Začínáme: jaké jsou základní stavební kameny kryptoměny?

Pokud uvažujete o vstupu do kryptoměny, nedávno jste investovali, nebo pokud to bylo před nějakou dobou a máte vynikající paměť, možná si vzpomenete na pocit ohromného zmatku, zmatku a zmatku, který se dostavil. Možná vás napadla myšlenka v duchu toho, že „kryptoměna rozhodně hraje do záhadné povahy digitálního financování“. Pokud ano, a vaše myšlenky se zamračily a obočí se svraštilo, když se pokoušíte potýkat s tavícím kotlem technologie, financí a nedostatku porozumění, nejste sami.

Ponořit se do temného hlubokého konce bitcoinů, blockchainu a nekontrolovaného bankovnictví by se mohlo cítit docela ohromující, pokud člověk nemá správnou záchrannou vestu, která by pomohla s propadem. Nebo ještě horší, špatná záchranná vesta ve formě „podpory“ od lidí, kteří si rádi myslí, že rozumějí, když nevědí, jaký je rozdíl mezi krypto hard-fork a příbory na jídelním stole.

Online zdroje jsou určitě užitečné, ale pokud nemáte trochu znalostí základů a snažíte se zvládnout technologicky řízené pojmy, mohl by si Layman také sbalit kufr a jít domů a nechat za sebou papírovou peněženku.

Pokud by si však Layman sbalil kufry, neměli bychom komplexní manželství inovativního vzrušení, které přichází s kryptoměnou. (Nebo možná myslím na Satoshi Nakamota, ale protože neznáme jméno tvůrce bitcoinu, mohli bychom předpokládat, že jde o laika a bude přesný na peníze.)

Satoshi Nakamoto a jeho záhadná přítomnost nám přinesli bitcoiny a vedli nás králičí jámou kryptoměny.

Je to přijetí, to, co se děje na trhu, jsou to technologie, politika a finance, vše zabalené do komplikovaného balíčku inovací, kterých se můžeme rozhodnout věnovat nebo se jich vzdát.

Vezmeme-li si jako příklad cenu bitcoinu – vzrostl a klesl vícekrát než pětileté učení, které se učí jezdit na kole, ale v sestupných směrech se neustále zvyšuje jedna věc – zájem lidí v tom. A tato konstanta musí být z nějakého důvodu. Koncept decentralizovaných peněz – měna bez vlád a daní a skrytých poplatků – vyvolal zájem, který přerostl v bouřlivý průmysl.

Podíváme-li se na statistiky, kryptoměně se v posledním roce dostalo větší pozornosti než Oprah Winfreyové. Počáteční nabídky mincí – způsob, jakým mohou začínající podniky s kryptoměnou získávat finanční prostředky podobné těm, které nabízejí veřejné nabídky – vynesly neuvěřitelných 5,6 miliard USD. Jedná se o miliardy investované do projektů, které jsou založeny na myšlence, která není ani deset let stará.

Nejen, že existuje zájem, je zde také optimismus. Trendy Google ukazují, že otázka „co je bitcoin“ je mnohem více prozkoumána po celém světě než otázka „selže bitcoin“.

Zájem byl vzbuzen a bankovní účty nejsou jedinou věcí, která to dokazuje.

Ať už je to bublina – jak ji mnozí nazvali – hazard nebo vyložený podvod, je tu nyní a je to aktuální téma a už jen z tohoto důvodu by stálo za to vědět něco o inovaci, která se vyvíjí více než jen vlnění v rybníku, ale nová vlna potenciálu.

Co tedy dělat, pokud máte zcela nový zájem a nic o tom nevíte?

Ze zkušeností vám může kdokoli v něčem novém říct, že je to jako stavět s bloky; je to proces. Naučíte se jednu věc, bolesti hlavy a vítězství a pak se dozvíte více. V kryptoměně je tolik aspektů, že by bylo nemožné je popsat na jednom kusu bílého papíru. Ale s každým novým aspektem přichází nová příležitost.

Příležitosti, jako je narážení na „nového oblíbeného rapového umělce“ více než dvou lidí, nebo zírající se na směšné částky peněz, které nevyřešené v umělecké kryptoměně inspirované skládačce.

Provedeme vás tím, co považujeme za tři nejdůležitější základní základy kryptoměny.

Building Block Number One – Money Talks:

Kryptoměna je zaměřena na peníze. Jde o finance a je to v samotném názvu. O kryptoměně se hovoří jako o dalším kroku ve vývoji peněz a naštěstí nemusíte být Warren Buffet, abyste pochopili, že.

V moderním světě neexistují žádné měny – ať už digitální nebo národní -, které by měly jakoukoli skutečnou inherentní hodnotu. Hodnota je řízena tím, jak snadno obchodník přijme měnu jako nabídku k transakci. Bitcoiny a většina kryptoměn splňují vlastnosti potřebné k fungování jako peníze, ale s výhodou, že to dělá lépe než většina tradičních měn. Kryptoměna na technologii Blockchain, podporovaná skutečností, že se jako základ opírá o matematický důkaz, nabízí vynikající vlastnost, že je něžná bez bolesti hlavy v bankovnictví.

Což nás vede k…

Building Block Number Two – Technology Matters:

Kryptoměna pracuje na průlomové technologii, kterou je blockchain.

Blokovaný mozek?

Ne. Blockchain. Je to databáze existující na mnoha počítačích sdílená mnoha uživateli současně. Jak se do databáze přidávají nové sady záznamů neboli bloků, rozšiřuje se. Každý nový blok navazuje na předchozí blok a tvoří řetěz. Když mluvíme o „decentralizaci“ kryptoměny, znamená to, že databáze není řízena jednotným orgánem, centrální bankou nebo vládou. Namísto jedné entity spravující řetězec dostane každý, kdo je zapojen do sítě, kopii celé databáze. Každý nový blok je přidán do knihy nevratným procesem a je postaven na vrcholu starých bloků, které jsou navždy zachovány. Díky tomu je v řetězci nemožné manipulovat a falešné dokumenty, falešné transakce a další vymyslené informace nemají šanci proniknout do bloků.

Ale pokud má každý kopii, má každý přístup k mým fondům? Dobrá otázka! A naštěstí ne. Všechny bloky jsou šifrovány v jedinečném počítačovém vzoru, takže i když má každý přístup ke všem „informacím“, je to tak složité, že by nebylo možné zkusit databázi dekódovat. Místo toho každý uživatel, který přidá nový záznam do konkrétního řetězce, vlastní svůj vlastní jedinečný kryptografický klíč. Pokud vám klíč zůstane soukromý, nikdo jiný nemá příležitost manipulovat s jakoukoli vaší transakcí.

Toto nám ponechává proces, který je nezávislý (decentralizovaný) transparentní (každý má přístup k záznamům) a bezpečný (pouze vy máte přístup k vašim finančním prostředkům). Výhody tohoto jsou do očí bijící. Má snížené riziko, spolehlivost zabezpečených dat a skryté transakce jsou jasné jako den. Zní to jako nápad, na který by měl každý skočit.

Ale ne všechny strany souhlasí, a tak shledáváme problémy…

Stavební kámen číslo tři – politika:

Kromě cen kryptoměny je to jeden z nejvíce volatilních aspektů digitálních měn.

Státní příslušníci to buď milují, nebo nenávidí, nebo se nemohou rozhodnout, na kterou stranu plotu chtějí sedět. Zprávy o tom, že vlády zemí přijímají kryptoměnu do zákona nebo zakazují legální použití, jsou běžné. Je to nový nápad a jeho použití – nebo zneužití – je stále nejasné, takže má smysl pouze to, že úřady nejsou zcela připraveny přijmout vše blockchain. Dává to ještě větší smysl, že by banky byly z pojmu legálních decentralizovaných peněz nešťastné.

Toto je součást kryptoměny, která se neustále mění bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Když se ceny kryptoměny začnou stabilizovat, můžeme vidět, že tento aspekt bude následovat. Prozatím však můžeme jen riskovat, jak by mohly jednat národní vlády.

Jedna věc, kterou si můžeme být jisti, je, že …

Building Block Number Four – Your Choice

… je zcela na vás.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me