Bitcoinové podvody: Jak se jim můžete vyhnout

co je obchodník s bitcoiny

V průběhu let byla vznesena řada obav ohledně trhů s kryptoměnou a ICO, zejména pokud jde o nedostatečnou ochranu investorů ve srovnání s tradičními trhy.

Stejně jako každá investice existují i ​​rizika spojená s obchodováním na trhu kryptoměn. Pro nové investory může být porozumění bitcoinům a dalším kryptoměnám trochu složitější, což z nich dělá ideální cíl pro podvodníky. Existuje velká příležitost k podvodu a manipulaci a je bezpodmínečně nutné, aby se potenciální investoři vzdělávali ohledně nestálé povahy kryptoměny a při přijímání zavádějících informací.

Kontrolní seznam: Jak detekovat bitcoinový podvod

Vytvořili jsme užitečný kontrolní seznam, který pomáhá novým nebo potenciálním investorům při identifikaci podvodů s bitcoinovými webovými stránkami:

 • Zkontrolujte, zda se web bezpečně připojuje přes https (ne http). Pokud adresa začíná „http“ namísto „https“, data odesílaná na web nejsou zabezpečená.
 • Ujistěte se, že v adresním řádku webového prohlížeče vidíte slovo „zabezpečené“ nebo ikonu visacího zámku. To naznačuje, že web je skutečně bezpečný.

  Pokud má adresa URL znatelné pravopisné chyby, je pravděpodobné, že je web falešný.

 • Pokud na webu najdete další špatnou gramatiku, nepříjemné frázování nebo pravopisné chyby, postupujte opatrně.
 • Pokud web slibuje neobvykle vysoké zisky, postupujte opatrně. To nemusí nutně znamenat podvod, ale mělo by to být označeno.
 • Zkuste najít stránku „o nás“ a zkontrolujte, zda existují nějaké informace o lidech, kteří ve společnosti pracují, nebo zda je společnost registrována. Pokud nejsou k dispozici žádné nebo žádné informace, postupujte opatrně.
 • Zkontrolujte, zda jiné renomované weby odkazují na web, na kterém se nacházíte. To vám dá znamení, že těmto stránkám lze důvěřovat a jsou renomované.
 • Vždy zkontrolujte, zda neobsahují recenze nebo posudky předchozích uživatelů. Kryptokomunita obvykle šíří zprávy o podvodech rychle.
 • Dávejte si pozor na weby, které si nárokují jakékoli potvrzení celebrit. Mnoho investičních podvodů předstírá schválení celebrit.
 • Dozvíte se tolik o burzách kryptoměn a o tom, jak fungují. Trh s kryptoměnami je složitý. Před investováním proveďte průzkum.

Tři hlavní bitcoinové podvody, na které byste si měli dávat pozor

Phishing

Phishing je nejčastější ze všech podvodů souvisejících s bitcoiny nebo kryptoměnou. K tomuto podvodu obvykle dochází, když investor obdrží nevyžádaný e-mail, který tvrdí, že pochází od banky nebo v tomto případě od vaší krypto burzy nebo poskytovatele peněženky. Tento e-mail obsahuje odkaz, který vás přesměruje na web, který vypadá shodně s burzou nebo peněženkou, kterou obvykle používáte. Jakmile na této neoficiální stránce zadáte údaje o svém účtu, podvodníci mají vše, co potřebují, aby se mohli přihlásit k vašemu skutečnému účtu a ukrást vaše prostředky.

Falešné burzy a peněženky

Buďte opatrní při výměně bitcoinů. Některé lákají potenciální investory propagačními nabídkami, které zní nereálně, zatímco jiné tlačí investory, aby si vytvořili účet a vložili prostředky. Dokonce jde tak daleko, že nabízí bonusy. Existují také podvodníci, kteří vytvořili sofistikované aplikace falešné peněženky, které umožňují uživateli stahovat a registrovat se v aplikaci. Tyto aplikace jsou vytvořeny za účelem odcizení důležitých informací o účtu.

Podvodné ICO

Mnoho potenciálních investorů má zájem na generování vysokých výnosů z trhu kryptoměn. Pro ty, kteří se chtějí dostat do přízemí, je pro průměrného člověka nejjednodušší volbou koupit mince nebo žetony ICO. Jen v roce 2018. ICO získalo celkem 11,69 miliardy dolarů. Podvodníci využili výhod potenciálních investorů vytvořením falešných ICO a přesvědčením lidí, aby si koupili kryptoměnu, která neexistuje. Proto se stalo životně důležitým přečíst si posudky a recenze, jako je tato recenze obchodníka s bitcoiny, abyste otestovali legitimitu a získali více informací.

Jakmile jste investovali do podvodu, šance na vrácení peněz jsou malé. To platí pro všechny mezinárodní podvody, zejména kryptoměna je obzvláště obtížné obnovit. Navrhujeme, abyste co nejvíce prozkoumali jakoukoli kryptoměnu, která vás zajímá. Kryptoměny jsou spekulativní, složité a zahrnují významná rizika. Výkon je někdy nepředvídatelný a neexistuje záruka, že při každém pokusu dojde k vysoké návratnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me