Nejlepší platforma pro půjčování bitcoinů (půjček) pro rok 2020

Není přehnané říci, že:

Bitcoin povede, vlna přijetí kryptoměny !!

Od svých skromných počátků v roce 2009 se bitcoiny rozrostly a staly se plnohodnotným ekosystémem, kde koexistují uživatelé, horníci, vývojáři a obchodníci..

Ale zatím byl bitcoin nabízen tak, aby vyhovoval pouze tomuto případu použití, tj. „Uchovávání hodnoty“, ale existuje mnoho dalších případů využití, pro které lze bitcoin použít a které právě teď !!

Jedním z nich je půjčka bitcoinů nebo půjčky bitcoinů (BTC).

Co jsou bitcoinové půjčky?

Bitcoinové (BTC) půjčky jsou jednoduše půjčky, které si dlužníci mohou vzít proti svým BTC držbám. V půjčkách BTC si dlužníci musí ponechat své BTC podíly jako kolaterál, za který získají potřebnou hotovost v USD nebo v nějakém jiném stablecoinu.

V zásadě se tedy půjčky čerpané za bitcoiny jako kolaterál nazývají půjčky BTC a existuje mnoho programů půjčování bitcoinů, kde si dlužníci mohou půjčovat hotovost za BTC a věřitelé mohou vydělávat další peníze půjčováním svých BTC.

Věřitel (jeho / její) si také může půjčit bitcoiny a zapojit se do půjčování bitcoinů prostřednictvím níže uvedených platforem pro půjčování bitcoinů:

Nejlepší platforma pro půjčování bitcoinů (BTC) & Weby 2020

Program půjčování bitcoinů
YouHodler [Doporučeno] Získejte půjčku hned teď
BlockFi [Pro zákazníky v USA] Získejte půjčku hned teď
Celsia Získejte půjčku hned teď
Půjčování solí Získejte půjčku hned teď

# 1. YouHodler [doporučeno]

YouHodler je platforma FinTech zaměřená na poskytování půjček kryptoměnou koncovým uživatelům s fiat měnami (USD a EUR) a stablecoiny atd. Zpracovali půjčky 10 + milion $ zákazníkům po celém světě.

Mezi nejoblíbenější patří půjčky BTC a stablecoiny. YouHodler nyní podporuje BTC, BCH, ETH, LTC, XLM, XRP, DASH, REP a další populární kryptoměny a tokeny.

V YouHodleru můžete nyní získat půjčky až do výše 30 000 USD v hotovosti na dobu až 120 dnů. Úrokové sazby se u různých měn liší, ale stále jsou nejlepší v oboru.

Jejich hodnota úvěru k hodnotě (LTV) je také nejvyšší v oboru a pomocí YouHodleru můžete získat půjčky až do výše 90% LTV.

S YouHodlerem můžete získat půjčku již od částky 100 $ a vyšší pomocí tohoto promo odkazu. Poznámka: USA & Uživatelé z Číny zatím nemají povolení !! Místo toho pro zákazníky z USA použijte BlockFi.

Podívejte se na půjčky bitcoinů YouHodler

# 2. Síť Celsia

Další společností, která vám za vaše kryptoměny půjčuje dolary, je Celsius Network. Celsius není pouze společností poskytující půjčky kryptoměn typu peer to peer, ale také snahou přivést dalších 100 milionů lidí, kteří ještě nejsou spojeni s bankovnictvím.

Tímto způsobem mohou investoři, kteří mají další kryptoměny a chtějí na nich vydělávat, aniž by ztratili výhodu jejich držení, znovu využít síť Celsia k získání úroků zpět v hotovosti nebo mincích.

U Celsia můžete očekávat roční sazby od 5% do 12% v závislosti na vašem zajištění a můžete získat půjčky až na dobu jednoho roku při LTV až 50%.

Vyzkoušejte síť Celsus hned teď

# 3. BlockFi

BlockFi je jednou z průkopnických společností, která získává institucionální financování pro zahájení úvěru krytého bitcoiny. V BlockFi si můžete půjčit od 2 000 do 100 milionů USD při LTV až do výše 50%. Roční úroková sazba se liší podle délky trvání půjčky, ale jejich nejnižší počáteční úroková sazba je 4,5% RPSN.

Abyste mohli používat BlockFi, musíte mít v kryptoměně alespoň 4000 $ a aktuálně je BlockFi k dispozici po celých USA kromě (NV, SD, VT nebo HI).

Pokud máte s sebou další BTC, můžete je zapůjčit a vydělat na nich úroky pomocí BlockFi.

Vyzkoušejte BlockFi hned teď

# 5. Půjčování solí

Salt Lending propaguje držitele kryptoměn HODL jejich kryptoměny a utrácí jejich hotovost. Jeho hlavním zaměřením je půjčka kryptoměn spolu s dalšími populárními krypto aktivy (digitální aktiva).

Prostřednictvím půjčování soli můžete získat půjčky od 5 000 do 100 milionů USD v závislosti na tom, kolik kolaterálu můžete vložit. Roční APR půjčky začínají zde od 5,99% a LTV můžete získat 30% až 50% u půjček na kryptoměny.

Jak funguje bitcoinová půjčka?

BTC půjčky fungují podobně jako všechny ostatní krypto půjčky.

Můžete dokonce porovnat půjčky BTC s půjčkami HELOC. Půjčky Heloc jsou úvěrovými půjčkami na domácí kapitál, kde si člověk musí svůj domov ponechat jako zajištění, aby získal úvěrovou hranici.

Ale v případě BTC půjček je třeba si nejprve nechat bitcoiny jako kolaterál.

Jakmile to bude provedeno, na základě poměru LTV a výše hodnoty v kolaterálu vydá dlužník úvěrovou linku v USD nebo stabilní minci, kterou může použít k dalším investicím nebo splacení dalších výdajů.

To poskytuje dlužníkovi přístup k penězům navíc, aniž by se musel vzdát výhody HODLingu jejich bitcoinů.

Jak & Kde získat půjčky BTC?

Je rok 2019 a je více než snadné získat BTC půjčky.

Chcete-li získat půjčky BTC, nemusíte procházet těžkou dokumentací, kontrolami KYC nebo kontrolami kreditní historie, které dlužník obvykle prochází v tradičních půjčkách & půjčky s fiat měnou.

Místo toho pro půjčky BTC musíte předložit minimální dokumenty pro kontrolu vaší identity a musíte mít bitcoiny, které jste ochotni zajistit.

Tento proces obvykle trvá jen několik minut a vaše žádost o půjčku BTC je hotová. Poté bude vaše žádost zkontrolována maximálně za jeden nebo dva dny.

Po kontrole a upisování vaše půjčka vznikla během 45–90 minut.

Takže vidíte, jak jednoduchý je proces.

Ale kde se to všechno děje?

Celý tento proces získávání půjčky BTC je použitelný pro všechny weby, které jsme zmínili v předchozí části.

Prostřednictvím těchto platforem můžete rychle získat půjčky BTC pomocí tohoto jednoduchého procesu, který je víceméně podobný všem půjčovacím webům BTC.

Ale v první řadě bude výše nebo hodnota půjčky záviset na aktuální hodnotě kryptoaktiv (digitálních aktiv), které si kdokoli ponechává jako kolaterál.

Proč si půjčit bitcoin?

Mnoho bitcoinových investorů je zde dlouhodobě a věří v pomalé hromadění co nejvíce bitcoinů.

I přes svou dlouhodobou vizi však tito investoři také potřebují likviditu pro různé další potřeby, například pro dovolenou, splácení půjčky nebo pro nákup automobilu atd..

V takových případech, pokud prodají své bitcoiny, ztratí svou konkurenční výhodu dlouhodobého držení BTC !!

Zadejte, bitcoinové půjčky k vyřešení tohoto…

Bitcoinové půjčky řeší toto dilema držitelů BTC, kteří chtějí likviditu bez prodeje svých BTC pozic. Proto má větší smysl pro investory BTC, aby si místo svých přímých prodejů vypůjčili další hotovost pro své podíly BTC.

Navíc půjčky bitcoinů a kryptoměn v jiné digitální měně budou v nadcházejících dnech více než zřejmé, protože finanční případy použití, jako jsou půjčky, půjčky, pojištění, spořicí účty, jako je běžný bankovní účet atd., Dávají větší smysl, pokud jsou prováděny prostřednictvím kryptoměn založených na blockchainu.

Nakonec získáte půjčky BTC ve své bitcoinové peněžence, kterou ovládáte, zatímco u tradičních půjček získáte částku půjčky na svém bankovním účtu, který řídí banka.

Jak funguje půjčování bitcoinů?

Všechno na světě stojí příležitostné náklady.

Když nakoupíte bitcoiny HODL a rozhodnete se pro ně, jsou zde náklady na příležitost.

Řekněme, že jste si koupili 1 BTC za 3000 $ a nyní, když ho HODL držíte, držíte 1 BTC, který by jinak mohl být investován někde více, aby se na něm vydělal úrok a vydělal 1,1 BTC.

Někteří by ale tvrdili, že existují věci, jako je obchodování s kryptoměnou, aby vaše investice vzrostla z 1 BTC na 1,1 BTC nebo více…

Ano, samozřejmě existují, ale ne všechny jsou pohodlné a zvyklé na obchodování s kryptoměnou.

Zadejte půjčování bitcoinů !!

Každý ví o půjčování a stejný koncept půjčování, pokud je aplikován na bitcoin, z něj dělá půjčku bitcoinů. Navíc v tomto typu půjček máte jako podklad své bitcoiny.

Zjednodušeně řečeno, když někdo půjčí své USD nebo EUR nebo stablecoiny dlužníkovi na dohodnutou úrokovou sazbu na dohodnutou dobu oproti jeho bitcoinovému zajištění, jedná se o půjčení bitcoinů.

Podobně, když si někdo půjčí další kryptoměny nebo USD nebo stablecoiny proti svým držbám kryptoměny, nazývá se to půjčka bitcoinů.

Nyní, když znáte úvodní část půjčování a půjčování bitcoinů, pojďme se zabývat tím, jak půjčování bitcoinů funguje !!

Zadejte půjčování bitcoinů

Fungování půjčování bitcoinů je celkem jednoduché.

Dlužník musí kolateralizovat své kryptoměny (bitcoin) jako kolaterál a podle dohodnuté sazby, doby trvání a LTV mu bude poskytnuta krypto půjčka.

Pro věřitele je to také docela snadné, protože se musí rozhodnout uzamknout své prostředky na dohodnutou dobu poskytování úvěrů podle dohodnutých sazeb. To jim umožňuje získat další úroky z jejich kapitálu, který předtím drželi.

Kromě toho neexistují žádné přísné kontroly KYC ani dotazy na úvěrovou historii, které by procházely před půjčováním bitcoinů. Je to právě proto, že bitcoinové půjčky jsou již overcolateralized, stejně jako dlužníci nemají jediný zdroj pravdy, který může fungovat jako spolehlivý zdroj úvěrové historie.

A pokud jde o půjčování bitcoinů, proces je podobný půjčování / půjčování jakékoli jiné kryptoměny. Ale protože bitcoin je průkopnická kryptoměna, existuje kolem něj velká část trhu s půjčováním kryptoměn.

Při používání bitcoinů jsou navíc k dispozici lepší sazby za půjčování / půjčování a lepší LTV. Kromě toho je infrastruktura uschovatelského úložiště pro bitcoiny ve srovnání s jinými kryptoměnami mnohem robustnější a snadno dostupná.

Nyní, když víte, jak funguje cyklus půjčování bitcoinů, je skutečně nutné porozumět fungování bitcoinových půjčovacích platforem, které toto půjčování usnadňují.

Pojďme se do toho ponořit:

Jak fungují platformy pro půjčování bitcoinů?

Téměř všechny půjčovací služby bitcoinů fungují podobně, kromě několika procesů, které mohou interně sledovat. Pokud to však zobecníme, zde je krátký pohled na jejich fungování:

# 1. Nejprve se samozřejmě musíte zaregistrovat na půjčovací platformě bitcoinů pomocí svého e-mailu.

# 2. Poté musíte dokončit jejich proces KYC odesláním příslušných dokladů s fotografickými průkazy.

# 3. Až bude váš KYC kompletní, řekněte jim o svých požadavcích na půjčky a podejte žádost.

# 4. Do 24 hodin obdržíte rozhodnutí o půjčce, včetně LTV, na kterou máte nárok, a úrokové sazby, kterou budete muset zaplatit.

# 5. Nyní můžete své bitcoiny poslat do jejich bezpečného úschovného řešení.

# 6. Jakmile jsou bitcoiny vypořádány na blockchainu, obdržíte slíbenou částku půjčky na svůj bankovní účet nebo stablecoiny do 90 minut.

# 7. Pokračujte v placení pouze úrokových plateb měsíčně a nakonec spláťte jistinu. Některé společnosti, jako je Nexo, nepožadují, abyste úroky platili také na začátku, a máte možnost zaplatit celou částku zpět také.

Takto obvykle funguje proces půjčování uvnitř půjčovací platformy pro bitcoiny. Další příklad najdete v tomto krátkém videu o půjčování Nexo, kde vysvětluje proces půjčování bitcoinů ve třech jednoduchých krocích:

Tyto půjčovací platformy navíc poskytují úrok 6–7% z vkladů, které na těchto platformách provedete. Například Nexo nabízí 6,5% úrok na stablecoiny, které u nich investují. Vhodnými stabilcoiny pro vklad jsou DAI, PAX, USDC, USDT & TUSD.

Na druhou stranu BlockFi nabízí BlockFi úrokový účet (BIA), což je úrokově úsporný účet pro věřitele bitcoinů. Musíte jen uložit své BTC nebo ETH s BlockFi, abyste získali 6,2% složenou roční úrokovou sazbu ze svého vkladu, který budete dostávat měsíčně.

Předpisy o půjčování bitcoinů

Pokud jde o regulační rozhovory o bitcoinu, situace se stává trochu komplikovanou.

Regulace kolem bitcoinů je od nynějška po celém světě velmi roztříštěná a roztříštěná a pro půjčování bitcoinů se to nijak neliší.

Mnoho služeb půjčování bitcoinů funguje pouze v jedné nebo dvou jurisdikcích, kde existuje určitá regulační jasnost.

BlockFi například působí ve 45 státech USA a je v souladu s federálními i státními pokyny. Další velký hráč v oblasti půjčování bitcoinů, tj. Nexo tvrdí, že je regulován SEC, protože má svůj nativní bezpečnostní token. Také mají různé právní subjekty v různých zemích, protože poskytuje služby více než 200 jurisdikcím po celém světě.

Pro ostatní společnosti také působí ve své malé aréně, dokud není regulační rámec nastaven v globálním měřítku.

Scénář půjčování bitcoinů v jednotlivých zemích

  • Bitcoinové půjčky ve Spojených státech (USA)

V USA je poskytování úvěrů regulováno na státní úrovni pro nebankovky a fintech společnosti. Toto nařízení je podobné přístupu MSB podle jednotlivých států, který používají bitcoinové burzy. Toho se tedy musí držet každá společnost poskytující půjčky kryptoměn, která má v úmyslu půjčovat bitcoiny.

  • Bitcoin půjčování ve Velké Británii

Bitcoinové půjčovací společnosti rostou také ve Velké Británii a stejně jako kryptoburzy musí vyhovět a získat licenci pro FCA, bitcoinové půjčovací společnosti musí vyhovět FCA

  • Bitcoinové půjčky v Jižní Africe

Půjčky bitcoinů nejsou v Jižní Africe regulovány, ale samotný bitcoin je povolen. Samozřejmě existují další daně, jako jsou daně z kapitálových zisků z bitcoinů v Jižní Africe.

  • Bitcoin půjčování v Indii

Indie je z hlediska regulace kryptoměn relativně zaostalá. V roce 2018 RBI přerušila vztahy mezi bankami a kryptoměnami, což vedlo k chaosu v kryptosféře Indie. Pokud jde o půjčky kryptoměn, jako je bitcoin, není v indickém ekosystému jasno. Najdete však některé indické burzy zabývající se půjčováním marží a obchodováním.

  • Bitcoin půjčování v Austrálii

Půjčky bitcoinů v Austrálii jsou regulovány. Například Helio Lending je licencovaný a regulovaný poskytovatel kryptoměn se sídlem v Austrálii. Tato půjčovací služba poskytuje držitelům bitcoinů bezpečný a bezpečný způsob přístupu k nekrytým fondům, aniž by prodával jakýkoli jejich bitcoin. Společnost Helio Lending poskytuje půjčky na základě australské kreditní licence (ACL # 391330).

  • Bitcoin půjčování v Kanadě

Kanada byla vůči kryptoměnám podobným bitcoinu obzvláště velkorysá, a proto najdete služby půjčování bitcoinů, jako je Ledn, operující z Kanady.

Rizika půjčování bitcoinů

Úvěry na bitcoiny mají od začátku mnoho rizik, ale snižují výhody, a proto máte v tomto prostoru mnoho začínajících společností.

Hlavní riziko půjčování bitcoinů je ale o úschově.

Pro bezpečné ukládání bitcoinů není mnoho spolehlivých řešení pro úschovu a navíc dát někomu úschovu vašich bitcoinů je pro mnohé docela intuitivní, protože to odporuje celému étosu „vašich klíčů, vašich mincí“.

Ale stejně to vidím tak, že nyní jde o hlavní riziko v oblasti půjčování bitcoinů.

Výzvy k půjčování bitcoinů

Kromě úschovy existuje řada dalších výzev, kterým se musí odvětví půjčování bitcoinů zabývat, než bude moci uvažovat o přijetí v hlavním proudu. Mezi tyto výzvy patří:

  • Nejasnost předpisů: Neexistuje jediný mezinárodní orgán ani regulační rámec pro zacházení s kryptoměnami, jako je bitcoin. To je důvod, proč mnoho půjčovacích služeb jedná ve svých rodných jurisdikcích roztříštěně.
  • Blockchain je nezralý: Blockchainová infrastruktura je stále nezralá na to, aby vštípila komplexní podnikání, jako je půjčování a půjčování. Nevíme, kdo tyto chytré smlouvy píše a jaká je jejich autenticita a spolehlivost.
  • Volatilita: Kryptoměny jsou divoce volatilní a čas potřebný k zajištění adresy bitcoinového kolaterálu stačí k tomu, aby se trhy posunuly o 10–20%. To může vést k maržovým výzvám dlužníkům, kteří si půjčili peníze, tím, že si své kryptoměny ponechají jako kolaterál. A v drastické volatilitě se bude od dlužníka očekávat, že zvýší kolaterál nebo zlikviduje část svého kolaterálu, aby vyrovnal půjčku. To může vést k nepříjemnému zážitku pro dlužníka, který nikdy nechtěl prodat své bitcoiny za půjčku.

To jsou tedy některé z výzev a rizik, kterým podle mě může v příštích dnech čelit bitcoinový úvěrový prostor. Vzhledem k tomu se půjčky bitcoinů jednoho dne stanou převládající formou půjček, protože se jedná o nativně peer-to-peer.

Půjčky bitcoinů navíc poskytují úvěrový přístup miliardám lidí, kteří nemají slušné kreditní skóre ani historii s úvěrovými institucemi.

Takže to je z naší strany vše v tomto úvodním souhrnu webů o půjčkách podporovaných bitcoinem a jak si můžete půjčky v bitcoinech vzít? Podívejte se také na naše doporučené platformy pro půjčování kryptoměn, pokud si chcete půjčit / půjčit na jinou digitální měnu než bitcoin.

Sdílejte tento článek se svými přáteli, kteří mají zájem o bitcoinové půjčky !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me