Coinmama VS Coinbase: Nejlepší srovnání směnných kurzů kryptoměn

Pokud se chcete zapojit do obchodování kryptoměn, první věcí, kterou musíte udělat, je získat nějaké kryptoměny. Chcete-li je získat, můžete je získat zasláním platby v kryptoměně za zboží nebo službu, kterou poskytujete. Nebo si můžete vždy koupit nějakou kryptoměnu pomocí své fiatové měny. Existuje několik webových stránek, kde to můžete provést, a několik platebních metod. Dvě ze jmen, která se častěji objevují při prohlížení webů ke koupi krypto tokenů, jsou Coinmama a Coinbase. V tomto článku uděláme: Coinmama vs Coinbase srovnání, abyste se mohli rozhodnout, který z nich je pro vás výhodnější.

coinmama vs coinbase

Co je Coinbase?

Coinbase je tu už nějakou dobu. Byla založena v roce 2012 a jedná se o směnárnu kryptoměn se sídlem v San Francisku. Jedná se o jednu z nejznámějších kryptoměn na světě. Jedná se o depozitní výměnu, což znamená, že poskytují krypto peněženky pro všechny své uživatele a všechny zakoupené nebo obchodované tokeny jsou uloženy v těchto peněženkách, dokud je uživatel nepřenese do svých osobních peněženek.

Coinbase je populární mezi začínajícími obchodníky s kryptoměnami, protože na rozdíl od mnoha jiných burz nabízí jednoduché, snadno srozumitelné uživatelské rozhraní pro začátečníky.

co je coinbase

Je Coinbase bezpečný?

Stejně jako všechny depozitářské burzy, které v daném okamžiku ukládají kryptografická aktiva uživatelů v hodnotě milionů dolarů, je Coinbase lákavým cílem hackerů. Musí však ještě trpět významnými hackery. Zavedli několik důležitých bezpečnostních opatření. Nejprve je většina finančních prostředků uložena v offline šifrovaných peněženkách a tyto peněženky jsou rozděleny mezi několik různých míst. Pro větší bezpečnost je dvoufaktorové ověřování (2FA) povinné pro všechny uživatele. Před několika měsíci společnost Coinbase uvedla, že se na ně minulý červen zaměřili hackeři, ale bezpečnostní tým pokus zablokoval, aniž by došlo ke krádeži kryptoměny. Téměř každá recenze Coinbase, kterou najdete, bude hovořit o jejich bezpečnosti.

Coinbase poplatky

Všechny nákupy a prodeje kryptoměny vyžadují, abyste zaplatili poplatek. To je normální pro každou výměnu. Zjištění poplatku za transakci na Coinbase však může být pro začátečníky trochu matoucí. Důvodem je, že poplatky Coinbase se liší podle množství kryptoměny, kterou kupujete, a platební metody.

Například pokud kupujete bitcoiny v hodnotě 100 USD a platíte na bankovním účtu v USA, bude poplatek 2,99 USD. Pokud ale platíte kreditní kartou, pak by poplatek činil 3,99 USD. Na to je potřeba si trochu zvyknout.

Co je Coinmama?

Coinmama je webová služba, která umožňuje uživatelům nakupovat kryptoměnu. Je registrován na Slovensku a zahájil činnost v roce 2013. Jeho původním záměrem bylo umožnit uživatelům snadno a rychle nakupovat bitcoiny. Další krypto tokeny byly přidány později. Coinmama však není úplná kryptoburza. To neumožňuje ani obchodování s tokeny, ani výběr kryptoměny do nekryté měny.

co je coinmama

Je Coinmama v bezpečí?

Můžete si přečíst recenzi společnosti Coinmama nebo dvě, které uvádějí, že není tak bezpečná jako jiné burzy kryptoměn, protože neumožňuje další funkce zabezpečení, jako je dvoufaktorové ověřování (2FA) nebo ověřování e-mailem. I když to v minulosti jistě platilo, již tomu tak není. V současné době je nastavení 2FA nejen možné, ale také povinné. Díky těmto a dalším opatřením je společnost Coinmama stejně bezpečná jako jiné platformy pro obchodování s kryptoměnami.

Coinmama poplatky

Pojďme z toho hned teď: Obchodování na Coinmama je dražší než mnoho jiných webů. Ve hře jsou dva různé poplatky. Za prvé, Coinmama účtuje poplatek za zprostředkování ve výši 5,9%, který se již uplatňuje, když vám web ukáže své obchodní ceny.

Kromě poplatku za zprostředkování je zde také 5% poplatek za zpracování kreditní karty. Cena, kterou zaplatíte společnosti Coinmama při nákupu kryptoměn, bude nakonec o 10,9% vyšší než aktuální tržní cena. Ostatní burzy jsou hluboko pod tím.

Nyní, když jsme se v tomto srovnání Coinmama vs Coinbase setkali se dvěma protějšky, pojďme je postavit přímo do různých aspektů a uvidíme, který z nich vyjde nahoře:

Coinmama VS Coinbase: Head-to-Head

1. kolo: Typ služby

Coinbase je úplná burza kryptoměn, která vám umožňuje nakupovat kryptoměny s fiat měnou, obchodovat s jedním druhem kryptoměny za jiný a vybírat kryptoměny do fiat měny. Nakoupené tokeny jsou uloženy v peněženkách Coinbase, dokud se uživatel nerozhodne je převést do svých osobních peněženek.

Coinmama není technicky burza kryptoměn, ale spíše makléřská služba. Když kupujete bitcoiny na Coinmamě, kupujete token od samotné Coinmamy než od jiného uživatele. I když je to obecně rychlejší, zprostředkovatelské služby jsou obecně dražší než burzy. Zakoupené žetony jsou přímo ukládány do osobních peněženek uživatele. V tomto ohledu Coinmama funguje podobně jako nevázané výměny, jako je Changelly.

Co Coinmama nepovoluje, je obchodování kryptoměn nebo výběr kryptoměny na fiat. Jediné, co zde můžete udělat, je nákup kryptoměn pomocí vaší kreditní karty.

Za nabídku celé řady obchodních služeb jde toto kolo do Coinbase.

2. kolo: Zabezpečení

Obě platformy v současné době nabízejí podobná bezpečnostní opatření a protokoly. Oba budou před prvním nákupem vyžadovat nastavení 2FA. Ani jedna služba neutrpěla žádné velké hackery s odcizením kryptoměny jejich uživatelům.

Druhé kolo v této hře je remíza.

3. kolo: Platební metody

Coinmama vám umožňuje nakupovat kryptoměnu kreditními kartami nebo v eurech prostřednictvím SEPA převodu. Coinbase nabízí mnohem širší výběr. Platby na Coinbase lze provádět bankovními účty v USA, kreditními kartami, vklady SEPA, SWIFT, PayPal a dalšími.

Coinmama VS Coinbase 3. kolo jde do Coinbase, ruce dolů.

4. kolo: Snadné použití a rychlost

Coinbase je známý tím, že je pro začínajícího kryptoobchodníka snazší než mnoho jiných burz, s jednoduchým a srozumitelným uživatelským rozhraním. Je to jedna z výměn přátelštějších pro začátečníky.

Coinmama je ale na zcela jiné úrovni lehkosti. Velkou součástí tohoto snadného použití je skutečnost, že na Coinmama můžete dělat jednu věc a jen jednu věc. A tato jedna věc je prezentována způsobem, který je snadno srozumitelný a sledovatelný.

Co se týče rychlosti transakcí, Coinmama má výhodu v Coinbase kvůli své makléřské povaze. Jelikož kupujete svou kryptoměnu přímo od samotné Coinmamy, budou vaše tokeny odeslány do vaší peněženky v okamžiku, kdy proběhne vaše platba. Coinbase obchody nejsou v žádném případě pomalé. Prostě nejsou tak rychlé.

Toto kolo končí s malou výhodou pro Coinmama.

5. kolo: Anonymita

Někteří lidé chtějí anonymně nakupovat, obchodovat a prodávat kryptoměnu. Zatímco většina z nich chce z legitimních bezpečnostních důvodů anonymitu, existuje mnoho z nich s pochybnějšími motivy.

Pokud patříte k lidem, kteří potřebují anonymní obchodování, máte zde smůlu. V souladu se současnými zásadami boje proti praní peněz dodržují jak Coinmama, tak Coinbase přísné předpisy KYC (Know Your Customer). Oba budou vyžadovat, abyste před zahájením nákupu ověřili svou totožnost prostřednictvím státem vydaného dokladu totožnosti. V obou případech tedy anonymní obchodování není.

Toto kolo končí remízou.

6. kolo: Dostupnost

Uživatelé z přibližně 190 zemí si mohou na Coinbase vytvářet účty zdarma. Ve většině těchto zemí však Coinbase nabízí pouze peněženkové služby. Přístup k nákupu, obchodování a výběru kryptoměny je v současné době omezen na přibližně 30 zemí.

Coinmama je k dispozici v přibližně 190 zemích po celém světě.

Toto kolo snadno jde do Coinmamy.

7. kolo: Uvedené tokeny

I když ani jedna z těchto služeb nenabízí zvlášť velký výběr kryptoměn (koneckonců jich jsou tisíce), existuje rozdíl.

Coinmama vám umožní koupit osm různých tokenů: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Qtum (QTUM) a Cardano (ADA). Ale po zakoupení jednoho tokenu jej nebudete moci vyměnit za jiný na Coinmama.

Coinbase uvádí 18 různých žetonů a několik z nich lze zakoupit přímo pomocí vaší kreditní karty nebo jiným způsobem platby, který můžete použít. Po nákupu lze jeden token snadno vyměnit za jiný.

Vzhledem k tomu, že uvádějí další tokeny pro přímý nákup a nabízejí obchod pro ostatní, Coinbase bere toto kolo.

8. kolo: Poplatky

Jak je uvedeno výše, společnost Coinmama účtuje obchodní poplatek 5,9% a dalších 5% za zpracování kreditní karty (tento poslední poplatek neplatí, pokud platíte převodem SEPA), celkem tedy 10,9% nad tržní hodnotou. To je velmi vysoké.

Poplatky na Coinbase nejsou nejsnáze pochopitelné, protože závisí na zemi, kde žijete, na tokenu, který kupujete, a na platební metodě. Ale obecně jsou mnohem nižší než na Coinmamě. Toto kolo jde do Coinbase.

9. kolo: Mobilní aplikace

Spousta lidí ráda nakupuje, obchoduje a prodává kryptoměny na cestách, takže mobilní aplikace jsou pro ně velkou výhodou.

Coinmama je pouze web. Coinbase má dobře navrženou a snadno použitelnou mobilní aplikaci pro zařízení Android i iOS. Toto kolo jde ve výchozím nastavení na Coinbase.

mobilní aplikace coinbase

10. kolo: Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je ve světě kryptoměn obecně stále velkým problémem. Mnoho webů nenabízí vůbec žádnou zákaznickou podporu.

Oba weby poskytují průvodce a návody k transakcím, které můžete provést. Průvodce Coinbase je obzvláště užitečný.

Coinmama i Coinbase nabízejí zákaznickou podporu. V obou případech je lepší možností e-mailová podpora, protože telefonická podpora je v lepším případě skvrnitá. Coinmama obvykle odpovídá na e-maily do 24 hodin, zatímco Coinbase je o něco pomalejší, odpověď trvá 24-72 hodin.

Coinbase má tedy na webu lepší průvodce, ale Coinmama má rychlejší e-mailové odpovědi. Pojďme toto závěrečné kolo nazvat remízou.

Coinmama VS Coinbase: Na závěr …

Nejprve si to srovnejme hlava na hlavě:

Kolo coinmama

Coinmama

coinbase

Coinbase

Kreslit
1: Typ služby X
2: Zabezpečení X
3: Platební metody X
4: Snadnost a rychlost X
5: Anonymita X
6: Dostupnost X
7: Uvedené tokeny X
8: Poplatky X
9: Mobilní aplikace X
10: Zákaznická podpora X

Coinbase trvá pět kol, zatímco Coinmama trvá dvě a tři kola jsou nerozhodné. S těmito výsledky by se zdálo být neotřelé zvolit Coinbase. A v mnoha případech by to byla pohodlnější volba. Ale pamatujme na problém s dostupností. Pokud žijete mimo země, které mají povoleno nakupovat kryptoměny, budete muset použít Coinmama nebo jiný web.

Nakonec Coinmama i Coinbase nabízejí rychlý a snadný způsob nákupu kryptoměny. Každý z nich je skvělou volbou pro váš vstup do kryptosveta. Pokud byl tento průvodce srovnáním Coinmama VS Coinbase užitečný, nebo pokud máte nějaké dotazy, zanechte prosím své komentáře níže!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me