Co je směnárna kryptoměn a jak fungují?

Scéna:

Chystáte se vydat na cestu kryptoměn a hledáte koupit svůj první digitální tender.

Provedli jste průzkum a víte, které žetony vás polechtají, a rozhodli jste se pro něj. Nyní jste připraveni koupit.

Až na to, že nejste. Ještě ne.

Možná uvidíte, že jste se rozhodli, co koupit, ale nerozhodli jste se, jak a kde to koupit.

Jak a kde jsou zabaleny do jednoho čistého balíčku: burzy kryptoměny.

Co je směnárna kryptoměn?

Kryptoměnové burzy jsou jako kryptomenová verze burzy; kupujícím a prodávajícím je nabízena platforma pro obchodování s různými aktivy, která jsou oceněna na základě aktuálních tržních cen. Burzy obvykle nabízejí konvenční transakce fiat-to-crypto a nabízejí také obchody krypto-krypto. Například na jihoafrické burze Coindirect, zákazník si může koupit bitcoiny za jihoafrický rand nebo euro nebo může své bitcoiny vyměnit za XRP od Ripple.

Jaké jsou typy výměn?

Existují tři typy burz s kryptoměnou:

Obchodní platformy: Platformy, které navzájem propojují kupující a prodávající.

Zprostředkovatelé: Platformy, které prodávají kryptoměny za cenu stanovenou makléřem. Jedná se podobně jako poskytovatelé služeb zabývající se Forexem.

Přímé obchodování: Platformy, které nabízejí přímé peer-to-peer obchodování. To umožňuje uživatelům směňovat měny po celém světě a prodejce a kupující se vyrovnávají s cenou.

Jaké jsou požadavky na burzy kryptoměn?

Aby mohla směnárna kryptoměn existovat a fungovat, musí dodržovat zákony dané země. Tyto zákony se v jednotlivých zemích liší, ale obecně se řídí předpisy týkajícími se ochrany zákazníka.

Dva z nich jsou ve většině zemí důležité:

 • Zákony proti praní peněz (AML); a
 • Poznejte zákony svých zákazníků (KYC).

Existují zákony AML, které zabraňují jakékoli nelegální činnosti související s penězi, které přicházejí jako legitimní. Zákony KYC mají zajistit, aby platforma, jako je burza, věděla, s kým jedná; chránit stávající zákazníky, obchod a integritu obchodní transakce. Je to něco jako mít kreditní skóre – přičemž banky důvěřují jednotlivci, protože si vybudovali důvěryhodnost.

Aby to bylo možné regulovat, většina burz žádá obchodníky a uživatele, aby propojili svůj účet na platformě se svým osobním bankovním účtem. Nejprve to pomůže vytvořit místo, ze kterého lze odesílat a přijímat fiat měnu. Zadruhé, pomáhá ověřit totožnost a důvěryhodnost člověka.

Co je decentralizovaná burza kryptoměn?

Existují dva typy burz s kryptoměnou: tradiční burzy a decentralizované burzy.

Cílem decentralizované burzy je fungovat bez jakékoli ústřední řídící osobnosti. To znamená, že platforma běží na blockchainu, který nedrží žádné prostředky, informace ani data, ale umožňuje transakce mezi uživateli. Pomocí inteligentních kontraktů generuje decentralizovaná burza něco, čemu se říká „proxy tokeny“, které představují aktivum, které nabízí příležitost obchodování mezi uživateli.

Jaké jsou největší burzy kryptoměn?

V době psaní tohoto článku byly největší kryptoměnové burzy, pokud jde o tržní kapitalizaci podle CoinMarketCap jsou následující:

 1. LBank
 2. Binance
 3. Bit-Z
 4. BW
 5. OKEx

Kryptoměna si vyměňuje s většinou trhů, které platforma nabízí CoinMarketCap jsou následující:

 1. HitBTC
 2. YoBit
 3. Binance
 4. Huobi Global
 5. KuCoin

Co je to vazební služba?

V souvislosti s výměnou kryptoměny přicházejí otázky úschovy. To se týká zadržení, které má platforma informací o zákazníkovi, například jeho soukromých klíčů nebo historie transakcí, pomocí rozvahy namísto prostřednictvím blockchainu.

Vazební služba umožňuje obchodníkovi rychlou a levnou službu, ale stojí to za cenu transparentnosti.

Co je nevazební služba “?

Naproti tomu nevazební službu může nabízet obchodní platforma, která nevyžaduje, aby si uživatelé na své platformě vytvořili účet. Rovněž nedrží kryptoměnu obchodníka v rozvaze. To znamená, že je zde zahrnuta další vrstva zabezpečení i anonymita. Tyto služby umožňují automatické uskutečňování transakcí.

Co hledám při výměně?

Pokud jste při výběru burzy museli vytvořit kontrolní seznam, měli byste zvážit několik aspektů:

 • Důvěryhodnost: Burza by měla být schopna prokázat, že je důvěryhodná
 • Poplatky a platby: Všechny burzy mají různé poplatky a musíte se ujistit, že víte, k čemu se přihlašujete, pokud jde o poplatky. Nezapomeňte také vědět, jaké způsoby platby směnárna nabízí. Mohou to být metody, jako je místní banka, kreditní karta nebo Paypal.
 • Omezení a předpisy: Některé země jsou vůči kryptoměně přátelské, zatímco jiné nikoli. Než si burzu vyberete, ujistěte se, že je ve shodě s vládou vaší země.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me