Changelly VS Coinbase: Nejlepší srovnání kryptoměny

V současné době existují na internetu stovky různých burz s kryptoměnou, ale většina z nich spadá do jedné ze dvou druhů burz: okamžitá burza bez vazby nebo tradiční burza s vazbou. Příkladem toho prvního je Changelly, zatímco druhému patří Coinbase. V tomto článku uděláme: Changelly vs Coinbase srovnání, abyste se mohli rozhodnout, který z nich je pro vás výhodnější.

Co je Changelly?

changelly vs coinbase

Changelly existuje od roku 2015 a je jednou z nejpopulárnějších nevázaných krypto burz spolu s Shapeshift a CoinSwitch. Tento druh výměny nedrží krypto tokeny uživatele. Uživatelé musí použít peněženky, které budou používat pro své transakce. Protože nevlastní žádnou kryptoměnu, nevázané burzy jsou pro potenciální hackery méně lákavým cílem. Nabízejí také jednodušší UIS a postrádají pokročilé možnosti obchodování, které obvykle hledají zkušenější obchodníci. Některé nevázané burzy nevyžadují, aby si uživatel vytvořil účet, což umožňuje anonymní obchodování.

Je Changelly v bezpečí?

Kryptoburzy byly v minulosti hacknuty a uživatelská kryptoměna v hodnotě milionů dolarů byla odcizena. Ale ukradené žetony byly uloženy v peněženkách poskytovaných směnou. Protože Changelly neukládá žádné žetony, hackeři jsou mnohem méně v pokušení proniknout do nich. Samotná Changelly je tedy bezpečná a zabezpečení peněženky je nakonec zcela na každém uživateli.

A co poplatky?

Poplatky za Changelly jsou velmi přímé a snadno srozumitelné. U všech obchodů používají paušální poplatek 0,25%.

Hlavními výhodami Changelly je jeho jednoduché uživatelské rozhraní, snadno pochopitelný systém poplatků, rychlost a to, že od uživatelů vyžadují málo osobních údajů. Ve skutečnosti musí uživatelé zadat pouze e-mailovou adresu. To je přínos pro lidi, kteří dávají přednost anonymitě. Pro podrobnější recenzi Changelly, spolu s dalšími nevazebními výměnami, se můžete podívat na můj článek o alternativách Shapeshift.

Co je Coinbase?

co je coinbase

Coinbase byla založena v roce 2012 a je směnárnou kryptoměn se sídlem v San Francisku. Je to jedna z nejznámějších depozitních kryptoměn na světě. Stejně jako u všech depozitních burz poskytuje Coinbase krypto peněženky pro všechny své uživatele a všechny zakoupené nebo obchodované tokeny jsou uloženy v těchto peněženkách, dokud je uživatel nepřenese do svých osobních peněženek. Tento typ směny může snadno držet uživatelské tokeny v hodnotě milionů dolarů, a proto jsou terčem hackerů. Před několika měsíci společnost Coinbase uvedla, že se na ně minulý červen zaměřili hackeři, ale bezpečnostní tým pokus zablokoval, aniž by došlo k odcizení kryptoměny.

Mnoho depozitních burz, jako je Bittrex nebo Poloniex, má poměrně složitá uživatelská rozhraní s pokročilými možnostmi obchodování, které mají pokročilí uživatelé. To neplatí pro Coinbase, protože jejich uživatelské rozhraní je jednodušší (i když ne tak jednoduché jako na nevlastním) a nenabízí pokročilé nástroje.

Coinbase je obecně považována za kryptoměnovou burzu vhodnou pro začátečníky.

Je Coinbase bezpečný?

I když je Coinbase lákavým terčem hackerů, dosud neutrpěli žádné významné hackery. Zavedli několik důležitých bezpečnostních opatření. Nejprve je většina finančních prostředků uložena v offline šifrovaných peněženkách a tyto peněženky jsou rozděleny mezi několik různých míst. Pro větší bezpečnost je dvoufaktorové ověřování (2FA) povinné pro všechny uživatele. Téměř každá recenze Coinbase, kterou najdete, bude hovořit o jejich bezpečnosti.

Coinbase poplatky

Všechny nákupy a prodeje kryptoměny vyžadují, abyste zaplatili poplatek. To je normální pro každou výměnu. Zjištění poplatku za transakci na Coinbase však může být pro začátečníky trochu matoucí. Na rozdíl od Changelly, která používá pevné procento, se poplatky Coinbase liší podle množství kryptoměny, které kupujete, a platební metody.

Například pokud kupujete bitcoiny v hodnotě 100 USD a platíte na bankovním účtu v USA, bude poplatek 2,99 USD. Pokud ale platíte kreditní kartou, pak by poplatek činil 3,99 USD. Na to je potřeba si trochu zvyknout.

Nyní, když jsme v tomto srovnání potkali naše dva uchazeče, podívejme se, jak jdou hlava-nehlava v různých oblastech a zkontrolujeme, kde jsou si podobní a kde se liší.

Changelly VS Coinbase: Head-to-Head

Typ výměny

Coinbase je odnětí svobody. Changelly není odnětí svobody. Nevazební burzy mají výhodu vlastnictví peněženek, protože k obchodování používáte své osobní peněženky. Depozitní burzy poskytují uživatelům adresy peněženek, ale uživatelé nedostanou soukromé klíče své peněženky, což znamená, že nemají úplné vlastnictví.

Nevazební burzy mají také malou bezpečnostní výhodu v tom, že jsou méně atraktivní pro hackery, protože nedrží tokeny.

Pokud má depozitní burza jednu výhodu, byla by to výhoda. S těmito burzami jsou všechny vaše krypto peněženky na jednom místě. Pokud investujete do mnoha různých tokenů, vytváření osobních peněženek pro každý z nich může být skličující.

Rozhodnout o vítězi v tomto kole není snadné. Někteří uživatelé možná dávají přednost pohodlí, zatímco vlastnictví peněženky je pro ostatní důležitější.

Bezpečnostní

Coinbase může být lákavější pro hackery, ale podařilo se jim udržet věci v bezpečí. S offline úložištěm, šifrováním a povinným 2FA, mezi jinými bezpečnostními opatřeními a protokoly, musí ještě trpět hackery nebo velkými krádežemi.

Obě ústředny jsou bezpečné, i když je této bezpečnosti dosaženo jinými prostředky. Toto kolo je losování pro oba.

Platební metody

Až donedávna Changelly neumožňovala nákup kryptoměny s fiat měnou. Nedávno však začali umožňovat nákup bitcoinů kreditními kartami.

Coinbase od začátku podporuje fiatovou měnu. Kryptoměnu si můžete koupit za fiat a kryptoměnu můžete vybrat. Platby lze provádět pomocí bankovních účtů v USA, kreditních karet, SEPA vkladů, SWIFT, PayPal a dalších.

Coinbase má v tomto kole jednoznačnou výhodu.

Snadné použití a rychlost

Coinbase obsahuje uživatelské rozhraní, které je mnohem snazší než jiné depozitní burzy, jako je Bittrex nebo Binace, a je považováno za dobrou volbu pro začínající obchodníky s kryptoměnami. Jakkoli může být rozhraní Coinbase snadné, Changelly je na úplně jiné úrovni.

Obě burzy nabízejí rychlé obchodování, jejichž dokončení trvá jen několik minut.

Toto kolo končí s malou výhodou pro Changelly kvůli jeho jednoduchému minimalistickému uživatelskému rozhraní.

Anonymita

Ani jedna z těchto burz nenabízí zcela anonymní transakce. Oba vyžadují, aby si uživatelé vytvořili účet. Coinbase však bude vyžadovat ověření ID, zatímco Changelly požaduje pouze platnou e-mailovou adresu, která nemusí být hlavním e-mailem uživatele.

Toto kolo jde do Changelly. Ruce dolů.

Dostupnost

Coinbase nabízí obchodování s krypto pro uživatele z 32 různých zemí po celém světě. V ostatních zemích funguje Coinbase pouze jako krypto peněženka. Vzhledem k tomu, že Changelly nevyžaduje žádné osobní údaje, mohou výměnu využít lidé z jakékoli země.

Toto kolo jde do Changelly, zvláště pokud nežijete v žádné z 32 zemí, které Coinbase plně podporuje.

Uvedené tokeny

Celým účelem obchodování s kryptoměnami je výměna jednoho typu kryptoměny za jiný. Čím více tokenů na burze vypíše, tím více možností obchodování uživatelé mají. Coinbase podporuje 18 různých kryptoměn. Changelly uvádí více než 150 a toto kolo snadno zvládne.

Poplatky

Obě burzy mají velmi odlišné strategie pro stanovení poplatků za obchodování. Na Coinbase jsou poplatky stanovovány pomocí souboru pravidel, ve kterých se poplatky za obchodování liší podle částky, s níž se obchoduje, způsobu platby a země pobytu uživatele. Uživatelé ne vždy předem vědí, jaký poplatek budou muset zaplatit, ale tyto informace se zobrazí před provedením skutečného nákupu.

Changelly používá jednodušší metodu. Poplatek za obchodování je standardních 0,25% z ceny transakce. Pokud obchodujete s etherem v hodnotě 100 USD, částka, kterou získáte, bude odpovídat 99,75 USD. Tento systém je srozumitelnější, zejména pro začínající obchodníky. Poplatky budou také obecně nižší než poplatky na Coinbase. Při obchodování jednoho žetonu s druhým však nemusí Changelly najít nejlepší směnný kurz a možná nezískáte všechny své peníze.

Systém poplatků společnosti Changelly je srozumitelnější, ale nemusí vám nabídnout to nejlepší řešení. Pojďme z tohoto losovat.

Mobilní aplikace

Mnoho lidí se zabývá kryptoobchodem pomocí svých tabletů nebo chytrých telefonů, takže burzy nabízející mobilní aplikace mají výhodu oproti těm, kteří tak neučiní.

Coinbase i Changelly nabízejí mobilní aplikace pro iOS i Android a obě aplikace jsou dobře navržené a snadno použitelné. Toto kolo je remíza.

Závěr Changelly VS Coinbase…

Pojďme se podívat na závěrečnou shodu našich head-to-head:

Kolo Changelly Coinbase Remíza / nerozhodnuto
1: Typ výměny X
2: Zabezpečení X
3: Platební metody X
4: Snadnost a rychlost X
5: Anonymita X
6: Dostupnost X
7: Tokeny X
8: Poplatky X
9: Mobilní aplikace X

Coinbase trvá jedno kolo, Changelly trvá čtyři a čtyři kola, aby skončila nerozhodně nebo nerozhodně. To by mohlo budit dojem, že Changelly je mnohem lepší než Coinbase. Někdy však výběr burzy může záviset na jediném faktoru, který je pro vás nejdůležitější. Pokud například potřebujete ke koupi svých kryptoměn použít PayPal, pak je pro vás burza Coinbase, bez ohledu na to, kolik kol mohla ztratit. Pokud potřebujete anonymitu, může ji poskytnout Changelly nebo jiná nevazební burza.

Nakonec jsou obě platformy jemné burzy, které nabízejí rychlé, bezpečné a spolehlivé obchodování kryptoměn. Tento průvodce Changelly vs Coinbase vám poskytl informace o obou službách, abyste se mohli informovaně rozhodnout, kterou z nich použít. Přesto, pokračujte a šťastně obchodujte!

Přečtěte si více: Bitstamp VS Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me