vydělávání peněz zajišťujících likviditu v křivce

Skupiny likvidity v řetězci se vztahují k fondům drženým na burzách za účelem usnadnění obchodů. S Curve mohou uživatelé libovolně uložit jakýkoli podporovaný token do fondu a stát se poskytovatelem likvidity. To máme na mysli, když mluvíme o financování konkrétních fondů pro obchodní páry Curve.

A na oplátku poskytovatelé likvidity získávají poplatky ze swapů prováděných na burze.

Díky skladatelnosti Curve je jeho likviditní fond přístupný i mnoha dalším protokolům. Platforma ve skutečnosti zaznamenala zvýšený objem obchodování po zavedení těžby likvidity z yEarn.

yCRV

Při těžbě likvidity pomáhají horníci provozovat burzovního robota na trhu, který mu pomáhá provozovat jeho obchody. Tento trend nalákal horníky, aby poskytli další likviditu v tokenu yEarn yCRV, protože se zdálo být docela ziskové.

Token yCRV je zabalený token složený z podporovaných obchodních párů Curve a představuje jeho likviditní fond. Vzhledem k tomu, že likviditní fond společnosti Curve je k dispozici pro jiné protokoly, jako je například sloučenina, poskytovatelé likvidity také získávají další příjem ze svých úrokových poplatků.

Zásobování likvidity ve fondu Curve se sice jeví jako ziskové, ale také s sebou nese určitá rizika. To jsou některé z nejistot, kterým budou poskytovatelé likvidity společnosti Curve pravděpodobně čelit.

Zranitelnost ekosystému DeFi

Vzhledem k tomu, že Curve je již integrován s některými dalšími platformami DeFi, uživatelé musí být schopni sledovat probíhající problémy týkající se těchto dalších protokolů. Postarání se o bezpečnostní problémy v jiných projektech zajistí, že poskytovatelé likvidity budou dobře informováni o rizicích uložení jejich aktiv do fondů Curve.

Volatilita výtěžku

Výnosy křivky hodně kolísají. Ačkoli fondy s vysokým výnosem lákají uživatele k poskytování likvidity v průběhu času, nakonec se také v průběhu času stanou fondy s nízkým nebo středním výnosem.

Aby se tomu zabránilo, mohou se uživatelé rozhodnout dodávat likviditu do celého fondu křivek, diverzifikační strategie. A tím by se získal průměrný výnos všech fondů. Bohužel také zvyšuje skluz a poplatky za plyn, stejně jako vystavení zranitelnosti inteligentních smluv.

Výpočet zisků po plynu a poplatcích

Jednou překážkou při dodávce likvidity v protokolu Curve je výpočet vašich zisků po odečtení poplatků za plyn a skluz.

Platforma rozděluje likviditu mezi různé fondy a je propojena s externími protokoly. Výsledkem je, že poplatky za plyn jsou relativně vysoké. A v závislosti na žetonech, které dodáte, se také můžete setkat s výrazným skluzem.

To ztěžuje hledání výnosů – honba za vysokými výnosy změnou bazénů. Doporučuje se, aby poskytovatelé likvidity ukládali tokeny do fondů na dostatečně dlouhou dobu, aby po vyplacení skluzu a poplatků za plyn dosáhli zisku.

Token $ CRV

$ CRV je nativní token Curve, který se generuje, když na platformu vložíte a vložíte kryptoměny. Je udělována poskytovatelům likvidity úměrně jejich podílu na výnosu, který vytvářejí jejich fondy. A protože CRV právě vyšlo, ti, kteří přispěli do likviditního fondu Curve, obdrží jeho poměrnou částku.

S přechodem Curve na DAO představují tokeny CRV také práva držitelů podílet se na jejím mechanismu správy, aby mohli podávat návrhy a hlasovat o nich. A s CRV se bude správa řídit „časově váženým“ hlasovacím systémem. Jednoduše to znamená, že čím déle drží CRV, tím větší je jejich hlasovací síla v DAO.

To, co farmáři s výnosy také dělají, je využít popularitu DeFi ke spekulacím s tokeny, jako je $ CRV. Co by tedy udělali, je to, že po vložení a získání tokenu $ CRV prodali $ CRV na trhu za účelem zisku.

Co se stalo se spuštěním tokenu $ CRV?

Před spuštěním byl $ CRV jedním z nejočekávanějších a nejvíce diskutovaných tokenů a tým uvedl, že bude spuštěn „začátkem srpna 2020“. Dne 14. srpna 2020 anonymní vývojář náhle spustil token $ CRV, aniž by o tom někdo, včetně týmu Curve Finance, věděl. Vývojář to dokázal, protože kód tokenu $ CRV a DAO byl k dispozici na GitHubu, takže vše, co vývojář musel udělat, bylo dát je dohromady a spustit inteligentní kontrakt.

Jo, @CurveFinance ! Saw your DAO is ready to rock and I gots to MAXIMIZE MY ALPHA! Takže jsem šel do toho a nasadil to pro vás. Odešli na mě v DM, abychom to ověřili, a necháme tuto párty zahájit!! pic.twitter.com/D0KqEg4Ldr

– 0xc4ad (@ 0xc4ad) 13. srpna 2020

Samozřejmě po počátečním spuštění tokenu začali další nadšenci kryptoměny zveřejňovat na Twitteru zprávy o novinkách. To znamenalo, že tým Curve musel obejít objasnění situace a řekl, že to byl podvod. Tým Curve také zakódoval, aby potvrdil, že smlouva nasazená vývojářem měla stejný kód a že nedošlo k žádným významným změnám nebo nebyly přidány zadní vrátka, tj. Ve smlouvách nebylo nic škodlivého.

Curve tedy prohlásil, že se jedná o jejich oficiální token a spuštění DAO, a není třeba říkat, že komunita kryptoměn z toho nebyla nadšená. To bylo ještě zhoršeno skutečností, že v hodinách mezi dobou, kdy vývojář spustil $ CRV a Curve deklarující, že se jedná o oficiální spuštění, už někteří uživatelé těžili 80 000 tokenů CRV. To vedlo mnoho dalších k tomu, že říkali, že je to nefér vůči ostatním, protože tým Curve dříve oznámil, že mezi nasazenou smlouvou a vydáním prvního tokenu bude 24 hodin..

Někdo nasazen $ CRV na základě chytrých kontraktů, které jsme zveřejnili na github, jsme se snažili postavit na špici.

I když jsme byli zpočátku skeptičtí, zdálo se, že jde o přijatelné nasazení se správným kódem, daty a klíči správce.

Vzhledem k tomu, že token / DAO získává trakci, museli jsme ji přijmout.

– Curve Finance (@CurveFinance) 14. srpna 2020 Tým Curve prohlašuje, že byl spuštěn jejich DAO a $ CRV

V návaznosti na toto oznámení začaly kótovat $ CRV také další významné burzy, jako jsou Binance, OKEx atd.

$ CRV je vysoce volatilní, ceny byly 14. srpna 2020 na historickém maximu 54,01 USD a 17. srpna 2020 dosáhly historického minima 4,17 USD. Jelikož se jedná o těženou měnu, počáteční nabídka bude extrémně nízká a pouze se zvýší v průběhu času poté, co bylo vytěženo více. To má za následek vysokou volatilitu cen, jak vidíme, protože s větším počtem tokenů se těží, tito horníci rychle prodají své tokeny na trhu. To platí zejména během počáteční fáze spuštění, kdy je spousta humbuk, ale velmi malá nabídka.

Ti, kdo spekulují na $ CRV, tedy musí být opatrní, protože jsou velmi riskantní.

Jak používat křivku k obchodování

Chcete-li používat Curve Finance, jednoduše přejděte na jejich webový portál na adrese https://www.curve.fi a připojte peněženku web3 jako MetaMask.

Vyberte si, s kterými kryptoměnami chcete obchodovat. Poté klikněte dole na „Prodat“. Vaše peněženka web3 vás poté vyzve k potvrzení transakce.

Po potvrzení to znamená, že váš obchod je úspěšný.

Závěr

Zatímco Curve může být také ziskovou alternativou proti Uniswap, pokud jde o vysokofrekvenční a velkoobjemové obchody, každý musí ještě zvážit, jak efektivně vyvážit potenciální výnosy z odpovídajících rizik.

A pokud bude projekt Curve úspěšně pokračovat v následujících měsících a letech, mohl by se dokonce stát jedním z nejvýkonnějších DEX v prostoru DeFi, který nabízí obchody s nízkým skluzem ve srovnání s konkurencí.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me