Je použití Krakenu bezpečné v roce 2021? Zabezpečení, výuka a recenze

Od chvíle, kdy byl bitcoin spuštěn v roce 2009 jako první decentralizovaná digitální měna, měl stále větší dopad na způsob, jakým mnoho lidí podniká. Po bitcoinech byly vytvořeny stovky dalších kryptoměn a obchodování s kryptoměnami každý den zahrnuje stovky milionů dolarů. Obchodování s kryptoměnami probíhá na kryptoburzách a existuje téměř tolik burz, kolik jich je kryptoměn. Některé burzy jsou malé, zatímco jiné jsou velké, dobře známé weby, které denně spravují stovky tisíc transakcí. Tento článek se zaměří na jednu z těchto velkých výměn a zodpoví otázku: Je Kraken bezpečný?

Začněme s malou historií:

Zrození Krakena:

V roce 2011 byla Mt. Gox největší bitcoinovou burzou na světě s přibližně 80% bitcoinových transakcí po celém světě. Při návštěvě svých kanceláří si Jesse Powell všiml některých znepokojivých chyb a rozhodl se zahájit práci na výměně, která by nebyla ovlivněna vnímanými bezpečnostními problémy. To vedlo k založení Krakenu v roce 2011. Samotná hora Gox by nakonec v roce 2014 podala návrh na bankrot..

Co je Kraken?

Kraken je samozřejmě kryptoměna směnárna. Jinými slovy, je to webová služba, kde registrovaní uživatelé mohou obchodovat s kryptoměnami. Kraken však umožňuje nejen obchodování mezi kryptoměnami, ale s těmito digitálními aktivy lze obchodovat také s fiat měnou (to, co někteří lidé nazývají „skutečné peníze“; jmenovitě národní měny jako americký dolar, brazilský real, japonský jen atd.). V současné době Kraken obchoduje s 20 kryptoměnami (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Zcash, Dash, EOS, Stellar, Ethereum Classic, Monero, Qtum, Augur, Cardano, Cosmos, Dogecoin, Tezos, Gnosis, Tether a Watermelon) a pět fiat měn (americké dolary, kanadské dolary, japonský jen, euro a libra Velké Británie).

Kraken nabízí služby, které se na jiných burzách běžně nevyskytují, například obchodování s temným fondem a OTC, obchodování s marží a obchodování s futures. Některé z těchto funkcí mohou být pro nováčky ohromující, ale jsou velmi oceňovány zkušenými obchodníky.

Některé burzy utrpěly různé formy kybernetických útoků a některé byly napadeny hackery, jejichž ztráty činily stovky milionů dolarů. Takže jedním z prvních problémů, kterým musí kryptoburza čelit, je bezpečnost.

Jak bezpečný je Kraken?

Kraken byl postaven s ohledem na bezpečnost. Nakonec to byly bezpečnostní problémy na Mt. Gox, které vedly ke vzniku Krakena. Powell pochopil, že úspěšná výměna musí začít získáním důvěry uživatele. Kraken je jednou z vůbec prvních burz, které pomocí auditu dokladů o rezervách udržují peníze svých zákazníků v bezpečí. Ano, obchodování na burze Kraken je obecně bezpečné.

Jaké bezpečnostní funkce jsou tedy na místě?
 • Studené peněženky: 95% všech vkladů v Krakenu je uloženo v offline studených peněženkách. V případě hackerů nebo selhání serveru je většina prostředků chráněna.
 • Zabezpečení serveru: Servery Kraken jsou uloženy v klecích, pod dohledem 24/7 ozbrojenými strážci a videomonitory. Veškerý přístup k serverům je přísně regulován a kontrolován.
 • Informační bezpečnost: všechny účty a další citlivé informace jsou zcela šifrovány na systémové i datové úrovni.
 • Testování: Kraken udržuje tým odborníků zabývajících se testováním zranitelnosti systému vůči jakémukoli druhu kybernetického útoku.
 • Povinné 2FA, prostřednictvím aplikace Google Authenticator nebo YubiKey.
 • Žádné obnovení účtu prostřednictvím telefonu / SMS.
 • E-mailové potvrzení pro výběry.
 • E-maily podepsané a šifrované pomocí PGP.
 • Víceúrovňový ověřovací systém (více o tom níže).

Bezpečnost však není jediným faktorem. Aby byla výměna úspěšná, musí být také důvěryhodná. Uživatelé musí mít pocit, že mohou společnosti důvěřovat svými penězi, účty, osobními údaji a dalšími citlivými údaji.

Je Kraken důvěryhodný?

Zabezpečení lze implementovat pomocí dohledu, šifrování, 2FA a dalších protokolů. Důvěru si ale musí zasloužit akce, díky nimž se uživatelé budou cítit dobře ve způsobu, jakým společnost zachází s prostředky i informacemi.

Co Kraken udělal, aby uživatelé cítili, že jim lze důvěřovat?

Důkaz o kontrole rezerv:

Kraken byl podroben auditu, aby prokázal, že jeho rezervy přesahují objem finančních prostředků, které mají uživatelé na platformě. Jinými slovy, v případě havárie, hacknutí nebo jiných katastrofických selhání má Kraken dostatek rezerv na pokrytí všech finančních prostředků uživatele. Uživatelé si mohou kryptograficky ověřit, že prostředky na jejich jednotlivých účtech jsou kryty rezervami burzy.

Průhlednost:

Generální ředitel společnosti Kraken je dobře známý, stejně jako sídlo společnosti v San Francisku. Investoři společnosti jsou také veřejní.

Vztahy:

Kraken udržuje vztahy s německými bankami, vládou Tokia a byl uveden v Bloomberg, New York Times a Wall Street Journal.

Stručně řečeno, Kraken je bezpečná a důvěryhodná platforma pro výměnu kryptoměn, která umožňuje obchodování mezi několika fiat měnami a kryptoměnami. Ve srovnání s jinými burzami je Kraken jednou z nejlepších možností důvěryhodnosti.

Je Kraken bezpečné koupit Ripple?

Kraken nabízí bezpečnou a důvěryhodnou platformu pro nákup všech tokenů, které podporuje, včetně Ripple. V některých zemích je však nutné mít ověření úrovně 3, aby bylo možné koupit Ripple. Je tedy Kraken bezpečný, když si skutečně koupíte zvlnění? Ano.

Krakenovo víceúrovňové ověření vysvětlilo:

Jak bylo uvedeno výše, ověření uživatele Kraken je víceúrovňové. Každá úroveň má určitá omezení a požadavky. Většina uživatelů používá ověření úrovně 1 nebo 2, s vyššími úrovněmi pro uživatele, kteří obchodují s vyššími objemy nebo mají určité požadavky. Zde je stručné vysvětlení všech úrovní:

 • Úroveň 0– Tato vrstva vyžaduje pouze e-mailovou adresu. Uživatel v této vrstvě však může pouze procházet web a vidět, jak vše vypadá a funguje, ale nesmí obchodovat.
 • Úroveň 1– Uživatelé mohou provádět vklady a výběry pouze v kryptoměnách. Obchodování je však povoleno v digitální i fiat měně. Tato úroveň vyžaduje, aby uživatelé zadali své celé jméno, datum narození, zemi a telefonní číslo. Neexistuje žádný limit pro vklad, ale výběry jsou omezeny na 2 500 USD za den nebo 20 000 USD za měsíc.
 • Úroveň 2– Vklady, výběry a obchodování v digitálních měnách jsou k dispozici. Uživatelé úrovně 2 mohou vkládat a vybírat fiat měny v závislosti na zemi, kde žijí. Ve fiat měně jsou limity 2 000 USD za den a 10 000 za měsíc. Výběry z kryptoměny jsou omezeny na 5 000 USD za den a 50 000 za měsíc.
 • Úroveň 3– Klientům úrovně 3 jsou k dispozici vyšší úrovně financování fiat měnou. Tato vrstva vyžaduje platné vládní ID a nedávný doklad o pobytu. Vklady a výběry Fiat jsou omezeny na 25 000 USD denně a 200 000 USD měsíčně. Výběry v digitálních měnách jsou omezeny na 50 000 USD za den a 200 000 USD za měsíc. Země jako USA, Kanada, Japonsko a Německo požadují ověření úrovně 3, aby mohly vkládat a vybírat v nekryté měně.
 • Úroveň 4– Umožňuje nejvyšší úrovně limitů financování. Uživatelé úrovně 4 mohou být jak jednotlivci, tak společnosti. Doporučujeme jim kontaktovat oddělení podpory za účelem objasnění jejich požadavků.

Pokud si po přečtení těchto informací přejete začít obchodovat na Krakenu, je zde krátký návod, jak si založit účet:

Začínáme s Krakenem:

 1. Přejděte na web Kraken a vpravo nahoře klikněte na „Vytvořit účet“.

  kraken domovská stránka

 2. Vyplňte požadované informace (e-mail, uživatelské jméno a heslo), vyjádřete souhlas s podmínkami a klikněte na „Vytvořit účet“. Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán aktivační kód.

  vytvořit účet kraken

 3. Otevřete e-mail, který jste obdrželi, a klikněte na uvedený odkaz. Klikněte na políčko „Nejsem robot“ v captcha a poté na „Aktivovat účet“. Kraken vám zašle další e-mail s vysvětlením služeb nabízených ve vaší zemi nebo regionu a budete také přesměrováni na web Kraken, kde si nastavíte dvoufaktorové ověření účtu..

  je kraken bezpečný

 4. Pokud zvolíte možnost 2FA softwaru, prostřednictvím aplikací, jako je Google Authenticator nebo Authy, klikněte na příslušné tlačítko, které vám ukáže QR kód, který musí být naskenován pomocí aplikace autentizátoru.

  jak bezpečný je kraken

 5. Po povolení 2FA se dostanete na počáteční palubní desku. V tuto chvíli je váš účet ověřen na úrovni 0. Můžete se hrabat kolem webu, ale nebudete moci provádět žádné obchodování. Chcete-li ověřit svůj účet na úrovni 2 a začít obchodovat, klikněte na tlačítko „Ověřit“:

  bezpečnost

 6. Budete přesměrováni na obrazovku, kde můžete vybrat typ účtu, který chcete ověřit, mezi třemi možnostmi: Starter, Intermediate nebo Pro. Zobrazují se informace o každém typu účtu, včetně informací o tom, zda je k dispozici fiat obchodování, denní a měsíční limity pro fiat a krypto a požadované informace. Chcete-li ověřit počáteční účet, klikněte na příslušné tlačítko a dostanete se na další obrazovku.

  Posouzení

 7. Vyplňte požadované údaje do příslušných polí (celé jméno, adresa, telefonní číslo a datum narození) a poté klikněte na „Odeslat“.

  tutorial

 8. Po zadání vašich údajů vás systém informuje, že proces ověření bude trvat až 24 hodin. Jakmile je ověření dokončeno, budete o tom informováni e-mailem a budete připraveni začít obchodovat na Krakenu.

Závěr

A je to. Vytvoření a ověření účtu v Krakenu je docela rychlé a přímé. Během 24 hodin čekání na ověření můžete web prozkoumat a porozumět rozhraní. Platforma může být pro nováčky trochu ohromující; více než jiné burzy. Jakmile si však nový uživatel na to všechno zvykne, může přistupovat k některým obchodním nástrojům a možnostem, které nejsou k dispozici na mnoha jiných burzách. Jakmile je účet ověřen, zbývá jen vložit nějaké prostředky (pouze v jednom z podporovaných krypto tokenů, pro startovací účty) a začít obchodovat s dalšími tokeny nebo s fiat měnou. Pamatujte si však, že startovací účty nebudou moci fiat z Krakenu stáhnout.

Je tedy Kraken bezpečný pro obchodování s kryptoměnami? Říkáme ano, ale při jednání s burzami buďte opatrní. Ve světě kryptoměn se věci mohou rychle změnit, takže je pro vaši ochranu důležité mít aktuální informace o tomto odvětví a společnostech.

Pokud máte jakékoli dotazy, zanechte komentář níže!

Viz také: Převod bitcoinů z Coinbase do Krakenu

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me