Jak používat Blockfolio: Úplný návod, nastavení, instalace

Pokud jste něco slyšeli o lidech, kteří dokázali vydělat slušné množství peněz z obchodování s kryptoměnami, možná jste se rozhodli to vyzkoušet sami. Po provedení nějakého výzkumu a přečtení průvodců kryptoměnou jste však zjistili, že existují tisíce digitálních mincí, které obchodují na stovkách různých burz s různými směnnými kurzy na každé z nich. Když jste to viděli, určitě jste si mysleli “Jak může někdo o tom všem sledovat.”?“. Vyhledávání Google vás přivedlo k aplikaci a vy teď přemýšlíte, jak Blockfolio používat. Přečtěte si tohoto stručného průvodce Blockfolio a zjistěte to.

Co je Blockfolio?

Než vysvětlíme, jak používat Blockfolio, pojďme stručně okomentovat, o co jde. Blockfolio je krypto portfolio tracker. Sledování portfolia není pro obchodování s kryptoměnami nic nového nebo exkluzivního. Obchodníci s cennými papíry vždy sledovali své akcie, aby zjistili, jak se chovají, a vydělávali na zisku ze starého axiomu „nízký nákup a vysoký prodej“. Kryptoměny se chovají zhruba stejně, a tak vznikly sledovače kryptoměn. Jedná se o softwarové aplikace, které vám umožňují sledovat ceny kryptoměn, abyste se mohli rozhodnout, kdy nakoupit nebo prodat.

Jak Blockfolio funguje?

Blockfolio funguje tak, že shromažďuje a zobrazuje informace. Některé z těchto informací shromažďuje samotná aplikace. Neustále sleduje ceny více než 8000 mincí na mnoha burzách a zobrazuje ceny těch mincí, které jsou pro vás relevantní. Ostatní informace poskytnete vy. Pokud byste například kupovali nějaké tokeny Ripple (XRP) pomocí bitcoinu (BTC), zadali byste informace o této transakci (zakoupená částka, cena, poplatky atd.). To by umožnilo aplikaci zobrazit, pokud tento konkrétní nákup z dlouhodobého hlediska vydělává nebo ztrácí vaše peníze.

Je Blockfolio bezpečné?

Blockfolio vám umožňuje propojit ho s vašimi účty kryptoměn, takže informace o vašich obchodech lze synchronizovat přímo do aplikace. Někteří lidé mohou mít určité pochybnosti o udělení tohoto druhu povolení Blockfolio z bezpečnostních důvodů. Ale ve skutečnosti se není čeho bát.

Propojení vašich burzovních účtů je především zcela volitelné. Můžete dokonale sledovat své tokeny bez udělení přístupu k burzám, ale bude to znamenat ruční zadání všech informací o transakcích. Za druhé, aplikace ve skutečnosti Požadavky propojení burz probíhá prostřednictvím klíčů jen pro čtení, takže aplikace nemá přístup k provádění obchodů nebo výběrů. Za třetí, všechny klíče jsou uloženy ve vašem zařízení, nikoli na serverech Blockfolio. A konečně, Blockfolio nevyžaduje od svých uživatelů žádné osobní údaje.

Jinými slovy, používání Blockfolia je zcela anonymní a bezpečné.

Jediným možným problémem se zabezpečením je to, že se někdo může dostat do rukou vašeho telefonu a zkontrolovat, jak moc vaše portfolio stojí. Tomu můžete zabránit povolením zámku hesla. Pokud tak učiníte, vyberete čtyřmístný přístupový kód, který bude nutné zadat při každém otevření aplikace.

Je Blockfolio jediným sledovačem kryptofolií venku?

Rozhodně ne. K dispozici je několik alternativ Blockfolio. Některé z větších jmen v tomto ohledu jsou Delta, CoinTracking, Crypto Compare a Hodler. Všechny z nich jsou skvělými možnostmi pro sledování vašeho krypto portfolia. Některé z nich však vyžadují odemčení všech jejich funkcí nákupem profesionálních verzí. Blockfolio je zcela zdarma ke stažení a používání se všemi jeho funkcemi, vyvážené pěkným uživatelským rozhraním a snadným použitím. Jeho verze pro iOS i Android jsou uživateli velmi dobře hodnoceny.

Pojďme nyní ke skutečnému tutoriálu Blockfolio

Jak používat Blockfolio

Krok 1: Instalace aplikace

Blockfolio je k dispozici pro iOS (verze 9.1 nebo novější) a Android (5.0 nebo novější) a lze si jej zdarma stáhnout z Apple Obchod s aplikacemi a Google Play. Po kliknutí na „Instalovat“ a přijetí všech nezbytných oprávnění si Blockfolio stáhne a nainstaluje během několika minut, v závislosti na vašem připojení k internetu.

Po dokončení instalace otevřete aplikaci a zobrazí se uvítací obrazovka. Přejeďte prstem, abyste si přečetli úvodní obrazovky, a poté klepnutím začněte používat Blockfolio. Uvidíte úvodní domovskou obrazovku, kde jsou již viditelné bitcoiny a etherea.

jak používat blockfolio

Klepnutím na tři tečky vpravo nahoře se zobrazí nabídka, kde máte přístup k obrazovce nastavení a dalším možnostem. Dvě užitečné možnosti, které jsou k dispozici hned, vám umožní přepínat, zda chcete, aby se vaše podíly zobrazovaly v procentech, nebo zda chcete své zůstatky skrýt úplně.

stahování blokového portfolia

Krok 2: Přidávání mincí

Nyní je čas začít přidávat mince, které držíte nebo chcete sledovat. Proces je velmi snadný. Nejprve klepněte na tlačítko „+“ dole. Zobrazí se obrazovka, na které můžete přidávat mince nebo směňovat odkazy. Vzhledem k tomu, že Blockfolio může sledovat více než 8000 různých mincí, není procházení seznamu nejpraktičtější možností. Použijte vyhledávací pole a zadejte název nebo kód mince, kterou chcete přidat. V tomto příkladu chci přidat EOS.

přidávání vašich coinů do blockfolia

Jakmile se token, který chcete sledovat, objeví v seznamu, klepněte na něj a poté na zobrazené tlačítko „Sledovat“.

A je to! Přidali jste svou první minci do svého portfolia. Opakujte výše uvedené kroky pro každou minci, kterou chcete sledovat, a budou přidány na domovskou obrazovku.

Krok 3: Propojení burzy

Jak jsem již zmínil výše, tento krok není nutný, ale může tak zlepšit vaši zkušenost se sledováním portfolia a je zcela bezpečný. Propojení vašeho účtu nedovolí Blockfolio obchodovat ani vybírat prostředky z vašich peněženek na burze. Tento odkaz umožňuje aplikaci pouze číst a zobrazovat vaši historii transakcí.

Chcete-li propojit svůj směnný účet, klepněte na ikonu „+“ dole stejně jako při přidávání mincí. Některé z nejlepších burz, jako jsou Binance, Bitfinex, Bittrex a Coinbase, jsou viditelné hned, ale existuje více možností. Klepnutím na „zobrazit vše“ zobrazíte úplný seznam.

Předpokládejme, že chcete propojit svůj účet Bitfinex. Klepněte na ikonu a dostanete se na příslušnou obrazovku.

účet bitfinex

Všimněte si, že k vytvoření odkazu budete muset poskytnout klíč API i tajný klíč API. Tyto klíče budete muset vytvořit na webu Bitfinex. Jakmile je vytvoříte, můžete je zadat ručně nebo klepnutím na ikonu QR kódu je naskenovat do Blockfolio. Všimněte si, že tyto klíče musí být nastaven jen pro čtení.

Jakmile jsou vaše klíče v aplikaci, klepněte na „Přidat připojení“. Pokud aplikace zjistí, že vaše klíče API nejsou jen pro čtení, budete na to upozorněni a budete muset opravit svá klíčová oprávnění na webu vaší burzy. Pokud vše zkontroluje, bude vytvořen váš odkaz.

Krok 4: Registrace transakce

Nyní, když jste přidali všechny své coiny a propojili své burzy, se podívejme, jak přidat transakci. Předpokládejme, že jste prodali 4,3 EOS tokeny, abyste koupili nějaký ETH na Poloniex.

Na domovské obrazovce vyhledejte EOS ve svém portfoliu a klepněte na tlačítko „Přidat“ vedle něj. Nyní uvidíte obrazovku, kde můžete vybrat burzu, kde jste provedli nákup, obchodní pár, cenu tokenu a další podrobnosti. Jakmile vše vyplníte, klepněte na tlačítko „Uložit transakci“. Po uložení budou vaše podíly aktualizovány.

Další funkce

Blockfolio může obchodníkům poskytnout mnoho cenných informací. Pomocí tlačítek v dolní části můžete zobrazit informace o trhu a získat aktualizace ze dvou typů zdrojů. Tlačítko „Zprávy“ zobrazuje informace z několika webů specializovaných na obchodování s kryptoměnami a můžete si dokonce přizpůsobit, které zdroje preferujete. „Signál“ zobrazuje informace o žetonech, které sledujete, poskytnuté samotnými tvůrci žetonů. Nakonec můžete naprogramovat Blockfolio tak, aby vás upozornilo, když cena vašich tokenů překročí nebo nedosáhne limitů, které si sami nastavíte. Můžete například naprogramovat Blockfolio, aby vás upozornilo, když cena bitcoinu stoupne nad 12 000 USD nebo klesne pod 8 000 USD.

Viz také: Nejlepší způsob výplaty bitcoinů

Závěrem…

S tisíci mincí rozloženými mezi stovky burz může obchodování s kryptoměnami nabídnout nespočet příležitostí vydělat nějaké peníze. Monitorování cen tokenů a obchodních příležitostí se však může ukázat jako skličující. Crypto portfolio trackers vám umožní sledovat vaše obchodní informace na cestách a upozorní vás na potenciální obchody. Pokud se chystáte obchodovat s kryptoměnami, je sledování portfolia nutností. A Blockfolio zajišťuje práci bezpečně a efektivně.

Doufáme, že vám tato příručka, jak používat Blockfolio, připadala užitečná!

Pokud máte nějaké dotazy ohledně nastavení aplikace Blockfolio, zanechte komentář níže!

Přečtěte si více: Jak koupit více altcoinů

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me