Tato kniha vám pomůže správně investovat

5 chyb, které každý investor dělá, a jak se jim vyhnout

Investování je jednoduché, pokud to nekomplikujeme.

Toto je poselství v jádru nové knihy Petera Mallouka 5 chyb, které dělá každý investor a jak se jim vyhnout ??. Autor zdůrazňuje, že to, co byste neměli dělat, je stejně důležité jako to, co děláte, pokud jde o svět investování.

My v Obchodní vzdělávání věřte, že bez ohledu na to, zda je čtenář začátečník, který teprve začíná v investičním světě, nebo finanční odborník s dlouholetými zkušenostmi, Petrova kniha a jeho rady poskytnou všem divákům něco, o čem přemýšlet.

Mallouk, který pracuje jako správce aktiv ve Spojených státech, tvrdí, že existuje mnoho klíčových chyb, kterých se mnoho investorů dopustí, a že tyto investiční chyby poškozují výkonnost jejich portfolia:

  • načasování trhu,
  • aktivní obchodování,
  • nedorozumění výkonnosti a finančních informací,
  • umožnění vašim emocím a předsudkům stát v cestě vašemu procesu a
  • práce s nesprávným poradcem.

Najděte ji na Amazonu >>5 chyb, které dělá každý investor Peter Mallouk

Autor také zdůrazňuje, že většina investorů se snaží načasovat trh, přestože investují těžké váhy, jako je Warren Buffet a Benjamin Graham, že tržní načasování je jednou z největších chyb, které mohou investoři udělat..

Peter tvrdí, že ti investoři, kteří tvrdí, že mohou načasovat trh, buď lžou, nebo že se prostě mýlí.

Noví investoři by se měli zamyslet, než si takové pohledávky koupí, a schopnost se tomuto způsobu myšlení vyhnout bude mít za následek investiční kariéru, která by mohla být velmi úspěšná.

Nejlepší čas na investování je v zásadě dnes.

Autor nedoporučuje aktivní výběr akcií a spíše doporučuje investovat výhradně do indexových fondů. Existuje řada studií, které ukazují, že téměř každá jiná forma investování, ať už jde o podílové fondy, zajišťovací fondy, nadace atd., Ztratila indexové investování, pokud jde o výnosy.

Viz také: 5 způsobů, jak zdvojnásobit své investice

Peter se výslovně nezmíní o úspěchu investorů, kteří neustále překonávají indexy akciových trhů, ačkoli cituje některá z úspěšnějších jmen v oblasti investování. Mainstreamové investiční názvy, jako jsou Peter Lynch, Warren Buffet a Benjamin Graham, jsou všichni zmiňováni, ale autor se nezastaví před tvrzením, že investor by mohl jednoduše následovat investiční filozofii, kterou používají k úspěchu.

To naznačuje, že buď se autor domnívá, že nuance sběru akcií přesahují úroveň, na které bude většina čtenářů této knihy operovat, nebo že by filozofie šla proti jeho poselství, že aktivní investování není cestou, kterou se vydat. Bez ohledu na to by Peter možná zvládl lepší práci s pokrytím aktivní obchodní sekce své knihy.

finanční zprávy, čtení novin

Skutečným pozitivem této knihy je způsob, jakým zachycuje problém investorů, kteří považují finanční zprávy poskytované zpravodajskými kanály za hodné jednání. Televizní zpravodajské kanály jsou obecně provozovány jako neziskové podniky, kde je rozhodující počet sledovaných lidí. Z tohoto důvodu mají tendenci senzovat zprávy ve snaze přilákat diváky, což není vždy ku prospěchu seriózních obchodníků.

Autor doporučuje obchodníkům potlačit instinkt jednat na základě doporučení poskytovaných zpravodajskými kanály, které pracují s jinou agendou než investoři. Poskytování nejrelevantnějších informací není jejich nejnaléhavějším úkolem. Pamatuj si to.

Také by se vám mohlo líbit: Je bitcoin v roce 2018 stále užitečnou investicí?

Kniha radí investorům, že radit se správci fondů, jejichž výkony byly inzerovány, není nejlepší volbou a že se vždy doporučuje další výzkum, který zajistí, že žádosti o výkon budou poskytovány ve správném kontextu.

Emocionální faktory hrají při investování obrovskou roli a strach, chamtivost a lítost ovlivní každého investora v určitém okamžiku jejich kariéry a mohou být zodpovědné za to, že investor koupí nebo prodá ve špatnou dobu. Zatímco je známo, že předsudky v chování, jako je nadměrná důvěra, ovlivňují jednání investorů, tato kniha poskytuje řešení, jako jsou dobře disciplinované přístupy.

Autor jde do podrobností a dělá skvělou práci, když velmi dobře vysvětluje problémy duševní předpojatosti, což by mělo dát čtenáři pauzu k přemýšlení.

vyberte si správného finančního poradce

Další důležitou otázkou, kterou se Peter Mallouk ve své knize zabývá, je nekontrolovaný nárůst finančních poradců, kteří mnoha investorům způsobili více škody než užitku. Příběhy finančních poradců, kteří prodávají produkty s vysokou provizí nic netušícím investorům, jsou bohužel až příliš běžné a rady, které autor dává investorům, aby zkontrolovali úschovu peněz, střet zájmů a kompetence před prací s jakýmkoli finančním poradcem, jsou neocenitelné.

Špatná úschova peněz může vést k situacím, jako jsme viděli, kdy investoři skončili chyceni v Ponziho schématech, jako je ten, který zorganizoval Bernie Madoff. Když poradci začnou dostávat provize za prodej a na základě této skutečnosti doporučují finanční produkty, překračují hranice od nezaujatých, neutrálních poradců jednajících v nejlepším zájmu jejich klienta k prodejcům.

Lidé také čtou: Kdy je ten správný čas začít investovat?

Finanční poradci nejsou povinni absolvovat žádné formální školení a jako takoví by se investoři měli postarat o to, než jednoho jmenují, aby s nimi spolupracoval. Autor navrhuje několik rozumných kroků, které by investoři měli následovat, což by mělo pomoci snížit pravděpodobnost výběru nesprávného poradce.

Kniha také pojednává o tom, co by investoři měli dělat, včetně některých rad ohledně pohledu na indexové investování a rozložení jejich investic do různých tříd aktiv, jako jsou americké a mezinárodní akcie, dluhopisy a nemovitosti. Peter také zdůrazňuje, že investoři by měli zvážit neinvestování do tříd aktiv, které mohou snížit výnosy, jako jsou hotovost a zlato.

Kniha, původně vydaná v roce 2014, jako jedna z mála pokrývá finanční krizi v roce 2008 při přezkumu historické analýzy a ukazuje, že v celé historii jsme zaznamenali krizi zasaženou, jen aby následovalo oživení.

V sekci věnovanou historicky vysokým cenám je toho hodně k převzetí, kde autor zdůrazňuje, že je naivní očekávat, že se bude tahat zpět pokaždé, když akcie dosáhnou historického maxima.

Srovnává s cenami každodenních předmětů, jako jsou nealkoholické nápoje a cukrárny, s tím, že neočekáváme, že by se ceny těchto položek samy upravily, kdykoli dosáhnou historického maxima.

Trhy fungují stejným způsobem.

Nenechte si ujít: Kolik ztratíte tím, že nebudete investovat?

5 chyb, které každý investor dělá a jak se jim vyhnout, je snadno čitelná, zasvěcená kniha, která naštěstí postrádá žargon a matoucí statistiky.

Kromě snahy o jednoduchost autor citoval studie z některých dobře uznávaných zdrojů, jako jsou Vanguard, Morningstar a řada univerzit, které své poznatky prezentují snadno stravitelným způsobem.

Tato kniha je dobrou koupí jak pro začínajícího investora, tak pro zkušeného čtenáře trhu, poskytuje plán pro začínající investory a pokládá několik zajímavých otázek, které budou mít zkušení investoři možná zpochybňující některé z jejich nedávných možností..

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Naučte se, jak obchodovat na Forexu

Zdroj: www.drvijaymalik.com/2015/01/book-review-5-mistakes-every-investor

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me