Recenze Ledger Nano S (2020): Bitcoinová peněženka s rozpočtem?

Ledger Nano S je nejoblíbenější hardwarová peněženka pro kryptoměny (prodalo se více než 1,4 milionu jednotek). Nano S je nejbezpečnější a nejdostupnější možnost pro ukládání kryptoměn. Tato recenze vám pomůže rozhodnout, zda je Ledger Nano S tou pravou hardwarovou peněženkou pro vás, a zkoumá prvky, jako je bezpečnost, design, mobilita a podporované mince. V letošním roce společnost Ledger vydala nový model s názvem Ledger Nano X.

Nano S však není zastaralý a podle našeho názoru se stále drží silně. Je to stále dobrá volba pro příležitostné obchodníky s kryptoměnami, kteří neobchodují s mnoha altcoiny, nebo ti, kteří chtějí kvůli bezpečnosti ukládat své kryptoměny do více zařízení. Ledger Nano S prodává za 59 USD.

KLIKNĚTE NÍŽE NA KUPU!

Ledger Nano SLedger Nano S

Klíčové vlastnosti Ledger Nano S.

  • Špičkové zabezpečení linky aby byly vaše kryptoměny v bezpečí před hackery.

  • Příznivá cena- vhodné pro začátečníky, kteří chtějí levnou a spolehlivou hardwarovou peněženku.

  • Unikátní sázkové funkce takže můžete VYDĚLÁVAT kryptoměnu a zároveň je udržovat v bezpečí. Další informace o sázení naleznete zde.

Sázení a výdělky

Ledger Live umožňuje sázení Tezos ($ XTZ), Tron ($ TRX), Cosmos ($ ATOM) a Algorand ($ ALGO). Uživatelé mohou zamknout své kryptoměny a na oplátku získají zájem. Tato funkce rozšiřuje Ledger na více než jen bezpečné místo pro uložení vaší kryptoměny, může vám dokonce pomoci růst vaše digitální aktiva.

Sázení vašich digitálních aktiv lze provést ve 3 jednoduchých krocích. První, zmrazte svá aktiva přihlášením na Ledger Live, výběrem příslušného účtu pro aktivum, které chcete vsadit, a klikněte na „vydělat odměny“. Zobrazí se vyskakovací okno. Zde budete moci vybrat částku v peněžence, kterou chcete zmrazit. Za druhé, hlasujte pro své validátory, kteří budou blokovat ve vaší síti, a kryptoměna získaná vytvořením těchto bloků bude redistribuována voličům. Nakonec, získejte své odměny kliknutím na „Nárokovat“ ve svém příslušném účtu. Odměny jsou nárokovatelné každých 24 hodin.

Výměna

Společnost Ledger vydala funkci Ledger Swap, která umožňuje uživatelům vyměňovat si své kryptoměny prostřednictvím svého partnera Changelly. Jak to funguje, je odeslání kryptoměny ze zařízení Changelly, která vám zašle zpět vyměněné kryptoměny.

K použití této funkce budete potřebovat: zařízení Ledger, Ledger Live, aplikaci pro krypto, kterou chcete vyměnit a přijmout, a nakonec aplikaci pro výměnu.

Půjčování

Ledger pracuje s Sloučenina ($ COMP) umožnit uživatelům půjčovat DAI, USDT a USDC prostřednictvím protokolu decentralizovaného financování (DeFi) společnosti Compound. Účelem je, aby věřitel mohl vydělat roční procentní sazbu.

Při používání půjčky Ledger existuje mnoho výhod:

Řízení: Máte kontrolu a důkaz, že půjčené kryptoměny a generovaný úrok patří vám. Důvodem je, že tato funkce se provádí prostřednictvím služby Compound, a když půjčíte na platformě, dostanete na oplátku „cTokens“. cTokens představují důkaz o vašem vlastnictví půjčených kryptoměn a generovaném úroku. Tyto cTokeny ukládáte, dokud nebudete chtít svá půjčená aktiva a úroky zpět, a v takovém případě vše, co musíte udělat, je poslat cTokeny zpět na inteligentní smlouvu.

Bezpečnostní: cTokeny jsou uloženy v hardwarových peněženkách hlavní knihy.

Pohodlí: Funkce půjčování sloučenin jsou k dispozici přímo prostřednictvím služby Ledger Live.

Půjčení kryptoměny pomocí služby Compound a Ledger Live se provádí ve 3 jednoduchých krocích. Za prvé, ve Správci Ledger Live nainstalujte aplikaci pro kryptoměnu, kterou chcete půjčit, a vytvořte si účet. Za druhé, povolte svému účtu povolit interakci chytré smlouvy společnosti Compound s vaším účtem. Konečně, vyberte množství kryptoměn, které chcete půjčit, a vystavte transakci společnosti Compound, ověřte a schválte transakci ve vašem zařízení.

Bezpečnostní funkce

Bezpečnostní funkce Ledger Nano S.Ledger Nano S obsahuje 2 hardwarové čipy: ST31H320 & STM32F042

Jedním z klíčových důvodů pro nákup hardwarových peněženek Ledger je reputace firem v oblasti zabezpečení. Hardwarové peněženky kryptoměn jsou jako bankovní účty – obsahují plný přístup k fondům a vyžadují zabezpečení bankovního stupně. Ledger Nano S obsahuje dva hardwarové čipy:

  • Zabezpečený prvek: ST31H320 (secure) je nezávisle certifikován CC EAL5 + a ukládá soukromý klíč a podepisuje transakce
  • Operační systém: STM32F042 čip je zodpovědný za proprietární operační systém Ledger BOLOS.

Zabezpečené prvky jsou samostatné součásti hardwaru (druhá vrstva zabezpečení) s vlastním úložištěm a omezenou funkčností, které hackeři nemohou porušit.

I když je váš počítač napaden nebo prolomen, Ledger bude stále udržovat vaše kryptoměny v bezpečí. Zařízení jako Trezor One a Trezor Model T si vybrali nemají zabezpečené prvky a mají pouze jednu vrstvu zabezpečení.

Nano X a Nano S jsou také jediné hardwarové peněženky kryptoměny na trhu, které obdržely CSPN (First Level Security Certificate) osvědčení vydané ANSSI (Národní agentura pro bezpečnost informačních systémů). Certifikační schéma vyhodnocuje více aspektů zabezpečení zařízení, včetně brány firewall, identifikace, ověřování a integrovaného softwaru, a to provedením několika scénářů útoku..

Podobně jako u Nano X mohou uživatelé také chránit své prostředky pomocí kódu PIN a přístupové fráze. PIN kód slouží k obecnému odemknutí zařízení k jeho použití. Kromě primárního kódu PIN můžete také nastavit peněženky chráněné přístupovou frází.

Řekněme tedy, že vám hrozí odemknutí zařízení, můžete jim dát PIN kód pro přístup do peněženek s menšími prostředky. Většina vašich kryptoaktiv je zatím obsažena v peněženkách chráněných heslem.

S verzí firmwaru 1.6., bezpečnost Nano S byla dále vylepšena.

  • Náhodné pořadí číslic a symbolů pro zadání kódu PIN. Ostatní lidé už tedy nemohou odhadnout váš PIN kód podle počtu, kolikrát kliknete na tlačítka.
  • Čip operačního systému zařízení bude aktualizován pomocí zabezpečeného prvku. Ledger říká, že to zvýší zabezpečení procesu aktualizace a zlepší uživatelský komfort.
  • Přidáno chvění obrazovky a částečná averze k obrazovce. Tato aktualizace byla Ledgerova odpověď ke komentářům, že hackeři mohou být schopni obnovit důvěrné informace zobrazené na OLED obrazovce zařízení měřením jeho spotřeby energie. Níže jsou dva obrázky zobrazující spotřebu energie zařízení před a po aktualizaci firmwaru.

Před aktualizací firmwaruPřed aktualizací firmwaru. Spotřeba energie je předvídatelná. Po aktualizaci firmwaru. Spotřeba energie je nepředvídatelná a zobrazení PIN kódu je obrácené.

Po použití zařízení po aktualizaci zjistíme, že to, že již nebudeme moci zadávat číslice kódu PIN, může být mírně nepohodlné. S kryptoměnami však bezpečnost vždy jde nahoru nad pohodlí. A s přidanou částečnou inverzí obrazovky to vidíme Program odměn Ledger’s není jen kousek PR. Ledger se ve skutečnosti podíval na podání a provedl vylepšení zabezpečení, i když navrhovaný hack byl jen hypotetický.

Ledger hack?

V červenci 2020, Ledger potvrzeno utrpěli narušení dat, při kterém neoprávněná třetí strana získala přístup do databáze elektronického obchodování a marketingu společnosti Ledger. Ve výsledku bylo vystaveno přibližně 1 milion e-mailových adres. Dále bylo 9 500 zákazníkům vystaveno další informace, například jejich křestní jméno a příjmení, poštovní adresa, telefonní číslo a objednané produkty.

Ledger ohlásil záležitost orgánům a pracuje s nimi Orange Cyberdefense vyšetřovat.

Po narušení dat uživatelé hlásili, že dostávají phishingové e-maily a texty, a žádali je, aby si stáhli novou verzi softwaru Ledger. Pokud uživatelé kliknou na odkaz v e-mailu, budou přesměrováni na falešnou klonovanou verzi webu Ledger. Poté, pokud si uživatelé stáhnou „aktualizaci“, což je ve skutečnosti malware, požádá uživatele o frázi pro obnovení jejich knihy. Zadaná fráze pro obnovení poté útočník použije k obnovení peněženky uživatele a odeslání kryptoměn uživatele do peněženky útočníka. Pro úplné vysvětlení jak phishingový útok funguje, viz zpráva od Krakena.

phishingový e-mailPhishingový e-mail odeslaný z adresy [email protected] (kredit obrázku: Kraken)

Proto byl tento incident spíše „narušení dat“ než „hacknutím“. Ještě důležitější je, že toto narušení nemělo žádný odkaz ani dopad na hardwarové peněženky Ledger nebo aplikaci Ledger Live. Kryptoměny uložené na zařízeních Ledger nikdy nebyly ohroženy.

Ještě před aktualizací firmwaru zaznamenal Nano S plnou známku bezpečnosti a všimli jsme si, že hack neovlivňuje samotné zařízení Ledger, takže naše skóre zůstávají nezměněna.

5/5 Hodnocení bezpečnosti

Podpora více měn

Podporované mince na Ledger Nano S.Podporované mince v Ledger Nano S.

Ledger má jednu z nejrozmanitějších podpor pro různé kryptoměny, jako jsou NEO, Vechain a Monero. Díky své otevřené politice rozvoje od projektových týmů Ledger Nano S podporuje 1100+ různých aktiv. Mnoho z těchto aktiv, jako je Vechain nebo NEO, se nenachází u konkurentů, jako je Trezor Model T nebo KeepKey, díky čemuž je Ledger jedinou hardwarovou peněženkou dostupnou pro mnoho mincí.

Jednou z počátečních slabin Nano S bylo, že do zařízení bylo možné vložit pouze 2–3 aplikace. Nicméně NOVINKA Verze firmwaru 1.6 vydané 13. listopadu 2019 si uživatelé nyní mohou nainstalovat 5–11 aplikací (v závislosti na typu nainstalované aplikace). To jistě odpoví na modlitby mnoha průměrných držitelů kryptoměny, kteří obecně drží kolem 5-10 různých mincí.

Pokud stále potřebujete více aplikací, jedním z omezení je odinstalovat aplikace, které se nepoužívají, a v budoucnu je znovu nainstalovat. Odinstalace aplikací neodstraní mince – všechny informace o účtu zůstanou zachovány. Nově vydaný Ledger Nano X řeší tento problém zvýšením vnitřní paměti na 2 MB.

Aktualizace firmwaru Ledger přímo řešila významnou slabost v Nano S. I když stále nemůže porazit Nano X, pokud jde o podporu více měn, aktualizace bude určitě dost dobrá pro vašeho typického obchodníka s kryptoměnami. Z tohoto důvodu dáváme palec nahoru a narazíme na skóre od 4/5 do 4,5 / 5 pro podporu více měn.

4.5 / 5 Podpora více měn

Hardware design

Obrazovka Ledger Nano S.Ledger Nano S ve srovnání s Nano X

Ledger Nano S má dvě hardwarová tlačítka – umístěná v horní části zařízení. Tato dvě tlačítka nám umožňují přistupovat k nabídkám (podržet obě tlačítka), provádět výběry (stisknout obě tlačítka) a dokonce i zadávat fráze pro obnovení (k procházení použijte tlačítka). Zjistili jsme, že zadávání kódů PIN a frází pro obnovení je zdlouhavé pouze pomocí 2 tlačítek – možná by mohla pomoci dotyková obrazovka nebo další tlačítka.

S novou aktualizací 1.6 má Ledger Nano S vylepšené uživatelské rozhraní displeje, kde je zobrazena úplná adresa kryptoměny bez posouvání. To umožňuje jednodušší ověření cílového cíle. Nano S používá k nabíjení a připojení k počítači rozhraní USB micro-B.

3,5 / 5 pro návrh hardwaru

4/5 snadného použití

Proč používat hardwarovou peněženku

U tradičních měn jste vy, uživatel, nejdůležitější osobou. Pokud jste někdy ztratili svou bankovní kartu, můžete vždy jít do banky s nějakým druhem identifikace a žádostí o přístup zpět k vašemu účtu.

Kryptoměny se však nestarají o fyzickou osobu, ale spíše o soukromý klíč spojený s peněženkou. Soukromý klíč se používá k ověření účtu a transakcí. Kdokoli, kdo má přístup k tomuto klíči, může posílat finanční prostředky, a proto je musíte udržovat v bezpečí. Další věc je, že transakce kryptoměny nelze zvrátit.

Hardwarové peněženky vás může před těmito věcmi chránit. Přidávají další vrstvu zabezpečení ukládáním soukromého klíče do samotného zařízení. Jediným způsobem hacknutí by byl fyzický přístup k hardwarové peněžence nebo záložní fráze.

Ledger Nano S stojí za to v roce 2020?

Ledger Nano S je nejdostupnější hardwarová peněženka za pouhých 59 USD. I když je to nejméně nákladné zařízení, má špičkové zabezpečení s bezpečnostním prvkem CC EAL5 + (vojenské zabezpečení). Toto zařízení je skvělé pro každou kryptoměnu HODLer, která nedrží mnoho různých aktiv.

Jednou z nevýhod Nano S je, že nový firmware 1.2.4-5 a aktualizace aplikace Ethereum (Ethereum 1.6.0) jsou k dispozici pouze na Ledger Nano X. Tyto aktualizace umožní uživatelům odvodit veřejný klíč Ethereum 2.0 a ověřit že veřejný klíč pro výběr použitý ve smlouvě o vkladu skutečně patří tomuto zařízení.

Tým Ledger však pracuje na integraci pro Nano S..

Společnost Ledger si zachovává svoji podporu pro Nano S a ukazuje uživatelům, že zařízení je stále relevantní iu novějšího Nano X. Proto je jasné, že Ledger stále očekává, že zákazníci budou Nano S vážně považovat za zařízení, které stojí za to získat i v roce 2020.

Recenzováno dne 16. května 2019 Michael Gu

Aktualizoval 23. dubna 2020 Michael Gu o sázkových funkcích a aktualizovaném souhrnu recenzí

Aktualizováno 13. května 2020 Angelou Wang o nejnovějších slevách.

Aktualizováno 18. května 2020 Angelou Wang, aby odráželo nejnovější ceny.

Aktualizováno 22. listopadu 2020 Angelou Wang o nejnovější funkce

Ledger Nano S prodává za 59 USD.

KLIKNĚTE NÍŽE NA KOUPIT!

Naučte se, jak správně nastavit Ledger Nano S s naším průvodcem.

{ "@kontext": "http://schema.org/", "@typ": "Produkt", "značka": "účetní kniha", "název": "Ledger Nano S", "obraz": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/07/Ledger-Nano-S.jpg", "popis": "Ledger Nano S je nejoblíbenější hardwarová peněženka pro kryptoměny (prodáno více než 1,4 milionu jednotek).", "Posouzení": { "@typ": "Posouzení", "titulek": "Recenze Ledger Nano S (2019): Stále to stojí za to?", "název": "Ledger Nano S", "popis":"Ledger Nano S je nejoblíbenější hardwarová peněženka pro kryptoměny (prodáno více než 1,4 milionu jednotek).", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "recenze": "Ledger Nano S je nejoblíbenější hardwarová peněženka pro kryptoměny (prodalo se více než 1,4 milionu jednotek). Nano S je nejbezpečnější a nejdostupnější možnost pro ukládání kryptoměn. Tato recenze vám pomůže rozhodnout, zda je Ledger Nano S tou pravou hardwarovou peněženkou pro vás, a zkoumá prvky, jako je bezpečnost, design, mobilita a podporované mince. Letos společnost Ledger vydala nový model s názvem Ledger Nano X. Nano S však není zastaralý – nyní má levnější cenu 59 $.", "datum zveřejněno": "2019-06-30", "recenzeHodnocení": { "@typ": "Hodnocení", "ratingValue": "4.25", "nejhorší hodnocení":"0", "nejlepší hodnocení": "5" }, "autor": { "@typ": "Osoba", "název": "Michael Gu" }, "vydavatel": { "@typ": "Organizace", "název": "Boxmining", "logo": { "typ": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "nabídky": { "@typ": "Nabídka", "priceCurrency": "americký dolar", "cena": "59", "url":"https://shop.ledger.com/?r=428b&tracker = wnsr" }}

Specifikace produktu (technické specifikace)

Specifikace produktu Ledger Nano S:

Procesory ST31H320 (zabezpečený) + STM32F042.
Kompatibilita 64bitový stolní počítač (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux) s výjimkou procesorů ARM. Kompatibilní také se smartphony (iOS 9+ nebo Android 7+) pomocí kabelu OTG.

Konektor

USB micro-B
Bezpečnostní certifikace CC EAL5+
Velikost Velikost: 56,95 mm x 17,4 mm x 9,1 mm

Hmotnost: 16,2 g

Podporovaná aktiva 1100+ podporovaných aktiv

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me