Mark Douglas: Tato obchodní „Bible“ změní způsob, jakým vidíte trh

Mark Douglas: Toto obchodování "bible" změní způsob, jakým vidíte trh

Jako obchodník narazíte na spoustu článků a knih o psychologii obchodování. Ale vždy tomu tak nebylo a v mnoha ohledech se jedná o velmi moderní koncept.

Poté přišlo obchodování v zóně: ​​Ovládněte trh s důvěrou, disciplínou a vítězným přístupem a to se všechno změnilo.

Obchodování v zóně Markem Douglasem je obchodníky po celém světě vysoce ceněno pro jeho vhled a podrobnosti o předmětu psychologie obchodování. Někteří to dokonce označují jako „bible psychologie obchodování.

Mark Douglas je proslulý ve světě obchodování a v současné době je prezidentem společnosti Trading Behavior Dynamics, která poskytuje vzdělávací programy na pomoc s psychologií obchodování ve finančních institucích.

Díky jeho jedinečnému vhledu do psychologie obchodování je tato kniha jednou z nejužitečnějších obchodních knih, která je dnes k dispozici, a je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších obchodních knih, jaké kdy byly napsány.

Důležitost knihy, pokud vůbec, v průběhu let jen vzrostla, protože se ukázalo, že drtivá většina maloobchodníků ztrácí peníze. Někteří tvrdí, že až 95% ztrácí penízeskutečné číslo je ve skutečnosti diskutabilní – a pak úplně přestat.

Mark Douglas věří, že tyto ztráty jsou způsobeny špatnou psychologií obchodování a výsledným nedostatkem správy peněz.

Pokud čtete pouze jednu knihu o psychologii obchodování, udělejte z ní tuto.

Mark Douglas a proč je pro vaši obchodní strategii důležitý

Mark Douglas byl zkušený autor s širokou paletou knih pod opaskem. Během své finanční kariéry pracoval s zajišťovací fondy, peněžní manažeři a některé z největší obchodníci s podlahou.

Před tím Douglas studoval na Michiganské státní univerzitě, obor mezilidské komunikace a politické vědy.

Douglas začal koučovat obchodníky v roce 1982 a nashromáždil bohaté zkušenosti s jejich učením, jak rozvíjet správnou mentalitu kolem toho.

Tato zkušenost byla pro jeho knihy zásadní; přesně ví, jak mluvit s obchodníky, jak myslí a rozumí tomu, co se jich týká.

Svou knihu napsal za předpokladu, že všichni obchodníci chtějí vytvořit příjem, na který se mohou spolehnout. Kniha je také pro obchodníky, kteří plně chápou, že obchodování není a zbohatnout-schéma nebo jen alternativa ke spořicímu účtu – může to být práce na plný úvazek.

V roce 1990 napsal Douglas svou první knihu Disciplinovaný obchodník, která mu přinesla mírný úspěch a pozornost. Hodně z jeho úspěchu však získal obchodováním v zóně v roce 2000.

V návaznosti na to, Douglas psal především po boku spoluautorky Pauly T. Webbové, který se specializuje na psychologii prosperity. Od roku 2010 pořádali dva semináře a workshopy o psychologii obchodování po celém světě.

Bohužel, Douglasi zemřel ve věku 67 let v roce 2015. Více se dozvíte o kariéře Marka Douglasa v oblasti financí tady.

Ocenění

Douglasova práce mu vynesla řadu ocenění, zejména v publikacích týkajících se financí.

Nejprestižnější z nich je Bull / Bear Award, kterou získal v letech 2006, 2008 a 2011 a znovu v letech 2015 a 2017.

Další knihy od Douglase

Douglasovy další knihy zahrnují:

 • Disciplinovaný obchodník. Douglasova první kniha o obchodování, publikovaná v roce 1990.
 • Úplný obchodník. Napsal spoluautor Paula T. Webb, publikováno v roce 2015.
 • Malá kniha o výkonnosti obchodování. Spoluautorka: Paula T. Webb, 2016.
 • Stát se „disciplinovaným obchodníkem“. Spoluautorkou Pauly T. Webb je také aktualizovaná verze Disciplinovaného obchodníka, 2014.
 • Jednoduchá moudrost pro prosperující obchodování. Spoluautorka: Paula T. Webb, 2013.

Douglas také napsal o tom, jak se stát úspěšným autorem, a řadu motivačních knih.

Mnoho z jeho knih bylo přeloženo do různých jazyků, včetně němčiny, japonštiny, francouzštiny, čínštiny (zjednodušené a tradiční), italštiny, korejštiny, polštiny, portugalštiny, češtiny a španělštiny..

Pokud angličtina není vaším prvním jazykem, měli byste se podívat, zda je k dispozici překlad.

Můžete si také prohlédnout další knihy recenzované Trading Education tady.

Co učí obchodování v zóně?

obchodování v zóně Markem Douglasem

Obchodování v zóně může obchodníky naučit celou řadu lekcí řízení rizik, konzistence a hledání nové úrovně naplnění a zážitek z úspěšných obchodů.

Hlavní lekcí, kterou si mohou obchodníci odnést, je naučit se rozumět hlavní příčině běžných obchodních chyb.

Douglas zdůrazňuje, že výsledkem je často mnoho špatných obchodů hluboce zakořeněné emocionální problémy, které ovlivňují interakce obchodníka s trhem.

Během dětství, všichni zažíváme selhání různými způsoby a postupně se učíme překonávat tyto pocity zranění.

Naše výchova vede k vzorům, které jsou tak hluboce vpleteny do naší psychiky nevíme o dopadu, který vytvářejí.

Neúspěšný obchod se bude nevyhnutelně cítit jako neúspěch a může rychle vyvolat negativní pocity z našeho dětství. Tato kniha může naučit zvládací mechanismy potřebné k tomu, aby se těmto negativním emocím zabránilo.

Překonání negativních pocitů souvisejících s neúspěchem může obchodníkům pomoci stát se ve svých obchodech konzistentními důslednost je to, co je nutné k úspěchu.

Psychologie a úspěšné obchodní strategie

V mnoha případech, pocit selhání může vést obchodníky k pronásledování jejich ztrát kdy již nesledují obchodní strategii, ale hazardují a vystavují vše riziku.

Jak jsme již zmínili dříve, před zveřejněním Trading in the Zone se o psychologii obchodníků diskutovalo jen zřídka. Byl to zcela nový koncept.

Úspěšné obchody byly považovány za důsledek výjimečné analýzy trhu, zatímco neúspěšné obchody byly opačné.

Nyní víme, že to není úplný příběh.

V realitě, výsledek obchodu je výsledkem rozhodnutí, která děláme. Rozhodnutí, která mohou být ovlivněna tlakem, který přichází spolu s rizikem ztráty peněz a tím, jak na tento tlak reagujeme.

Tato rozhodnutí jsou také ovlivněna osobnostními rysy, jako je strach a chamtivost, například. To jsou vlastnosti, které tvoří naši osobnost, ale nevíme o nich vždy. Dopadají na nás obchodní plán, obchodní styl a dokonce i cíle nastavili jsme se.

Douglas navíc vysvětluje, že pokud hodně vyhráváte, budete mít pozitivní přístup. Rovněž, pokud hodně ztrácíte, budete mít negativní přístup. To pak ovlivní to, jak provádíte své další obchody.

Obchodování v zóně se snaží pomoci čtenářům při úpravě jejich postojů k obchodování, aby bylo možné obchodovat beze strachu a chamtivosti, což má za následek eliminaci bezohledného chování.

Hra pravděpodobnosti

Kniha si klade za cíl pomoci lidem obchodovat způsobem, který je prostý psychologických omezení, kde ztráta je považována spíše za možný výsledek než za selhání.

Douglas vysvětluje, že správným způsobem, jak přemýšlet o obchodování, je hra pravděpodobnost. Neexistuje žádné správné nebo špatné, vítězství nebo prohra, pouze pravděpodobnost.

Po všem, finanční obchodování je třeba chápat jako obchod a při každém podnikání musí vlastníci dát své emoce stranou a učinit vhodná rozhodnutí pro přežití svého podnikání.

Ztráty by měly být přijaty a přesunuty z.

Mark Douglas komplexně pokrývá procesy potřebné k tomu, aby pomohl obchodníkům analyzovat trh jasným, nezaujatým hlediskem, které snad povede čtenáře k zisku.

Slavných pět ‚pravd ‘

Jednou z nejužitečnějších částí titulů Obchodování v zóně je Douglasova slavná teorie pěti „pravd“, kterou lze shrnout jako:

 1. Všechno je možné.
 2. Není třeba vědět, co se bude dít dál, abyste dosáhli zisku.
 3. Výhry a ztráty nenásledují vzorec, jsou náhodně rozděleny.
 4. Hrana je známkou vyšší pravděpodobnosti, nikdy to není jistota.
 5. Trh je v každém okamžiku jedinečný.

Douglas věří, že jakmile obchodník přijme tyto pravdy, je schopen zanechat své psychologické zavazadlo za sebou.

Doporučuje se vybrat si svoji výhodu, držet se jí a obchodovat tak, aby v průběhu času náhodné rozdělení v určitém okamžiku padne ve váš prospěch.

Čtyři obavy

V obchodování v zóně Douglas také psal o tom, čemu říká čtyři obavy. Oni jsou:

 • Fear of Missing Out (FOMO). Tento je strach, že přicházíte o příležitost, zatímco všichni ostatní z ní získávají.
 • Strach ze ztráty. To je strach ze ztráty toho, co již máte.
 • Strach ze špatného. To je strach, že váš příští obchod nevyjde, krize důvěry.
 • Strach z nechat výhru proměnit ve ztrátu. To je strach ze ztráty všeho, co jste získali.

Douglas nás učí důležitosti obchodování s důvěrou. Musíme odstranit strach z našich obchodů, ale musíme zůstat disciplinovaní.

Najděte ji na Amazonu >> obchodování v knize zón

Existují oblasti ke zlepšení?

Na Trading Education, doporučujeme každému obchodníkovi přečíst si tuto knihu. V době psaní tohoto článku má hodnocení 4,2 z 5 na Goodreads a 4,9 z 5 na eBay.

Obchodování v zóně také obstálo ve zkoušce času.

Publikováno v roce 2000, mnoho obchodníků se z toho stále hodně učí, navzdory tomu, jak moc se obchodování změnilo za poslední (téměř) dvě desetiletí, zejména s příchodem internetu a maloobchodu.

Co říkají kritici?

Obchodování v zóně má spoustu kritiků, a to jak z hlediska toho, jak je kniha napsána, tak z hlediska přesnosti jejího obsahu.

Měl by jsi buďte připraveni na řadu dlouhotrvajících metafor který lze najít v celé knize.

Kniha je také velmi opakující se. Někteří dokonce říkají, že kdybyste přerušili opakování, bylo by to velmi krátké. Tak můžete některé části přečíst skim pokud se cítí příliš podobní.

Mnoho kritiků knihy zpochybňuje autoritu Marka Douglasa v obchodování, říká, že ve skutečnosti není obchodník. Místo toho je koučem obchodníků.

Tito kritici mají pocit, že pokud nejste úspěšným obchodníkem, je nebezpečné koučovat nebo radit jiným obchodníkům, protože jste nebyli v jejich kůži.

Pokud to nestačí, Douglas odhalil, že ztratil spoustu peněz při obchodování což vedlo mnoho lidí k tomu, že jsou skeptičtí k jeho obchodním znalostem.

Navíc existuje mnoho lidí, kteří říkají, že kniha je naředěna příliš velkým množstvím psychobablí.

Tím máme na mysli psychologické termíny, fráze a vysvětlení, které ve skutečnosti nemají velký význam v kontextu obchodování nebo jsou sporné z hlediska vědecké přesnosti.

nicméně, žádáme čtenáře, aby se podívali za toto a zaměřili se na pozitivní a praktické věci, které kniha učí.

Na obranu knihy, i když někteří mohou nazvat Douglasovo psaní psychobabble a klepnout na skutečnost, že znehodnocuje technickou analýzu, je třeba zdůraznit, že technická analýza se také někdy nazývá pseudověda, zejména akademickými pracovníky.

V reálném světě obchodování jsou však oba životně důležité.

Klíčové kapitoly ke čtení

klíčové kapitoly ke čtení při obchodování v zóně

Pokud chcete odnést klíčové body, aniž byste trávili příliš mnoho času čtením celé knihy, doporučujeme vám přečíst prvních sedm kapitol:

 • Cesta k úspěchu: fundamentální, technická nebo mentální analýza
 • Návnada (a nebezpečí) obchodování
 • Převzetí odpovědnosti
 • Konzistence: Stav mysli
 • Dynamika vnímání
 • Perspektiva trhu
 • The Trader’s Edge: Thinking in Probabilities

Poté dokončete poslední kapitolu – kapitola 11, Myšlení jako obchodník – která spojuje vše dohromady. A na samém konci je také cvičení, které se velmi doporučuje.

To znamená, že kniha má pouze 240 stránek a je nejdelší lze snadno přečíst za krátkou dobu.

Existuje také řada obchodníků, kteří by doporučili číst tuto knihu alespoň jednou ročně, aby si připomněli, co učí.

Komu by tato kniha nejvíce prospěla?

Obchodování v zóně by nejlépe vyhovovalo třem typům obchodníků:

1. Začátečníci, kteří se stále snaží najít své místo ve světě obchodování.

Obchodování v zóně může pomoci mentálně připravit začátečníky na to, co se chystají podniknout, a přimět je, aby pochopili, jak důležitá je psychologie obchodníka, aby se vyvarovali chyb a úspěšných obchodů.

2. Obchodníci, kteří nedůvěřují svým obchodům. S obchodováním je spojeno mnoho rizik a bez důvěry se obchodníci nemusí nikdy ponořit.

Někdy lidé prostě potřebují věřit svým instinktům, což může naučit obchodování v zóně.

Obchodníci možná zjistí, že když udělali chybu, pokud by se řídili svými původními instinkty, mohli se jí vyhnout. Místo toho pociťovali úzkost a rozhodli se proti svým původním instinktům, které jim přišly o peníze.

3. Obchodníci, kteří ztrácejí více, než vydělávají. Tato kniha jim může pomoci vyhodnotit možné důvody, proč se to děje.

Díky tomu mohou přemýšlet o své vlastní mentalitě a snad identifikovat psychologické důvody, které jim způsobují chyby. Ještě důležitější je pokus najít řešení těchto problémů.

Kde obchodování v zóně zaostává?

Klíčovou věcí, kterou si musíte zapamatovat při obchodování v zóně, je to, že se zaměřuje na psychologii obchodníků, která je jednou z částí učení se obchodování.

Stále se musíte naučit technické základy a to, jak trh ve skutečnosti funguje. Bez nich nebudete vědět, co děláte. Důvěra ve vaše obchody komplimentuje obchodníka, nedělá z vás obchodníka.

V jistém smyslu tedy, i když je to určitě kniha, kterou si musíte přečíst, neměla by to být vaše první čtení. Ideálně, měli byste se nejprve zaměřit na čtení něčeho více technického.

To znamená, že technická stránka se málokdy mění. Jakmile se to naučíte, můžete si být jisti, že to víte.

Naše osobnost však může být složitější pochopit, protože každý je jiný. Mnoho z nás se opravdu tak dobře nezná, nebo alespoň ne tak dobře, jak si myslíme.

Může být těžké izolovat destruktivní chování což může negativně ovlivnit vaše obchody. Často potřebujeme někoho, kdo by nám pomohl nasměrovat nás správným směrem.

Pak se to může ještě zkomplikovat, když se začnete pokoušet změnit své chování, což u některých může trvat roky nebo dokonce celý život.

Chcete-li se dozvědět více o obchodních strategiích a technikách, podívejte se na naše články nebo se obraťte na náš znalý tým.

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Zvládněte psychologii obchodování s tímto bezplatným kurzem obchodování na forexu

zvládnout psychologii obchodování s výukou obchodování

I když byste mohli utratit 42,50 $ za vázanou verzi nebo 17,99 $ za verzi Kindle této knihy, přihlášení k našemu bezplatnému kurzu obchodování na forexu, The Ultimate Guide to Forex Trading, může být mnohem moudřejší investiční volbou.

Normálně by vás to stálo 2 500 liber, ale můžete získejte zdarma.

Dozvíte se následující:

 • Založení v obchodování na Forexu
 • Mechanika obchodování na Forexu
 • Pokročilá analýza na Forexu
 • Pokročilé strategie obchodování na Forexu

Náš kurz byl také navržen s ohledem na flexibilitu můžete studovat, kdykoli chcete, kdekoli chcete.

Vše si můžete vzít online pomocí čtecích materiálů, jako jsou soubory PDF, online videa a kvízy, nebo nás můžete navštívit v naší londýnské kanceláři.

Pokud je váš kurz tak dobrý, proč je zdarma?

Dobrá otázka a odpověď je celkem jednoduchá; naši partnerskí makléři za to platí.

Platí za to, protože vědí, že vzdělaní obchodníci vydrží déle než nezkušení. Nezkušení obchodníci mají vyšší riziko ztráty peněz a předčasného ukončení.

Na druhé straně mají vzdělaní obchodníci větší šanci na úspěch a pokračují v obchodování se svým makléřem.

Takže pro ně je to všechno o získávání dlouhodobých obchodníků. Lepší pro vás, lepší pro ně.

Zjistěte více o Ultimate Guide to Forex tradingu tady. Zaregistrujte se ještě dnes a získejte bezplatné forexové signály také!

Zdroje:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me