Kraken vs Poloniex 2021: Nejlepší srovnání kryptoměny

Výběr správné burzy kryptoměn, která splňuje vaše investiční potřeby, je zásadní. Ať už kupujete, prodáváte nebo jen obchodujete, každá burza má své vlastní sady rozdílů, které mohou být důležitější v závislosti na tom, co se snažíte udělat. Chcete-li porovnat rozdíly mezi dvěma nejběžnějšími kryptoburzami, přečtěte si celý text Kraken vs Poloniex průvodce, abyste si mohli vybrat ten, který vám vyhovuje.

Hlavní rozdíly

Kraken a Poloniex mají zcela odlišné trajektorie růstu. Krakenu se podařilo udržet vlastnictví a vrchní správu burzy od jejího založení v roce 2011. Na tržních podmínkách viděly povodně a sucha obchodníků a investorů, kteří se k oběma burzám hrnuli. Výběr nejlepší burzy je důležitý

Poloniex naproti tomu od svého založení v lednu 2014 mnohokrát změnil majitele. K jejich cti se jim podařilo zůstat na hladině i přes ztrátu +/- 98% objemu jejich globálního obchodování na burze. Trápení regulačních orgánů a vyřazení ze seznamu účinně snížili objem obchodování na současnou úroveň.

Jako fénix se zdá, že Poloniex vstává z popela a tlačí se k novému životu. Zrušili zákazy KYC, zakázali americkým obchodníkům a investorům a přidali nové kolo mincí. TRXMarket byl přejmenován na Poloni DEX. Poloni DEX nabízí bezplatný výpis všech tokenů TRX-20.

Kraken má na druhé straně velmi přísné ověřovací procesy, které se vzpírají účelu kryptoethosu. Kraken má obchodování s marží pro občany Spojených států, což z něj činí příjemnější zveřejnění. Zabezpečení a bezpečnost mincí převyšuje vše ve světě kryptoměny.

Srovnávací tabulka Kraken vs Poloniex

KrakenPoloniex
Kraken Poloniex
Kraken vs Coinbase poloniex
Naše hodnocení: 5 Naše hodnocení: 5
Společnost Luanch: 2011 Společnost Luanch: 2012
Umístění společnosti: San Francisco, Kalifornie Umístění společnosti: Seychely
Typ výměny: Global Spot a Global Margin Cryptocurrency Exchange including the U.S.. Typ výměny: Globální spot a mimo USA Marginová kryptoměna
Dostupné kryptoměny: 32 Dostupné kryptoměny: 49
Obchodní páry: 131 Obchodní páry: 100
Metoda nákupu / vkladu: Kryptoměna, bankovní převod Metoda nákupu / vkladu: Kreditní karta, kryptoměna
Metoda prodeje / výběru: Bankovní převod, kryptoměna Metoda prodeje / výběru: Kryptoměna
Poplatky: Nízký Poplatky: Dolní
Bezpečnostní: Vynikající Bezpečnostní: Skvělý
Důvěra komunity: Skvělý Důvěra komunity: Skvělý
Vyžaduje se ověření: Ano Vyžaduje se ověření: Ne
Zákaznická podpora: Dobrý Zákaznická podpora: Dobrý
Mobilní aplikace: Ne Mobilní aplikace: Ano
Přátelský pro začátečníky: Ne Přátelský pro začátečníky: Ne
Navštivte Exchange Navštivte Exchange

Co je Kraken?

Kraken vs Coinbase

Kraken je kryptoburza, kterou založil Jesse Powell v červenci 2011. Jesse Powell pracoval na Mt. Gox, cítil, že prostředí výměny by mohlo být vylepšeno řádně implementovanými ovládacími prvky zabezpečení a zlepšenou zkušeností zákazníků. Burza Kraken Exchange od svého vzniku dosud nezažila jediný hack. Jejich zákaznická zkušenost byla napjatá kvůli objemu uživatelů v roce 2017, ale na stabilních trzích jsou jejich zákaznické služby rychlé. Kraken leží v oblasti San Francisco, Kalifornie.

Kraken je na přední straně, aby přinesl kryptoměny institucionálním masám. Byli první kryptoburzou, kde se jejich obchodní údaje zobrazovaly na terminálech Bloomberg. Kraken je také v čele s regulací, protože soudem jmenovaný správce tokijské vlády a německá Fidor Bank regulovaná BaFinem.

Kraken byl jednou z prvních burz s kryptoměnou, která kryptokomunitě a americkým občanům nabídla pákový efekt. Je to také první burza kryptoměny, která prošla kryptograficky ověřitelným auditem důkazu o rezervách.

Mezi investory Kraken patří Blockchain Capital, Digital Currency Group, Hummingbird Ventures, Money Partners Group a SBI Investment.

Co je Poloniex?

poloniex

Poloniex je burza kryptoměn, kterou založil Tristan D’Agosta v roce 2014. Pod jeho dohledem se burze podařilo zajistit více než 50% celosvětového objemu obchodování na burze.

Poloniex měl různorodou nabídku altcoinů, žádný KYC nebyl nutný, pokud držiteli účtu nevadil maximální výběr 2000 $ za den. Obchodování s půjčkami a maržemi bylo k dispozici všem. Dosáhli toho tím, že byli burzou Crypto to Crypto a nebyli onrampem, který obchodoval fiat.

26. února 2018 společnost Circle oznámila, že koupí burzu kryptoměny Poloniex za částku 400 milionů $. To zahájilo sestupnou spirálu pro výměnu a kruh. Rok 2018 byl pro Poloniex zajímavým rokem, zahájili rozruch a požadovali plnou KYC pro obchodování na jejich platformě kvůli dodržování předpisů. Poloniex také musel uzavřít své maržové obchodní a půjčovací služby pro občany USA. Společnost Circle přesunula legální umístění burz z Delaware na Bermudy.

Poloniex byl poté rozdělen od Circle k vytvoření Polo Digital Assets, Ltd. v říjnu 2019. V této době měla burza něco málo přes 1% celosvětového objemu obchodovaného na burze. Justin Sun, zakladatel kryptoměnové platformy Tron TRX, a nejmenovaná asijská investiční firma koupili Poloniex za 400 milionů dolarů. Společnost Circle skutečně promrhala 18 měsíců, aby se vyrovnala s investicí, což byla pro společnost Circle monumentální ztráta a viděla odvíjení jejich stability.

Co-CEO Circle Sean Neville, odstoupil, ale zůstane jako nezávislý ředitel v představenstvu Circle. Bude také nadále spolupracovat s Circle a Coinbase na projektu stabilních mincí USDC. Kruh musel od května 2019 propustit 40 zaměstnanců, 30 zaměstnanců bylo propuštěno před prodejem Poloniexu a 10 bylo propuštěno poté, co odstoupil spoluzakladatel.

Abychom byli spravedliví, Circle značně vylepšil výměnu, zlepšil podporu a vytvořil mobilní aplikaci a zároveň se vypořádal s regulačními obavami. Bohužel koupili vrchol býčího trhu v roce 2017 a museli trpět na trhu s medvědy od začátku roku 2018 do konce roku 2019. Co ještě více zhoršuje prodej, protože pokračovali v kapitulaci na dně trhu.

Všichni Američané mají od 1. listopadu 2019 zakázán vstup do Poloniexu. Poloniex se přesunul z globální burzy kryptoměn na americkou burzu kryptoměn a zpět na globální burzu kryptoměn se silným tlakem na čínský trh. Čínští investoři a obchodníci mají přístup k Poloniexu z pwang.com, přesměrovaného webu, který čínské obchodníky a investory přivádí na burzu. Poloniex také přijme čínské doklady totožnosti.

Noví majitelé plánují utratit 100 milionů $ na vývoj a zdokonalování výměny se 100 a více zaměstnanci na plný úvazek. Aby zahájili svůj nový Poloniex a vrátili burze její bývalou slávu. Snížili všechny spotové poplatky na 0% od 21. října 2019 do 31. prosince 2019, aby získali obchodníky a investory zpět na platformu, a také zrušili účty, které nejsou KYC zakázané. Všechny účty jiné než KYC mohou vybírat 10 000,00 $ za den, účty jiné než KYC nemohou obchodovat s marží. Poloniex se nyní nachází na Seychelách, protože údaje o firmě soukromého investora nejsou k dispozici.

Kraken vs Poloniex: Recenze

Kraken recenze

Kraken vs Poloniex

Systémy Kraken jsou určeny pro hlavní ligy obchodování a investování. Jejich systémy jsou skládány s bezpečnostními funkcemi, které byly zabudovány, aby vynutily bezpečnost uživatelů.

Zatímco Krakenova historie podpory je v nejlepším případě špatná, průměrná, stále reaguje na stížnosti nebo problémy s lístky nebo problémy uživatelů. Udělali hodně, aby na tom pracovali a jejich nedávné statistiky ukazují zlepšení.

Kraken má přiměřenou páku až 5násobek zůstatku na vašem účtu. Profesionální obchodníci s jámami si myslí, že 4x není hazard, ale obchodování, a většina profesionálních obchodníků s forexem udržuje limity marží na 10násobku. Kraken má dvojnásobnou maržovou schopnost obchodování s Poloniexem na 2,5násobku.

Na Krakenu můžete obchodovat s následujícími aktivy; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Augur (REP), Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH)

Kraken používá Kryptoměny za své služby mapování. I když to není dobré srovnání s Tradingview v programovatelnosti nebo Coinigy pro celkový počet burz, služba Cryptowatch je stále vynikající a snadno obchodovatelná. Všechna aktiva Krakens lze mapovat na Tradingview nebo Coinigy. Investor nebo obchodník by také mohl obchodovat se všemi aktivy pomocí Coinigy’s API.

Kraken Pros

 • Profesionální obchodní rozhraní
 • Velké množství kryptoměn a obchodních párů
 • Největší likvidita na trzích EUR
 • Nikdy nebyl hacknut
 • Americké obchodování s marží

Kraken Cons

 • Časy ověření jsou delší
 • Problémy se serverem, když má trh obrovské výkyvy
 • Podpěra, podpora

Navštivte Exchange

Recenze Poloniex

Kraken vs Poloniex

Burzy kryptoměny byly vždy děsivé, aby se s nimi obchodovalo. Bude plánovaná údržba naposledy, kdy uvidíte kladný zůstatek na účtu? Systémy Poloniex jsou v současném stavu něco, na co obchodníci a investoři musí vážně myslet.

Dne 30. prosince 2019 Poloniex oznámil únik dat o 5,5% e-mailů a hesel jejich uživatelů (může to být jen chyba uživatele, je známo, že koncoví uživatelé opakovaně používají stejné heslo všude a pro vše obvykle používají jednu e-mailovou adresu), toto je údajně spojen s napadením jiné burzy.

12. února 2020 mezi 17:53 UTC a 18:05 UTC došlo k chybě v kódu provádění příkazu k výměně. Reakcí Poloniexu bylo zvrátit každý uskutečněný obchod a zmrazit výběry. Souhlasíme se zmrazením výběrů, abychom ochránili obchodníky a investiční prostředky v případě hacknutí.

Většina odpovědných a odpovědných burz nese finanční ztrátu špatného kódu s pojišťovacím fondem. Ne finančně poškozující oběti chyby, ale také odměňující obchodníky, kteří měli to štěstí, že se to stalo, to se stalo s GDAX a Ethereum Flash Crash (nebyl to chybný kód, ale podmínky na trhu, nicméně byl stanoven standard a prezident).

Poloniex se aktivně snaží přivést zpět obchodníky. Se 3 výsadkovými kampaněmi USDT a TRX20. TRXMarket byl přejmenován na Poloni DEX, který ovládá největší decentralizovaný trh Tron TRX. Zrušili zákaz všech účtů jiných než KYC a implementovali maximální limit výběru 10 000 $ pro účty jiné než KYC. Provádí se pwang.com pro lidi v Číně používat Poloniex byl mistrovský tah.

Historie podpory Poloniex je horší než Kraken kvůli své velikosti, na jednom místě měli 50 +% z globálního objemu směny, což je vysoká zakázka pro jakoukoli směnu kryptoměn. Vylepšili své služby v rámci Circle a spousta frustrace z výměny byla odstraněna účty, které nejsou KYC. Máme podezření, že většina problémů pocházela z účtů jiných než KYC na býčím trhu v roce 2017, ale pouze čas ukáže, jestli to pro ně bude opět problém.

Poloniex má omezenou páku až 2,5násobek zůstatku na vašem účtu, ale má lepší výběr mincí. Na Poloniexu můžete obchodovat s následujícími aktivy; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC), Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCHABC), Bitcoin SV (BCHSV), Dash (DASH), Cosmos (ATOM), Stellar (STR), EOS (EOS) a dogecoin (DOGE).

Poloniex používá Tradingview pro své služby mapování. Služba je omezená a neporovnává se dobře s původní službou Tradingviews. Všechna aktiva uvedená na Poloni DEX nejsou k dispozici pro mapování v Tradingview ani Coinigy. Poloni DEX také používá omezenou verzi Tradingview.

Coinbase Pros

 • Profesionální obchodní rozhraní
 • Velké množství kryptoměn a obchodních párů
 • Účty jiné než KYC
 • Nízké poplatky
 • Globální obchodování s okraji s výjimkou USA.
 • Poloni DEX

Coinbase Cons

 • Podpěra, podpora
 • Bezpečnostní
 • Pojistný fond

Navštivte Exchange

Poplatky

Kraken Poplatky

Kraken má pověst levnější burzy ve srovnání s jinými burzami, ale ne proti Poloniexu. Kraken slouží obchodníkům a investorům, kteří si více uvědomují bezpečnost, navíc jsou fondy kryptograficky ověřitelné pomocí auditu důkazu o rezervách. Tyto podmínky stojí za to.

Kraken poplatky aby bylo možné efektivně obchodovat na jejich platformě, je třeba je přezkoumat a pochopit. Nabízené úrovně mohou být pro profesionální obchodníka nebo investora rozdílem v měsíčním spodním řádku. Náklady na obchodování mohou být astronomické vzhledem k obchodní rovnováze uživatelů, pokud nejsou brány v úvahu.

Poplatky za Poloniex

Poloniex agresivně hledá obchod od obchodníků a investorů. Z tohoto důvodu jsou jejich poplatky extrémně konkurenceschopné. Za tuto sníženou cenu jsou vytvářeny kompromisy. Poloniex je menší burza s menším objemem Coinmarketcap, a FTX Volume Monitor oba umisťují Kraken nad Poloniex.

poloniex poplatky

Bezpečnost a důvěra

Je Kraken bezpečný?

Kraken je jednou z nejbezpečnějších burz na trzích s kryptoměnou, aniž by utrpěl jediný hack. Je to záměrné, nikoli náhodou. Inženýři z Krakenu si našli čas a navrhli systém, který funguje a je z velké části použitelný.

Další úžasnou funkcí je zámek globálního nastavení. Tato funkce blokuje adresy IP, které nejsou přidruženy k účtu.

To může být podvrženo / vytvořeno tak, aby vypadalo, že se používá jiná adresa než skutečná původní adresa, což znamená, že někdo ve Spojených státech může vypadat, že z Rakouska pracuje přes internet. Muselo by to být cílený útok a z velké části pravděpodobně chyba uživatele. To by nemělo nic společného s Krakenem.

Kraken umožňuje použití 2FA, což znemožňuje hackování vašeho účtu, ale není nemožné.

Je Poloniex bezpečný?

Poloniex není tak bezpečný jako Kraken. Vzhledem k tomu, jak 12. února 2020 řešili interní chybu a nekompenzovali uživatelům účinky těchto chyb pomocí pojistného fondu, máme obavy, že na této burze zůstanou prostředky. Jejich umístění také ztěžuje hledání právních řešení problémů.

Poloniex používá e-mail 2FA pro nové adresy IP. Poloniex zašle e-mail na váš registrovaný e-mailový účet. Bude obsahovat řadu čísel, která lze zadat po přihlašovacích údajích. To je bezpečné, pokud někdo hackne váš e-mailový účet a nenajde starý e-mail Poloniex nebo pokud nezmíníte své kryptografické zájmy online. 2FA můžete také použít k dalšímu uzamčení účtu na Poloniexu.

Kraken vs Poloniex: Závěr

To se scvrkává na to, jak investor nebo obchodník interaguje s burzou a dostupnými trhy. Kraken i Poloniex mají své příslušné trhy. Kraken se zaměřuje na Ameriku a Poloniex se posunul směrem k Číně.

Kraken je spolehlivější burza jednoduše proto, že vidíme, co jejich vedení v minulosti udělalo, a můžeme předvídat, co pravděpodobně v budoucnu udělají. Nevidíme problém v používání Poloniexu, protože obchodování s investiční platformou je levnější, ale důrazně by se nedoporučovalo dlouhodobě udržovat prostředky na burze.

Abychom byli spravedliví, nedůvěřujeme ani Krakenovi, ani vašim klíčům, ani vaší kryptografii. V případě potřeby by měly být použity obě burzy, v ostatních případech by zakoupené mince měly být v hardwarových peněženkách. Pouze v případě, že se mince budou okamžitě prodávat, měly by být na burze.

Při používání obou burz se cítíme sebevědomě. Pokud investor nebo obchodník dodržuje správnou kryptohygienu; jednoduše použijte hardwarovou peněženku, zálohujte hardwarovou peněženku a nikdy nenechávejte prostředky na burze. Zabezpečte výměnu pomocí 2FA a vytvořte zálohu 2FA.

Viz také:

 • Kraken vs Coinbase
 • Bitstamp vs Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me