Poučení od muže, který porazil trh

„Muž pro všechny trhy“ od Edwarda Thorpa je monografií, která vás nadchne Obchodní vzdělávání čtenáři se zájmem o investování.

Ed Thorp nemusí být tak slavný jako finanční guru, jako např George Sorros a Warren Buffett, ale pokud jde o skutečné úspěchy, měl by sdílet reflektor. Ačkoli je dobře známý správci peněz, jeho úspěch z něj dělá jednoho z nejslavnějších matematiků a počítadel karet naší doby.

Najděte ji na Amazonu >> muž, který porazil trh Edward Thorp

Tato kniha je ideální pro každého, kdo má zájem získat přehled o jednom z nejúspěšnějších finančních guru na světě. Investing.com popisuje Thorp jako legendu v herním i kvantovém světě, od profesora matematiky k odborníkovi na blackjack a poté k renomovanému manažerovi hedgeového fondu. Na rozdíl od mnoha pamětí od akademických matematiků je tato kniha zajímavou a poutavou historií Thorpovy schopnosti používat matematiku a odhodlání uspět.

Také by se vám mohlo líbit: Stanley Druckenmiller – ikonický obchodník na Forexu

Úspěchy Edwarda Thorp

Edward Thorp během své kariéry oslavil mnoho úspěchů, přičemž mezi nejpozoruhodnější patří vývoj ve světě hazardních her. Thorp vyvinul první systém prolomení hry Blackjack a poté vyvinul první nositelný počítač, který mu umožnil získat výhodu v ruletě.

Thorp poté změnil svůj talent na investování, kde skvěle držel první kvantový zajišťovací fond, než pokračoval ve vytváření jednoho z nejlepší záznamy hedgeových fondů všech dob. Thorpův talent ve zjišťování nových příležitostí s ním pokračoval vývoj vzorce pro stanovení cen opcí s cílem rozbít trh, který později obdržel Nobelovu cenu. Thorp také skvěle využil svůj pozoruhodný talent, aby dokázal, že Bernie Madoff byl podvod, 15 let před odhalením jeho zločinů.

Časný život Edwarda Thorp

Kniha začíná několika úryvky Thorpova dětství, které čtenáři poskytují pohled na jeho introvertní a inteligentní osobnost. Některé příběhy jsou podrobně popsány, například když se Thorp ve věku 12 let rozhodl naučit Morseovu abecedu, což vyžadovalo zakoupení páskového stroje a licence radisty.

Thorp pracoval extrémně tvrdě, aby si získal místo na univerzitě díky svému zázemí nižší střední třídy, kde studoval fyziku a poté přešel na matematiku, aby získal doktorát. Začátek knihy vysvětluje, jak by Thorp četl finanční knihy po celou dobu svého působení na univerzitě, aby se dozvěděl o investování, což mu pak umožnilo využít své znalosti matematiky na akciovém trhu..

Viz také: Finanční lítost číslo 1, které se chcete za každou cenu vyhnout

Thorp a jeho hazardní úspěch

Ačkoli se počítání karet blackjacku zpočátku nemusí zdát zajímavé pro manažery peněz, existuje dostatek podrobností o jeho výzkumných procesech a testování obchodu, aby se všichni zapojili.

Tato část knihy vysvětluje Thorpův úspěch ve hře blackjack. Thorp vysvětluje použití svého systému Ten-Count, který by vykazoval středně těžké ztráty smíšené s občasnými výherními pruhy, které by porazily dům. Kniha pokračuje vysvětlením, že tato charakteristika náhodných výhodných sázek je opakovaně vidět jak v investičním, tak v hazardním světě.

Inspirativní monografie

Závěrečná kapitola s popisem Thorpových závěrečných myšlenek přínos jeho vzdělání pro jeho skvělý úspěch, v hazardních hrách i ve světě financí. Je jasné, že Thorp věří, že jeho úspěch lze do značné míry připsat jeho schopnosti učit se, dovednosti, které se naučil od útlého věku.

Profesionální investoři se mohou hodně naučit od Thorpovy aplikace metod hazardu do světa obchodování s akciemi a opcemi. Pokud byste chtěli pokračovat ve vzdělávání investorů a dozvědět se více o mnoha úspěšných lidech v oblasti investování, podívejte se na naše zasvěcené blogy nebo nás kontaktujte ještě dnes.

Nenechte si ujít: Charlie Munger: Pragmatický investor, který ví, jak vytvářet bohatství

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Zdroje:

[1] investing.com

[2] valueandopportunity.com

[3] blogs.cfainstitute.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me