Alternativa Shapeshift: 7 dalších krypto burz, které je třeba zvážit

Mnoho lidí používá Shapeshift každý den. Nabízí rychlý a spolehlivý způsob, jak velmi snadno obchodovat s kryptoměnami. Možná jste tuto výměnu využili sami, ale rádi byste měli otevřenou mysl vůči dalším možnostem a přemýšlíte: „Existuje nějaká alternativa Shapeshift?“. Dobrá zpráva je, že určitě existuje!

Ve skutečnosti existuje několik…

Co je Shapeshift?

Shapeshift je burza kryptoměn. Stejně jako mnoho jiných je to pouze krypto, což znamená, že jej můžete použít k výměně jednoho druhu kryptoměny za jiný, ale ne k nákupu kryptoměny s fiat měnami, jako jsou americké dolary nebo eura. Ale na rozdíl od většiny ostatních burz je Shapeshift burzou bez vazby.

Depozitní burzy, jako jsou Coinbase, Kraken nebo Poloniex, poskytují svým uživatelům adresy krypto peněženek a vyměněné tokeny jsou v těchto peněženkách uloženy, dokud je uživatelé nevyberou. Pokud tedy chcete použít Coinbase k výměně bitcoinů za Ether, pak vaše bitcoiny musí být ve vaší peněžence Coinbase BTC a svůj ether obdržíte ve své peněžence Coinbase ETH.

Nevazební burzy fungují trochu jinak. Neposkytují svým uživatelům adresy peněženek. Místo toho uživatelé používají své vlastní osobní peněženky nebo peněženky poskytované odchovnami (můžete si přečíst můj článek o tom, jak používat Shapeshift s Coinbase zde). To znamená, že samotná burza neukládá žádnou kryptoměnu, což z ní činí mnohem méně atraktivní cíl pro potenciální hackery.

Existují nějaké alternativy Shapeshift?

I když je pravda, že většina výměn existuje z vazební odrůdy, Shapeshift není jediný svého druhu. Existuje několik konkurentů na směny. Další populární okamžité nevázané kryptoměny jsou Changelly, CoinSwitch, SimpleSwap, Godex, Bisq, Switchain a Flyp.me.

Pojďme se na ně podívat.

Alternativa č. 1 ShapeShift: Changelly

nejlepší alternativa Shapeshift

Changelly uvádí asi 60 různých kryptoměn pro obchodování a můžete si koupit sedm z nich (Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Binance coin a Stellar) za americké dolary nebo eura. Poplatek za směnu je paušálních 0,25%. Uživatelé si k obchodování mohou vytvořit účet, ale stačí zadat e-mailovou adresu. Nejsou vyžadovány žádné osobní údaje. K dispozici je také mobilní aplikace.

Alternativa č. 2 ShapeShift: Godex

godex

Godex uvádí asi 210 různých kryptoměn, ale nepodporuje nákup kryptoměny s fiat měnou. Směnné poplatky jsou stanoveny v okamžiku, kdy vytvoříte transakci. Není třeba vytvářet účet, takže uživatelé mohou obchodovat anonymně.

Alternativa č. 3 ShapeShift: SimpleSwap

simpleswap

Stejně jako předchozí položka v tomto seznamu, SimpleSwap umožňuje anonymní obchodování a žádnou podporu fiat měn. Je zde uvedeno více než 250 kryptoměn a uživatelé se mohou rozhodnout obchodovat s pevnou nebo pohyblivou sazbou.

Alternativa č. 4 ShapeShift: CoinSwitch

alternativní tvar

CoinSwitch se liší od většiny ostatních položek v tomto seznamu tím, že nejde o burzu, ale spíše o agregátor burzy. To znamená, že CoinSwitch spojuje uživatele s několika dalšími burzami, včetně Binance, HitBTC a Changelly, aby mohli najít nejlepší nabídku. Uživatelé nemusí vytvářet účty, takže je možné anonymní obchodování. Systém poplatků za směnu je trochu komplikovaný, protože také záleží na směně, kde k obchodování ve skutečnosti dochází, ale odhaduje se kolem 0,5%. CoinSwitch má na tomto seznamu nejvíce kryptoměn na burzách s více než 300 žetony.

Alternativa č. 5 ShapeShift: Bisq

bisq

Na rozdíl od ostatních položek v seznamu není Bisq výměna webových stránek, ale spíše plná desktopová aplikace dostupná pro Windows, Mac a Linux. Nabízí rychlé anonymní obchodování mezi něco málo přes 100 kryptoměn a některé z nich lze zakoupit za fiat měnu. Možnosti platby Fiat zahrnují AliPay, MoneyGram, WeChat pay, Western Union, Uphold a Zelle.

Alternativa č. 6 ShapeShift: Switchain

alternativní tvar

Stejně jako CoinSwitch je Switchain agregátor směnných kurzů, který nabízí rychlé anonymní obchodování mezi kryptoměnami. Seznam mincí však není tak velký. Switchain hlavně obchoduje mezi bitcoiny, ethery, litecoiny, tether 0x a ERC-20 tokeny uvedenými na Binance.

Alternativa Shapeshift č. 7: Flyp.me

flyp.me

Stejně jako ShapeShift nebo Changelly, Flyp.me je okamžitá, nevazební krypto burza. A stejně jako SimpleSwap uživatelé nemusejí za účelem využívání služby vytvářet účet, takže je podporováno anonymní obchodování. Poplatek za směnu je 0,5%. Neexistuje žádná podpora fiat měn a uvádí 30 různých kryptoměn, včetně bitcoinů, etherů, litecoinů, DASH, BAT, peercoinů a augur.

Příklad transakce

Používání těchto výměn je velmi snadné, dokonce i pro začátečníky, protože všechny mají jednoduché a intuitivní rozhraní a Changelly dokonce mobilní aplikaci. Podívejme se na příklad…

Vyberme Changelly jako alternativu shapeshift.io a pomocí jejich mobilní aplikace vyměňte 3.6 EOS za DASH.

  1. Otevřete aplikaci Changelly, zadejte 3.6 a v poli „Odesíláte“ vyberte EOS a jako token, který chcete přijímat, vyberte DASH. Aplikace vám ukáže, kolik DASH dostanete, stejně jako směnný kurz, poplatek a odhadovaný čas na dokončení transakce. Klepněte na „Zaměnit nyní“.vyměnitelně
  2. Zde musíte zadat adresu peněženky, kam chcete dostávat DASH. Adresu můžete zkopírovat / vložit nebo klepnutím na zelené tlačítko vpravo nahoře naskenovat QR kód. Klepněte na „Další“.měně přijímající adresa
  3. Nyní vám aplikace zobrazí finální podrobnosti transakce, včetně poplatku za síťovou transakci. Pokud je vše uspokojivé, klepněte na „Potvrdit & Provést platbu “k zahájení procesu. Jakmile tak učiníte, aplikace zobrazí adresu, na kterou potřebujete poslat své tokeny. V případě EOS to znamená adresu a poznámku (u ostatních tokenů poznámku nebudete potřebovat).střídavě potvrzení
  4. Otevřete peněženku a použijte ji k odeslání 3.6 EOS na uvedenou adresu a poznámku Changelly.střídavě převádět
  5. Zpět na aplikaci Changelly vám ukáže, že transakce byla zahájena.proměnlivá transakce
  6. Po několika minutách vám aplikace sdělí, že transakce je dokončena a vaše DASH tokeny budou k dispozici ve vaší peněžence.proměnlivě transakce dokončena

A je to! Jak vidíte, proces je velmi přímočarý. Ostatní burzy na tomto seznamu fungují podobně, ale prostřednictvím webového rozhraní, protože pro ně zatím nejsou k dispozici žádné mobilní aplikace.

Závěrem…

Takže odpověď na otázku „Existuje nějaká alternativa Shapeshift?“ je pevné „ano“. Existuje mnoho alternativ k Shapeshiftu a některé z nich byly popsány v tomto článku. Výběr z nich může záviset na konkrétním tokenu, který chcete vyměnit, poplatku, který budete muset zaplatit, nebo na vaší touze nebo potřebě anonymity. Nebojte se je prozkoumat. Všechny jsou rychlé, bezpečné a stojí za váš čas.

Přečtěte si také: Jak používat Shapeshift s Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me