Jak zabezpečit svoji peněženku proti kryptoměně před zločinci?

Víte o největší kryptoměně současnosti? Bitcoin je jednou z proslulých a největších kryptoměn zavedených v roce 2009 záhadnou entitou jménem Satoshi Nakamoto. Popularita bitcoinů vzrostla, když jeho cena dosáhla svého vrcholu v roce 2019. Nepochybně existují prudké výkyvy v ceně bitcoinů kvůli jeho volatilnímu trhu. Hodnota bitcoinu je ovlivňována různými faktory a hlavní je jeho poptávka a nabídka. Cenové výkyvy bitcoinů přitahují nejen jednotlivce a vládu, ale přitahují také kyberzločince.

Po vynálezu bitcoinu bylo zaregistrováno mnoho zpráv o loupežích a hackerstvích, které byly provedeny na burzách, a v těchto hackech mnoho lidí přišlo o své prostředky. Protože bitcoin fyzicky neexistuje a je přítomen v digitální podobě, existuje vyšší riziko hackerů ze strany počítačových zločinců. Digitální peněženky se používají k ukládání bitcoinů a jiných digitálních tokenů a tyto peněženky fungují online, protože obsahují soukromý klíč, který je uložen online. Pouze prostřednictvím soukromého klíče mohou uživatelé posílat své digitální tokeny ostatním a je důležité chránit váš soukromý klíč, aby nedošlo k podvodné činnosti. Můžete se naučit zabezpečit své kryptoměnové peněženky CryptoCode.

Jednoduše řečeno, soukromý klíč je digitální identita uživatelů a počítačoví zločinci vždy sledují vaše mince, aby provedli podvodný čin. Kyberzločinci používají techniky k ukradení nebo převedení vašich digitálních tokenů na jejich účet pod očima, a proto nikdy nesmíte dělat kompromisy ohledně bezpečnosti vašich soukromých klíčů.

Pojďme prozkoumat několik způsobů, kterými můžete své bitcoiny zabezpečit, a to následovně:

Využijte zabezpečené připojení k internetu.

Při převodu nebo obchodování s kryptoměnami musí uživatelé vždy používat zabezpečené připojení k internetu a vyhnout se používání veřejné Wi-Fi. Při používání domácích sítí musí uživatelé k přidání zabezpečení využívat také virtuální privátní síť. Využití VPN změní vaši polohu a IP adresu. Nejen to, ale také zajistí bezpečné procházení a ochrání vaše procházení před útoky a hackery.

Místo horkých peněženek používejte studené peněženky.

Studené peněženky jsou nejlepší digitální peněženky pro ukládání vašich bitcoinů, protože nemusí být připojeny k internetu. Nejlepší věcí na studených peněženkách je, že nejsou zranitelné vůči kybernetickým útokům a zabraňují neoprávněnému přístupu k vašim soukromým klíčům. Bylo zaregistrováno mnoho hlášení pro jiné typy peněženek, odkud útoky hackly peněženky uživatelů bitcoinů.

Kybernetičtí útočníci vždy čekají, až uživatelé použijí slabé heslo a poskytnou jim šanci zaútočit na jejich peněženky. Vždy je lepší použít studenou peněženku a uložit své soukromé klíče na zařízení, u nichž není nutné připojení k internetu.

Využijte více peněženek.

Investoři a obchodníci rádi investují a obchodují v různých kryptoměnách a také neexistuje žádné konkrétní omezení pro vytváření různých peněženek. Uživatelé musí k zabezpečení svých různých kryptoměn využívat více peněženek. Uživatelé mohou pomocí peněženky ukládat velké množství kryptoměn a jednu k provádění denních transakcí. Používání více peněženek zajistí vaše portfolio a zabrání jakékoli ztrátě, která může na vašem účtu dojít.

Použijte jedinečné heslo.

Nejlepší způsob, jak zabezpečit své kryptoměny, je použití jedinečného a silného hesla. Uživatel se musí vyvarovat používání stejného hesla v různých účtech a aplikacích. Je také zásadní použít silné heslo, které je téměř nemožné uhodnout. Uživatelé musí také neustále měnit svá hesla, aby se vyhnuli riziku hackerů. Použití dvoufaktorového ověřování pro vaši peněženku pomůže při zajištění dalšího zabezpečení.

Aktualizujte antivirový software svého zařízení

Nezáleží na tom, zda používáte webovou peněženku, peněženku pro stolní počítače nebo mobilní peněženku; doporučuje se zabezpečit zařízení pomocí nejnovějšího antivirového softwaru. Antivirový software funguje jako brána firewall, která chrání vaše zařízení před útoky malwaru a neoprávněným přístupem. Zařízení, kde neexistuje žádný antivirový software, hackeři využívají cílení na tato zařízení a snaží se hacknout soukromý klíč bitcoinové peněženky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me