Průvodce nastavením uzlu blesku (s Dockerem)

Tato příručka vás seznámí s nastavením uzlu Lightning pro odesílání a přijímání bitcoinů v bleskové síti. Uzel bude vždy online – bleskové transakce budete moci odesílat a přijímat kdykoli. Budeme používat Docker kontejner umožňující rychlejší nasazení a aktualizaci. Vzdálené uzly blesku jsou skvělé pro každého, kdo chce vydělat nějaké peníze navíc směrováním bleskových síťových transakcí pro pasivní příjem.

  • Obtížnost: Střední
  • Potřebný čas: 1 hod
  • Typ instalace: LND s Dockerem
  • Předpoklady: Schopnost nasadit uzly na AWS nebo DigitalOcean

Tato příručka byla převzato z výukových programů ZAP – včetně několika aktualizovaných příkazů.

Poznámka: V této příručce budeme používat Bitcoin Testnet – testovací prostředí, kde můžeme dělat chyby bez vážných následků. Jakmile budete s nasazením uzlu spokojeni, můžete přepnout na bitcoinovou síť tak, že v kódu nahradíte výraz „testnet“ výrazem „mainnet“..

Vzdálené nastavení uzlu pomocí Dockeru

U tohoto nastavení budete muset nastavit svůj vlastní vzdálený uzel na cloudové hostitelské službě, jako je AWS nebo DigitalOcean. V tomto příkladu jsem nasadil instanci t2.micro na AWS se systémem Ubuntu Server 18.04. Můžete nasadit jakýkoli typ serveru, pokud podporuje Docker, můžete jít.

Poznámka: na VPS musí mít alespoň 1 GB RAM. Cokoliv jiného bude mít za následek časté pády.

Chcete-li získat Docker, nainstalujte jej pomocí těchto příkazů

sudo apt aktualizace sudo apt nainstalovat docker.io

Instalace uzlu Lightning

U kontejneru použijeme obrázek vytvořený společností Zap – je již předem nakonfigurován se vším, co potřebujete, abyste mohli začít (lnd, lndconnect). Prvním krokem je vytvoření „svazku“, který umožní uchování našich dat pro případ, že by byl kontejner v budoucnu zničen. Svazek, který vytváříme, se nazývá „lnd-data“.

Poznámka: ukotvitelný panel některých instalací nevyžaduje „sudo“, pokud narazíte na problémy, spusťte ukotvitelný panel bez zvýšených oprávnění „sudo“.

sudo docker volume create lnd-data

V dalším kroku spustíme nejnovější obrázek z „lnzap / lnd: latest“. Chystáme se připojit k bitcoinovému Testnetu – tímto způsobem, pokud uděláme nějaké chyby, neztratíme skutečné bitcoiny.

Připojujeme se také k veřejným neutrinovým klientům – to výrazně snižuje požadavky na pevný disk pro tento uzel.

Před provedením nezapomeňte vyplnit svou IP v sekci YOUR_EXTERNAL_IP.

sudo docker run -v lnd-data: / lnd –name = lnd-node -d \ -p 9735: 9735 \ -p 10009: 10009 \ lnzap / lnd: latest \ –bitcoin.active \ –bitcoin.testnet \ –debuglevel = informace \ –bitcoin.node = neutrino \ –neutrino.connect = testnet1-btcd.zaphq.io \ –neutrino.connect = testnet2-btcd.zaphq.io \ –autopilot.active \ – -tlsextraip = YOUR_EXTERNAL_IP \ –externalip = YOUR_EXTERNAL_IP: 10009 \ –rpclisten = 0.0.0.0: 10009

Gratuluji! Váš bleskový uzel je funkční.

Vytvořte bitcoinovou peněženku

Nyní je čas vytvořit bitcoinovou peněženku. Můžete to udělat přímo interakcí s dolním uzlem prostřednictvím Dockeru.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet create Bitcoinová peněženka byla úspěšně vytvořena. Ujistěte se, že je fráze semene bezpečná (napsaná na papíře)

Pomocí následujícího příkazu můžete vytvořit novou adresu

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet newaddress np2wkh

Získáte bitcoinovou adresu, na kterou můžete posílat bitcoiny na financování účtu. Jelikož jsme v bitcoinovém Testnetu, můžete použít https://coinfaucet.eu/cs/btc-testnet/ financovat účet zdarma.

PRO TIP: Můžete zkontrolovat, zda váš uzel funguje, skenováním portů 10009 a 9735 pomocí https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/. Je to skvělý způsob, jak zkontrolovat, zda brána firewall neblokuje komunikaci a zda je celkové nastavení úspěšné. Běžící uzly budou mít pro 2 porty vždy stav „OTEVŘENO“.

Připojení vzdáleného uzlu k aplikaci ZAP iOS

Aplikace ZAP pro iOS umožňuje snadný přístup ke vzdálenému uzlu uzlu, odesílání transakcí, správu kanálů a další. Aplikace ZAP je zdarma a lze ji stáhnout z https://zap.jackmallers.com/

Chcete-li připojit ZAP ke vzdálenému uzlu, spusťte tento příkaz:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lndconnect –bitcoin.active

Získáte QR kód, který můžete naskenovat pomocí peněženky („Připojit ke vzdálenému uzlu“) a dokončit vazbu. (Poznámka: Starší průvodci vás žádají, abyste použili zapconnect, který již nefunguje a zobrazí vám chybu).

Vytváření kanálů s jinými uzly

Chcete-li začít provádět platby, budete muset vytvořit bleskové kanály s dalšími uzly v síti. Skvělé místo pro zahájení hledání dalších uzlů je přes https://1ml.com/testnet/. Toto je seznam všech uzlů testnet.

QR kód pro různé servery můžete naskenovat pomocí „Nastavení“ -> „Správa kanálů“ -> „+“

Užitečné nástroje a příkazy pro ladění

Nyní jste hotovi – vzdálený uzel běží a je financován. K vyzkoušení konfigurace můžete použít tyto následující testy:

Zkontrolujte stav LND

Tento příkaz kontroluje stav lnd a zda jste plně synchronizováni se sítí bitcoinů.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet getinfo

Kontrola protokolů LND

Pokud dojde k problémům a problémům, obvykle se zobrazí v protokolech. Pomocí tohoto příkazu získáte přístup k nejnovějším 100 zprávám protokolu

sudo docker logs –tail 100 -f lnd-node

Restartování kontejneru

Když restartujete uzel, budete muset restartovat kontejner. K tomu budete potřebovat znát ID kontejneru a poté jej spustit.

sudo docker ps -a sudo docker start CONTAINER_ID

Odemknutí peněženky

Pokaždé, když restartujete kontejner, budete muset peněženku odemknout:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli odemknout

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me