Rio DeFi ($ RFUEL): Další hranice financí?

Rio DeFi ($ RFUEL) je blockchainová technologická společnost. Jeho cílem je propojit tradiční finance s blockchainovým prostorem s výkonnou digitální infrastrukturou Rio Chain. Zaměřuje se na zabezpečení, rychlost, škálovatelnost a interoperabilitu s existujícím blockchainem.

Celý ekosystém Rio slibuje širokou škálu služeb, které mohou uživatelé využívat jako alternativu k tradičnímu finančnímu systému. Od spořicích a půjčovacích služeb po obchodní a pojišťovací příležitosti. To vše je přístupné pouze pomocí chytrého telefonu a připojení k internetu.

Pozadí

James Anderson, generální ředitel společnosti Rio DeFi, i jeho tým věří, že dnešní finanční systém naléhavě potřebuje nový vývoj, který by mohl reagovat na potřeby globalizace. Služby poskytované zprostředkovateli, jako jsou platební řešení a převody peněz, nebo kontrola fiat měn místními vládami, nesou řadu obav, které mají dopad na celou finanční situaci, jak ji známe dnes.

Tým stojící za Rio pracoval na ekosystému, který mohou uživatelé snadno používat v každodenním životě k provádění finančních transakcí bez větších tření a nákladů. Jádrem projektu je cíl podpořit masové přijetí kryptoměn mezi širokou veřejností.

Je před námi ještě hodně práce, ale Rio vyvinulo model, který dokáže reagovat na rychle se měnící mezinárodní finanční situaci.

Co je RIO DeFi?

Rio Chain je platforma služeb decentralizovaného financování (DeFi) využívající inteligentní smlouvy. Účelem platformy je poskytnout ekosystém, který dokáže zálohovat decentralizované aplikace (dApps) poskytující finanční služby založené na jediném, ale účinném a rychlém blockchainu.

Je postaven na vlastním řetězci a vidí problémy, s nimiž se setkávají sítě bitcoinů a etherea. Právě teď objem transakcí, které procházejí těmito špičkovými řetězci, způsobil pomalé transakce, drahé náklady na plyn a špatnou míru přijetí. Musela existovat další platforma, na které by se mohl zakládat jejich nový ekosystém, a byl to řetězec Rio, který vymysleli.

Prostřednictvím Rio DeFi mohou nové dApps podporovat nové peněženky, služby a kryptoměny.

Jak RioDeFi fungujeJak RioDeFi funguje

Paritní substrát

Tým Rio věří, že nejlepším způsobem, jak pokročit ve vývoji kryptoměn, je vytvořit blockchain, který může volně komunikovat s ostatními. Proto pokračovali v implementaci technologie Parity Substrate, která umožnila dalším blockchainovým projektům snadno se zapojit do Ria pomocí parachainů.

Parachains jsou samostatné blockchainy, které lze použít k vývoji nových dApps, které lze pohodlně nasadit do jiných řetězců bez problémů s interoperabilitou.

PadákyPadáky

Tři hlavní fokusy projektu Rio

Řešení Rio příliš častého problému pomalých, neefektivních a nákladných blockchainů je model, který podporuje jejich tři hlavní zaměření, a to: použitelnost, škálovatelnost a bezpečnost.

Hybridní model: Sestavení nové sítě, která může poskytnout škálovatelnost a vyšší propustnost transakcí (s tak krátkými dvěma sekundami na blok v době potvrzení), je dosaženo vývojem federovaného modelu pro blockchain Rio.

Flexibilita: Nasazením tlumočníků virtuálních strojů s velmi nízkými požadavky na klienty a přizpůsobitelnými konsenzuálními algoritmy zbavuje řetězec Rio rigidity a rizik centralizace. Všechno postavené na vrcholu řetězce Rio lze snadno upravit podle převládajících tržních podmínek bez jakéhokoli tření, pokud jde o implementaci.

Interoperabilní: Protože řetězec Rio je navržen tak, aby podporoval snadné propojení mezi jinými řetězci, může efektivně spojovat různé organizace dohromady navzdory rozdílu v jejich blockchainových platformách.

Tři hlavní zaměření RioChainTři hlavní zaměření RioChain

Konsenzuální algoritmus (doklad o oprávnění)

Rio používá mechanismus konsensu Proof-of-Authority (PoA), který přijímá konsensuální algoritmy Substrate’s Aura (Authority Round) a GRANDPA (GHOST-based Recursive ANcestor Deriving Prefix Agreement).

Tyto dvě nové kombinace pro implementaci PoA zajišťují, že existují různé algoritmy, které určují, jak se s daty bloku zachází a jak se dosahuje finality pro každou transakci. Delegováním úkolu rozdělení zápisu blokových dat na Auru a předáním procesu ověřování konečnosti společnosti GRANDPA dosáhlo Rio lepší flexibility bez ohrožení bezpečnosti transakcí prováděných on-chain.

Připravuje se plán Rio přejít na Proof-of-Stake (PoS), podobně jako mechanismus konsensu implementovaný na bitcoinovém blockchainu. Od této chvíle tým za Rio pracuje na přechodu na BABE (Blind Assignment for Blockchain Extension) z Aury, aby položil základy potřebné pro případné přijetí PoS.

 • AURA: Je určen jako konsensuální algoritmus k vytvoření dalších bloků od potvrzení. Funguje pomocí vybrané sady validátorů, které generují bloky v daném čase. Pouze autorizované uzly se mohou stát validátory.
 • DĚDEČEK: Je pověřen úkolem poskytnout ukončení bloku pomocí „vážených autorit“. Nebudou vyrábět žádný blok pro síť, ale hlasují o „nejlepší“ verzi bloků vytvořených validátory. Pokud více než dvě třetiny pověřených orgánů hlasují o verzi stavu blockchainu, považuje se to za konečné.

Federovaný blockchain

Rio věří, že federovaný blockchain je lepší než veřejný blockchain bez povolení z několika důvodů. Poskytuje rychlejší rychlost transakce, škálovatelnost, nízké transakční náklady, nízkou spotřebu energie, silnější zabezpečení a zvýšenou schopnost poskytovat funkce ochrany osobních údajů.

Implementace federovaného modelu umožňuje Riu dosáhnout 2sekundového potvrzení času bloku, rychleji než jiné existující blockchainy v prostoru DeFi. A i při této rychlosti je řetězec Rio stále schopen chránit síť před 51% útoky a zároveň dokáže zpracovat téměř 3 000 transakcí za sekundu.

Právě teď tým stojící za Rio zvažuje implementaci hybridního modelu konsensu PoS a PoA, doplněného validátory lehkých uzlů. To znamená, že kdokoli se pravděpodobně bude moci účastnit ověření sítě pouze s mobilními telefony jako přiřazenými uzly.

Žeton Rio Fuel ($ RFUEL): Odměny pro držitele žetonů

Rio odměňuje účastníky blockchainu Rio Fuel ($ RFUEL), které je také jeho nativním tokenem. RFUEL lze použít jako úložiště hodnoty, platby za poplatky za plyn nebo k provádění inteligentních smluv.

1 miliarda RFUEL tokenů bude vytvořena prostřednictvím akce generování tokenů (TGE), která bude 70% z těchto tokenů distribuována za účelem stimulace aplikací a uživatelů, což přispěje k růstu ekosystému, 20% bude prodáno prostřednictvím prodeje komunitních davů a ​​soukromých tržby a 10% (100 milionů) bude udržováno jako rezervy, které se pomalu uvolní po dobu 5 let.

V tabulce níže najdete podrobnější informace o distribuci tokenů RFUEL:-

Distribuce RFUEL tokenů

Token Rio Fuel ($ RFUEL): veřejný prodej

The první kolo veřejný prodej tokenu RFUEL společnosti Rio Fuel byl vyprodán za 40 minut 11. září 2020. Cena prvního kola je na 0,16 $, minimální limit příspěvku je 1 000 USD a maximální limit příspěvku je 10 000 USD. Nárokovací období je 61 dní s odemčením 1/3 počínaje událostí generování tokenů (TGE) a ve dnech 31 a 61 po TGE.

The druhý kolo se konalo 15. září 2020 v 6:00. UTC. Cena za 2. kolo bude na 0,18 $, minimální limit příspěvku je 1 000 $ a maximální limit příspěvku je 10 000 USD. Nárokovací období je 1 měsíc s odemčením 1/4 na TGE a ve dnech 11, 21 a 31 po TGE. Všechny vložené žetony jsou automaticky vsazeny, aby získaly odměny za vsazení RFUEL.

Veřejné prodeje RFUEL 3. kolo je Uniswap Initial DEX Offering (IDO). RFUEL bude k dispozici pro obchodování na Uniswap s počáteční cenou ve výši 0,20 $ a všechny tokeny budou plně odemčeny, tj. okamžitě k dispozici pro obchodování. 0,20 $ je však pouze počáteční cena a vzhledem k tomu, že všechna předchozí kola byla přepsána, existuje možnost, že ceny budou po zahájení obchodování okamžitě kolísat.

Podrobnější informace najdete na Telegram Rio DeFi.

Použijte případy řetězce Rio

Bitcoinová půjčovací platforma: Uživatelé mohou vkládat své BTC do inteligentních kontraktů v rámci řetězce Rio Chain a získávat úroky ze svých aktiv. Dlužníci mohou také snadno využít své BTC půjčením prostřednictvím řetězce Rio.

Bitcoinová půjčovací platformaBitcoinová půjčovací platforma

Spořící účet: Zabezpečení Rio může být útočištěm také pro střadatele BTC. Uživatelé mohou bezpečně ukládat své BTC a další podporované kryptoměny, zatímco vydělávají vysoké úrokové sazby ve srovnání s tradičními spořicími službami od bank a jiných poskytovatelů.

Spořící účet

Decentralizovaný elektronický obchod: Obchodníci mohou volně využívat řetězce Rio, aby digitalizovali své podnikání a snížili přitom obrovské provozní náklady. Zavedení jejich řídících a prodejních operací v řetězci Rio může obchodníkům umožnit přístup k širší škále nakupujících díky nižším nákladům, lepším platebním branám, transakčním modelům bez hranic a větší ochraně osobních údajů zákazníků.

Závěr

Vývoj prostoru DeFi závisí na úspěchu projektů, které jsou schopné překlenout veškerý stávající vývoj na několika blockchainech. To platí zejména pro užitečné inovace, které se zasekly v sítích s vysokým provozem. Pokud je cílem přijetí, je skvělý způsob, jak vybudovat interoperabilní blockchain, který podporuje implementaci napříč řetězci.

Blockchain-agnostický model Rio DeFi by mohl v prostoru DeFi vytvořit infantilní cestu inovací. Propojením různých blockchainů dohromady můžeme nejen dosáhnout rychlejšího přijetí, ale také většího zájmu o vývoj interoperabilních modelů DeFi.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me