Průvodce nákupem bitcoinů

Mnoho lidí, i když je zvědavých, se vyhýbá investování do bitcoinů. Většinou, protože se to jeví jako komplikovaná investiční příležitost, si ostatní uvědomují, že na internetu koluje mnoho podvodů s bitcoiny a mnoho lidí tímto způsobem přišlo o výdělky. Můžeme vás ujistit, že bitcoiny mají pro investory mnoho výhodných příležitostí a jejich popularita roste rychleji, než si myslíme. Je pro nás důležité, abyste rozuměli tomu, jak nakupovat bitcoiny a jak to funguje, než do nich investujete. Tímto způsobem budete mít všechny informace, které potřebujete k informovanému investičnímu rozhodnutí.

Než začneme: Zde je několik klíčových stánek s jídlem

  • Bitcoin vznikl v roce 2009 a vytvořil jej softwarový vývojář Satoshi Nakamoto (pseudonym).
  • Bitcoin je virtuální měna, což znamená, že existuje online a nelze jej tisknout ani vybírat.
  • Bitcoin je decentralizovaný a není řízen žádnou finanční institucí ani ústředním orgánem.
  • Všechny bitcoinové transakce jsou vedeny ve veřejné knize. To je zcela transparentní a tímto způsobem lze vysledovat transakce.
  • Ačkoli je téměř nemožné, aby byly vaše bitcoiny napadeny hackery, je možné, aby byla vaše bitcoinová peněženka kompromitována. Proto je důležité, abyste jej bezpečně uložili.

Co musíte začít

Před nákupem bitcoinu potřebuje nový investor několik věcí. To zahrnuje účet směnárny kryptoměn, doklady totožnosti, zabezpečené připojení k internetu a způsob platby. Doporučujeme, aby všichni bitcoinoví investoři měli svou vlastní osobní peněženku mimo burzovní účet. Bitcoiny je možné získat v konkrétních bankomatech, ale je důležité si uvědomit, že bitcoinové bankomaty nyní od začátku roku 2020 vyžadují ID vydané státem. Nedoporučujeme, aby se noví investoři spoléhali na bitcoinové bankomaty.

Dychtiví bitcoinoví investoři musí upřednostňovat svou bezpečnost a soukromí. Možná nebudete schopni akumulovat své bitcoiny fyzicky, ale považovat za špatný nápad chlubit se tím, kolik bitcoinů vlastníte, je špatný nápad. Jak již bylo zmíněno dříve, je důležité zabezpečit si bitcoinovou peněženku. Kdokoli, kdo získá přístup k soukromému klíči k veřejné adrese v bitcoinovém blockchainu, může provádět transakce. Proto by měl být váš soukromý klíč udržován v tajnosti.

Veřejná kniha je přístupná komukoli. Lze však zobrazit pouze transakce. Vaše identita je utajena. Bitcoinové transakce jsou transparentnější než hotovostní transakce, ale u bitcoinů je lze použít anonymně.

Zde je podrobný návod, jak nakupovat bitcoiny

Krok 1: Vyberte vhodnou burzu

Je velmi důležité, abyste se přihlásili k výměně kryptoměny. Umožní vám nakupovat, prodávat a držet kryptoměnu. Doporučujeme zvolit burzu, která vám umožní bezpečně si vybrat kryptoměnu do vaší osobní peněženky. Jelikož jsou bitcoiny decentralizované a mají individuální suverenitu, některé burzy vám umožňují zůstat v anonymitě. Většina burz funguje samostatně a je také decentralizovaná.

kde koupit bitcoin

Krok 2: Ověřte a financujte svůj účet

Po výběru vaší výměny se ujistěte, že máte po ruce své osobní dokumenty. Možná budete muset uvést své číslo sociálního zabezpečení, podrobnosti o svém zaměstnavateli a obrázek řidičského průkazu. Tento proces lze přirovnat k otevření účtu brokera. Svou kreditní kartu můžete použít k nákupu kryptoměny. Většina burz vám umožňuje přímé připojení vašeho bankovního účtu nebo vklad fiat měny do fiat peněženky.

Krok 3: Zadejte objednávku

jak nakupovat bitcoiny na etoro

Jakmile k účtu připojíte možnost platby, můžete nyní nakupovat bitcoiny. Vaše burza vám poskytne řadu typů objednávek a různé způsoby investování. Většina burz nabízí trhy, omezuje objednávky a možnosti opakovaných investic.

Krok 4: Otevřete digitální peněženku

V digitální peněžence budete mít všechny své bitcoiny a další kryptoměny. Tato peněženka pracuje s technologií Blockchain. Existuje mnoho poskytovatelů digitálních peněženek online. Před výběrem vhodného doporučujeme provést průzkum. V zásadě musíte mít na paměti dva typy peněženek:

  • Žhavé peněženky: Žhavé peněženky odkazují na online peněženky. Tato peněženka funguje na zařízeních připojených k internetu, jako jsou počítače, telefony nebo tablety. Tyto peněženky jsou obvykle zranitelnější, protože generují soukromé klíče k vašim mincím a jsou zranitelnější vůči hackerům.
  • Studené peněženky: Studené peněženky označují peněženky, které nejsou připojeny k internetu. Obvykle se označují jako offline peněženky a jsou bezpečnější než horké peněženky, protože nezávisí na zařízeních připojených k internetu. Studené peněženky ukládají váš soukromý klíč na něco, co není připojeno k internetu a může být dodáváno se softwarem, který funguje paralelně, takže si můžete prohlédnout své portfolio bez ohrožení svého soukromého klíče.

Existují alternativní způsoby nákupu bitcoinů?

Ano jsou. Zde je několik dalších způsobů nákupu bitcoinů:

1. Bitcoinové bankomaty

Bitcoinové bankomaty jsou podobné bitcoinovým výměnám osobně. Můžete vložit hotovost do stroje a poté ji použít k nákupu svých bitcoinů. Poté bude převeden do vaší digitální peněženky. Bitcoinové bankomaty se stávají velmi oblíbenými.

2. Výměny typu peer to peer

Na burzách P2P můžete po vytvoření účtu odesílat žádosti o nákup nebo prodej bitcoinů. To zahrnuje informace o platebních metodách a cenách. Poté budete moci procházet výpisy uživatelů, kteří kupují a prodávají své bitcoiny, a vybrat, s kým chcete obchodovat.

Nejlepší způsob, jak chránit své bitcoiny

Jak již bylo vysvětleno dříve, bitcoiny jsou uloženy v digitální peněžence. Tato peněženka může být hardwarová nebo online. Může být také uložen na vašem mobilním zařízení, počítači nebo uložen na vaší osobě vytištěním soukromých klíčů a adres na papír. Možná se divíte, jak bezpečné jsou všechny tyto možnosti peněženky? To záleží na tom, jak spravujete svou peněženku a sadu soukromých klíčů, které obsahuje. Největší nebezpečí, kterému čelíte, je ztráta soukromého klíče nebo jeho odcizení.

*Důležité oznámení: kdokoli, kdo má přístup k vašim soukromým klíčům, bude moci provádět transakce. Proto zdůrazňujeme důležitost zabezpečení vašich účtů digitální peněženky před hackery.

Účet můžete chránit několika způsoby:

  • Aktivujte režim offline

Toto se také označuje jako skladování v chladu. Chladírenské peněženky nejsou připojeny k internetu, což z něj činí bezpečnější volbu a brání hackerům v získání přístupu k vašemu účtu přes internet. Doporučujeme rozdělit bitcoiny, které vlastníte. Některé uschovejte v digitální peněžence a zbytek v chladírně.

  • Zálohujte si peněženku

Celou svou peněženku můžete zálohovat velmi brzy na své nákupní cestě. V případě, že vaše zařízení selže, může být historie pravidelných záloh velmi dobře jediným způsobem, jak obnovit měnu v digitální peněžence. Když zálohujete peněženku, nezapomeňte ji uložit na více místech a nastavit silné heslo.

  • Šifrujte svou peněženku

Šifrování je vždy výhodné při přidávání další vrstvy zabezpečení do vaší peněženky. To jednoduše znamená přidání silného a zabezpečeného hesla do vaší peněženky. Slabé heslo bude stále znamenat, že váš účet je zranitelný a snadno přístupný hackerům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me