Rarible ($ RARI): Vývoj NFT?

Rarible ($ RARI) je platforma, která uživatelům umožňuje vytvářet a prodávat jejich digitální sběratelské předměty zabezpečené technologií blockchain.

Tradiční způsoby marketingu své vlastní umělecké práce, prodeje vysoce hodnotných sběratelských předmětů nebo dokonce jen hledání příležitosti předvést svou práci zbytku světa může být obtížnou snahou. Kromě provozních a finančních nákladů, které mohou tyto cíle vzniknout, vždy existují rizika duševního vlastnictví na konci umělce nebo sběratelského vlastníka. Rarible nabízí inovativní řešení pro tyto obavy – a další.

Prostřednictvím blockchainu vytvořil Rarible platformu, která umožňuje umělcům a majitelům oslovit širší publikum a najít investory, kteří mají zájem. Všechny tyto cíle jsou dosažitelné prostřednictvím platformy, aniž by riskovaly vlastnictví umělce konkrétního umění nebo nárok vlastníka na sběratelskou součást. Ale jak to dělají a jak to všechno začalo?

souhrn

  • Rarible je platforma, která uživatelům umožňuje vytvářet, prodávat a kupovat nepostradatelné tokeny (NFT).
  • RARI je nativní token utility Rarible. Uživatelé mohou tyto tokeny vydělat z různých aktivit na platformě, jako je nákup / prodej uměleckých děl nebo sběratelské předměty – známé jako „těžba likvidity na tržišti“.
  • Token RARI dává držitelům právo rozhodovat o aktualizacích systému na Rarible a upravovat, jaký obsah je na platformě uváděn na trh.

Pozadí

Rarible založili Alex Salnikov a Alexei Falin počátkem roku 2020. Jejich vizí je být schopen vytvořit úspěšnou blockchainovou aplikaci se zaměřením na pomoc umělcům a majitelům sběratelských předmětů.

Tým stojící za Rarible přišel s online tržištěm založeným na blockchainu, kde umělci najdou potenciální kupce jejich obsahu.

Podle Salnikova může účast komunity, pokud jde o rozhodování pro platformu, hodně pomoci v pohybu vpřed. Účtování poplatků za používání platformy je jedním z příkladů obav komunity, o nichž se Salnikov domnívá, že by o nich mohlo být diskutováno, a tedy o jejich rozhodnutí implementovat token řízení.

Tyto funkce poskytly společnosti Rarible část pozornosti, které se platformám decentralizovaného financování (DeFi) dostávalo v polovině roku 2020.

Co je Rarible?

Rarible je decentralizovaná aplikace založená na ethereu (dapp) zaměřená na vytvoření tržiště pro NFT. Také umožňuje uživatelům vytvářet vlastní NFT, což znamená tokenizaci jejich sběratelských položek.

Rarible MarketplaceRarible Marketplace (kredit obrázku: Rarible web)

Pozoruhodným rysem platformy, který také upoutal pozornost mnoha, je její nastavení správy. Prostřednictvím svého nativního obslužného tokenu se uživatelé mohou účastnit rozhodnutí o správě protokolu prostřednictvím hlasovacího mechanismu. Na to odkazuje Rarible implementující decentralizovanou autonomní organizaci (DAO).

Taková funkce na většině trhů NFT v krypto prostoru neexistuje.

Co jsou to NFT?

NFT jsou součástí mnoha inovací blockchainu, které umožňují komukoli vytvořit digitální protějšek drženého aktiva v reálném světě. To v zásadě dává aktivům z reálného světa potenciál nejen k jejich celosvětovému uvedení na trh, ale také mít schopnost přijímat mezinárodní investice, pokud jsou připojena k síti.

NFT také zajišťují, že vlastníci uměleckých děl nebo jakýchkoli děl mohou mít jistotu, že jejich produkty nelze duplikovat pomocí funkce, která umožňuje kontrolu pravosti.

Další informace o NFT.

Jak Rarible používá NFT?

NFT může vytvořit kdokoli. Umělec může snadno přejít na platformu a vytvořit její digitální protějšek. Zda budou chtít své NFT prodat, je na nich.

O nákladech na transakční poplatky při nákupu konkrétního díla může rozhodnout také vlastník NFT. Prostřednictvím funkcí převodu tokenů lze sběratelský materiál pohodlně dát jiné osobě jako dárek pouhým odesláním NFT zamýšlenému příjemci.

Pokud se vlastník uměleckého díla rozhodne, že chce svou práci z platformy odebrat, může tak učinit svobodně. „Vypálením“ NFT lze kresbu odstranit z blockchainu. Nakonec je každá funkce, která se týká vlastnictví sběratelského obsahu, zcela pod kontrolou vlastníků NFT.

Platforma také implementuje „licenční systém“, který funguje podobně jako tradiční mechanismus odměn pro původního tvůrce uměleckého díla. Prostřednictvím tohoto systému má tvůrce nárok na určité procento z prodejní ceny díla, pokud bude znovu prodáno ostatním.

Pokud uživatelé zjistí, že některá umělecká díla nebo sběratelské předměty byly padělané, mohou je také volně hlásit prostřednictvím platformy.

Rarible’s DAO

Budoucí implementace DAO je součástí plánu společnosti Rarible. To je místo, kde mají účastníci jeho platformy právo účastnit se správy protokolů. To znamená, že mohou jako komunita navrhovat upgrady platforem a měnit stávající protokoly.

RARI je token, který podporuje implementaci DAO. Ale jak můžete získat RARI?

$ RARI Token

Jak již bylo zmíněno, RARI je nativní token utility Rarible. Nelze ji koupit z platformy a lze ji získat pouze účastí na aktivitách platformy, jako je nákup a prodej uměleckých děl a dalších sběratelských předmětů. Říká se tomu „Marketplace Liquidity Mining“.

$ RARI Tokenomika$ RARI Tokenomics (kredit obrázku: „Představujeme $ RARI – první token správy v prostoru NFT“ Střední článek)

Těžba likvidity na tržišti byla zahájena 15. července 2020 a vydávání tokenu se konalo každou neděli od 19. července 2020 po dobu 200 týdnů po sobě. Přesně 75 000 RARI je distribuováno uživatelům každý týden, úměrně objemu jejich prodejů a nákupů z předchozího týdne. Kupující i prodávající dostávají stejně polovinu distribuované částky.

Těžba likvidity $ RARI Marketplace - distribuce tokenůTěžba likvidity $ RARI Marketplace – distribuce tokenů (kredit obrázku: „Představujeme $ RARI – první token správy v prostoru NFT“ Střední článek)

Držení RARI opravňuje uživatele k určitým právům. Kromě rozhodnutí o aktualizacích systému mohou být držitelé RARI také součástí moderování komunitní platformy Rarible.

RARI se také používá při přípravě obsahu prodávaného na platformě. Komunita může hlasovat o tom, která umělecká díla patří do jejího týdenního výběru, což jim dává další podporu v dosahu, který potřebují.

Rarible týdenní výběryRarible Weekly Picks (kredit obrázku: Rarible web)

V budoucnu RARI zavede svůj tržní index NFT, který obsahuje portfolio nejvyhledávanějších NFT, které by investoři mohli mít zájem podporovat.

Mezi další budoucí implementace patří:

  • Mechanismus zjišťování cen
  • Mobilní aplikace
  • Sociální funkce
  • Více typů obsahu (AR + VR + Metaverse + 3D)
  • DeFi NFT
  • Částečné vlastnictví

Závěr

Blockchain uvolnil potenciál digitálního světa, což by uživatelům velmi prospělo. Tradičně je obtížné prodat umělecké dílo, aniž byste museli hledat prostředníky, kteří vám pomohou spojit se s širším publikem. Provozní a finanční náklady spojené s tím jsou také zcela jinou diskusí.

A prostřednictvím blockchainu to už nemusí být tak znepokojující. Rarible je jednou z inovací, která zajistí, že sběratelští vlastníci a umělci mohou být zcela nezávislí při rozhodování o svém vlastním majetku.

Společnost Rarible také zajišťuje, že platforma je co nejvíce decentralizovaná, protože rozhodnutí o správě protokolu ponechává na uvážení své komunity. S ohledem na to se cesta před námi jeví jako slibná.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me