Jaký je nejlepší čas na nákup bitcoinů?

Obchodování s bitcoiny je nyní nejdůležitější potřebnou dovedností ve finančním prostředí. Znalost správného času na umístění nabídky na koupi nebo prodeji je důležitá pro dosažení zisku jako kryptoobchodníka. Také znalost technické analýzy není špatný nápad. Doposud finanční investice nezahrnovaly kryptoměny. Ale teď, když to dělají, chce každý vědět nejlepší čas dne na nákup bitcoinů.

nejlepší denní doba pro nákup bitcoinů

Jelikož jste se také rozhodli diverzifikovat své investice do bitcoinů (viz náš názor na 10 podhodnocených kryptoměn), nakupujete prakticky měnu jako libry a euro. Existuje však několik konkrétních strategií, které musí člověk přijmout, než bude moci investovat do kryptoměn, jako je bitcoin. Abyste dosáhli zisku, potřebujete znát nejlepší čas dne na nákup bitcoinů a o tom je tento článek.

 

Nejlepší čas na nákup bitcoinů podle ekonomického analytika:

Ekonomičtí odborníci z prestižní univerzity v Yale přišli s metodou, jak předpovědět cenu bitcoinů podle minulých vzorců a chování BTC. Yukun Liu a Aleh Tsyvinski zkoumali sedm let peněžní hodnoty BTC, aby zjistili, jaký prediktor lze použít k určení blížící se ceny BTC.

Jejich objev, publikovaný v Národní úřad pro ekonomický výzkum, dokazuje, že kryptoměna je zcela odlišná od akcií, akcií, měn a jiných peněžních komodit, pokud jde o prvky ovlivňující jejich vývoj na trhu

“Naproti tomu ukazujeme, že výnosy z kryptoměny lze předvídat faktory, které jsou specifické pro trhy s kryptoměnou,” uvádí zpráva.

“Konkrétně určujeme, že existuje silný impuls časové řady a že proxy pro pozornost investorů silně předpovídají návratnost kryptoměny.”

Podle jejich metody predikce by měl kupující investovat pouze v případě, že hodnota BTC vzrostla v předchozím týdnu o více než 20%. Protože pokud se bitcoinu daří, bývá to krátkodobé. I když neposkytli odpověď na otázku, většina obchodníků by se zeptala: „Mám si koupit bitcoin, když je nízký?“ Protože většina obchodníků by chtěla nakupovat, když je nízká.

Jaký den v týdnu je nejlepší koupit bitcoin?

Aby investor zjistil nejlepší den v týdnu na nákup bitcoinů, musí studovat pohyb bitcoinů pomocí webu, jako je coinmarketcap, aby bylo možné z každého řádku vyhodnotit přesný den v týdnu a poté vypočítat cenu BTC pro každý den v týdnu pomocí trendově závislého pohybu (TDM). 

Řekněme tedy, že se obchodník zeptá, zda bitcoin stoupá o víkendech? Zjistí to pouze analýzou historická data trhu bitcoinů. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití „trendového pohybu cen“. Cena bitcoinů je obvykle nejnižší v pátek a nejvyšší v pondělí během klesajících trendů. V situaci vzestupu je bitcoin nejvyšší v sobotu a obvykle nejnižší v pondělí. Pokud tedy chcete nakupovat bitcoiny a neznáte nejlepší den v týdnu, použijte analýzu TDM. Můžete tedy buď koupit na začátku týdne během uptrendu, nebo prodat na konci týdne během poklesu, protože je velká šance, že získáte nejlepší cenu.

V jakou denní dobu je nejlepší koupit bitcoin?

Je těžké odpovědět, jaký je nejlepší čas na nákup bitcoinů, ale můžeme to zkusit. Kvůli volatilní povaze kryptoměny; což znamená, že cena se může drasticky zvýšit a během krátké doby také poklesnout. K nastavení upozornění na pohyb ceny se doporučuje používat kryptografické výstražné nástroje. To vám pomůže získat nejlepší cenu za nákup bitcoinů. Nejlepší čas na nákup bitcoinů je také nejlepší čas na prodej bitcoinů. Je to proto, že pokud kupujete, někdo prodává!

Jako investor byste se měli zaměřit spíše na dlouhodobý cenový výkon než na obvyklé krátkodobé myšlení. To je nezdravé pro vás i vaši investici obecně. Osvojitelé kryptoměn se nestarají hlavně o krátkodobé zisky a každý, kdo chce investovat do bitcoinů, by měl udělat totéž. Na bitcoiny by se nemělo dívat s rychlým zbohatnutím.

Mám koupit bitcoin, když je nízký?

Úžasný princip, který většina investorů dodržuje před investováním do bitcoinů, je: nakupujte nízko, prodávejte vysoké nebo nikdy neprodávejte. Ideálním vstupním bodem v bitcoinech je nakupovat na nízké hodnotě a abyste toho dosáhli, musíte pochopit koncept zkratu. 

“Shorting je termín používaný ve finančním obchodování k popisu procesu otevírání pozice, která se stává ziskovou, jak klesá cena podkladového aktiva, přičemž celková ziskovost obchodu je úměrná velikosti poklesu ceny.”

Pokud tedy investor očekává zvýšení ceny komodity nebo aktiv, nakupuje a prodává se ziskem, když je aktuální cena vyšší než kupní cena. Abyste však mohli rozlišit směr vstupu a výstupu, musíte mít znalost technické analýzy.

Jak vám technická analýza může pomoci určit, kdy koupit bitcoin

nejlepší denní doba pro nákup bitcoinů

Technická analýza se velmi využívá v obchodním aspektu a také při rozhodování o hlubokých investicích. Pochopením TA můžete lépe porozumět signálům uptrendu a klesajícího trendu bitcoinů, díky nimž budete mít lepší rozhodovací schopnost, pokud jde o obchodování s bitcoiny. Můžete například koupit bitcoiny, když cena dosáhne solidní podpory, nebo prodat, když cena dosáhne úrovně odporu. 

Podle Investopedia „Podpora označuje cenovou hladinu, pod kterou aktivum po určitou dobu neklesne, zatímco úroveň rezistence, je cenový bod, ve kterém je růst ceny aktiva zastaven vznikem rostoucího počet prodejců, kteří chtějí prodat za tuto cenu. “

Nenechte se zkroutit, ani při dostatečné technické analýze nenajdete bezvadný vstupní a výstupní bod. Důležitým způsobem je být chytrý a dodržovat plán, který si stanovíte před obchodováním. (Před obchodováním vždy mějte plán rozvržení. Například chcete koupit bitcoin za 8 000 $ a prodat za 9 000 $) Bitcoin můžete koupit, když se pohybuje nahoru, prodávat se ziskem a bude i nadále stoupat i poté, co jste prodali ven. To je v pořádku – svůj zisk jste již dosáhli. Nebuďte chamtiví, pokračujte. 

Indikátory obchodování jsou dalším skvělým nástrojem, který vám pomůže najít vstupní a výstupní body. Máme několik nástrojů, které mohou investoři a obchodníci použít z indikátoru Fibonacci, otočných bodů a různých dalších aritmetických indikátorů.

Mám prodat vysoko?

Obecně lze říci, že je snazší vědět, kdy koupit, než prodat. Každý investor musí mít jasný výstupní bod. Tento výstupní bod budete muset použít k určení, kdy uzavřít obchod, abyste získali, a také vědět, kdy se vaše investice pokazila. Náročné je, jak určit tyto úrovně pro každý obchod. Na začátku každého obchodu byste měli znát své cíle bez ohledu na směr. Jednoduchým pravidlem je nebýt chamtivý. 

Měl bych jen „HODL“?

Škola myšlení v obchodování s kryptoměnami a investicemi je nakupovat jen tolik, kolik si můžete dovolit úplně ztratit. To by měla být vaše úvaha číslo jedna před investováním do jakéhokoli kryptoměny.  

Bez ohledu na to je dlouhodobá správa bitcoinů nejlepší strategií, protože bitcoin je výhodou; je lepší hromadit bitcoiny a dlouhodobě držet, než hromadit fiatové zisky, které skončí bezcennými.

Závěr:

Ze všech teorií o tom, kdy je nejlepší doba dne na nákup bitcoinů, vidíme, že v reálném světě neexistuje dokonalý trh. Manipulace, lidské chování a novinky mohou ovlivnit cenu bitcoinů.

Na rozdíl od jiných finančních aktiv, jako jsou akcie, podílové fondy a fiat, je bitcoin vysoce volatilní, mnohem více než konvenční investice. Za den můžete rychle vydělat peníze a další den o všechno přijít. Před nákupem bitcoinů vás povzbudím k důkladnému výzkumu a ujistěte se, že investujete to, o co si můžete dovolit přijít. Nakonec doufáme, že se budete moci rozhodovat na základě toho, jaký je nejlepší denní čas na nákup bitcoinů. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me