Jak nakupovat Tezos (XTZ) – nejlepší burzy pro obchodování

Takže jste našli informace o platformě Tezos pro dApps a inteligentní smlouvy, chcete investovat do jejich tokenu a přemýšlíte, jak koupit Tezos. Zjistíte, že se to příliš neliší od nákupu jiných altcoinů. Pokračujte v čtení, abyste získali informace a průvodce krok za krokem.

Co je Tezos?

Za prvé, Tezos je platforma, která uživatelům umožňuje řídit blockchain a upravovat jeho sadu pravidel s minimálním narušením blockchainu jako celku. Tato schopnost by umožnila blockchainu upgradovat se, aniž by jej bylo nutné rozdělit na dva samostatné blockchainy (proces známý jako rozvětvení). Interakce s blockchainem Tezos vyžaduje, aby uživatelé získali a drželi tokeny Tezos (XTZ).

Kde mohu koupit Tezos?

V době psaní tohoto článku existuje 26 různých burz tezos. Prvních pět z těchto burz, seřazených podle objemu obchodování, je MXC, Coinbase Pro, BitMax, Kraken a Oceanex.

Mohu koupit Tezos na Binance?

V době psaní tohoto článku (10. srpna 2019) Binance neobchoduje s tokeny Tezos XTZ. Můžete si prohlédnout úplný, aktualizovaný seznam burz tezos z Crypto Market Cap od kliknutím sem.

Jak koupit Tezos XTZ

Prvním krokem je mít peněženku, kde můžete bezpečně ukládat své tokeny po zakoupení kryptoměny tezos. K dispozici je několik softwarových a hardwarových peněženek.

 1. Softwarové peněženky: Pro uživatele Windows a macOS je na výběr mezi Galleon Wallet a Tezbox. Galleon Wallet je k dispozici také pro Linux a k dispozici je verze Tezbox pro Android. Tezbox také nabízí webovou peněženku, stejně jako Kukai.
 2. Hardwarové peněženky: Pro ty, kteří dávají přednost hardwarovým peněženkám, přijímají Ledger i Trezor tokeny XTZ.

Jakmile je vaše peněženka nastavena, je čas zjistit, jak koupit Tezos.

Podrobný průvodce, jak koupit Tezos

Krok 1: Vyhledání vašeho směnného a obchodního páru:

 1. Zamiřte do Kryptoměnový trh. Na domovské stránce zadejte XTZ do vyhledávacího pole vpravo nahoře.

  kryptotrhový strop

 2. Následující obrazovka zobrazí podrobné informace o tokenu Tezos, včetně popisu, aktuální ceny (v USD) a objemu trhu. Zobrazí se také cenový graf. Vlevo najdete deset nejlepších burz se seznamem tez, seřazených podle objemu trhu, seznam průzkumníků blockchainu pro token a informace o sociálních médiích. Odtud můžete kliknutím zobrazit podrobný seznam všech burz se seznamem XTZ.

  kryptoměnový trh tezos

 3. Při pohledu na úplný seznam burz můžete také vidět všechny obchodní páry XTZ na každé konkrétní burze. V dalším limitu můžete vidět, že Kraken umožňuje obchodování mezi Tezos XTZ a Bricktox (XBT), americkými dolary, eury, etherem (ETH), bitcoiny (BTC) a kanadskými dolary. Pokud vlastníte některý z těchto kryptoměn, stačí je převést na burzu, kterou si vyberete pro nákup tezů.

  burzy tezos

Krok 2: Převod žetonů na vaši burzu Tezos

V tomto příkladu předpokládejme, že chci koupit kryptoměnu tezos s etherem, a rozhodl jsem se tak učinit pomocí burzy BitMax, která je první na seznamu s obchodním párem XTZ / ETH. Zjistíte, že všechny kryptoburzy se řídí stejným základním postupem.

 1. Přihlaste se do BitMax a na horní liště klikněte na „Moje aktiva“ a „Vložit“.

  bitmax přihlášení

 2. V rozevírací nabídce klikněte na ETH.

  jak koupit teza

 3. Na této výměně vám bude zaslána vaše adresa peněženky Ethereum. Pokud je váš ethernet v mobilní peněženkové aplikaci, jako je Trust Wallet, otevřete peněženku, vyberte „odeslat“ a poté naskenujte QR kód a vložte adresu. Zadejte množství etheru, které chcete vložit, a odešlete je na BitMax.

  kde si mohu koupit teza

 4. Pokud je váš ethernet uložen na jiné burze, službě elektronické peněženky nebo webové peněžence, zkopírujte adresu peněženky do schránky. V tomto příkladu předpokládejme, že máte ethernetové tokeny uložené v účtu Uphold. Postup je velmi podobný pro ostatní e-peněženky nebo kryptoměny.

 5. Přihlaste se k potvrzení, a vyberte svou kartu ETH. Poté klikněte na „Odeslat na kryptoměnu nebo nástrojový token“.

  koupit tezos XTZ

 6. Posuňte se dolů v seznamu, dokud neuvidíte ETH, klikněte a dostanete se na obrazovku, kde můžete vložit adresu peněženky a zadat množství etheru, které chcete vložit do BitMaxu. Po potvrzení přenosu bude dokončení přenosu trvat několik minut. Jakmile to uděláte, budete mít své etherové žetony připravené na nákup tezos.

  koupit kryptoměnu tezos

Krok 3: Obchodování s ETH pro XTZ

Nyní je čas koupit tokeny kryptoměny tezos na vaší oblíbené kryptoburze.

 1. Vraťte se zpět do BitMaxu a klikněte na „Hotovost“ na horní liště. Budete přesměrováni na obchodní stránku. V tomto příkladu se díváme na obchodní stránku pro pár BTMX / USDT.

  nákup kryptoprůvodce

 2. Vzhledem k tomu, že náš obchod bude pro tokeny etheru, klikněte na kartu „ETH“ v levém sloupci a do vyhledávacího pole zadejte „xtz“. Jakmile se zobrazí XTZ, klikněte na něj a dostanete se na příslušnou obchodní stránku.

  bitmax výměna

 3. Na této obchodní stránce budete moci pomocí tlačítek ve spodní části „Koupit XTZ“ s uloženým ETH nebo „Prodat XTZ“, které již můžete vlastnit, abyste získali více ETH.

  jak používat bitmax

  koupit tezos xtz

Krok 4: Převod tokenů Tezos do vaší osobní peněženky

Stejně jako u jiných burz tam BitMax nedává soukromé klíče k vašim peněženkám. To znamená, že uživatelé ne opravdu vlastnit je. Z tohoto důvodu a z dalších bezpečnostních důvodů je dobrou radou neuchovávat tokeny uložené na peněženkách směny po delší dobu.

 1. Chcete-li provést převod do své peněženky z BitMaxu, klikněte na horní liště domovské stránky na „Moje aktiva“ a „Vybrat“. Zobrazí se obrazovka výběru.

 2. Z rozbalovací nabídky vlevo vyberte XTZ. Vpravo vložte adresu své softwarové nebo hardwarové peněženky tezos, zadejte množství tokenů tezos, které chcete přenést, vložte nebo zadejte příslušné bezpečnostní kódy a klikněte na „Výběr“. Po dokončení budou vaše žetony uloženy ve vaší osobní peněžence.

  bitmax kryptoměna

Závěr

Nákup tokenů tezos je docela přímočarý proces, který se nijak neliší od nákupu jiných altcoinů. Jde o nalezení burzy s vhodným obchodním párem, převod vašich stávajících tokenů do příslušné peněženky na této burze, uskutečnění obchodu a nakonec převod vašich nově získaných tokenů tezos do vaší osobní peněženky. Existuje spousta výměn a obchodních párů, ze kterých si můžete vybrat, a podle kroků zde uvedených jste jen pár minut od vlastnictví Trezoru, což vám umožní komunikovat s blockchainem Trezoru.

Pokud máte jakékoli dotazy, zanechte prosím níže uvedený komentář!

Viz také:

 • Jak nakupovat altcoiny za USD
 • Jak koupit OmiseGO (OMG)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me